Zaloguj się, aby obserwować  
Hubert8245

Krone KR125-problem z łańcuchem

Polecane posty

Hubert8245    24

Witam wszystkich! Mój problem dotyczy prasy krone kr125 a mianowicie chodzi mi o rozłączanie łańcuchów komory po podniesieniu klapy czyli jak to ustawić bo u mnie sie nie wylaczają :) prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Z tego co wiem to kr130 robi ciut wieksze bele bo tam gdzie kupowaliśmy prase to byla też kr130 i byla nieco wyższa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
Witam wszystkich! Mój problem dotyczy prasy krone kr125 a mianowicie chodzi mi o rozłączanie łańcuchów komory po podniesieniu klapy czyli jak to ustawić bo u mnie sie nie wylaczają :P prosze o pomoc :P

To niedobrze ze cie sie nierozlanczaja musi ci chamulec niedzialac on jest z lewej strony (jak stoisz przodem do prasy) chyba ze masz KR120 lub KR130 bo w nich sie nierozlanczaja ja mam KR125 i mi sie rozlancza łańcuch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Musze zobaczyć tam bo jest jeszcze taka dźwignia tam którą się na śrubie reguluje i myśleliśmy że to wystarczy podkręcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolllllll    0

czesc. a mi wlasnie przytrafil sie ten sam problem 2 dwuletnim prasowaniu ta prasa kr125. w sianokiszonce teraz mi sie to popsulo. a awari ulegla linka poprostu pękła i nie rozłączala tego. musze teraz ja wymienic i powinno byc dobrze. Ta linka znajduje sie po prawej stronie prasy jeżeli stoimi do niej przodem. jej stopien naciagniecia jest regulowany poprzez śrubę która ta linka jest zakończona. Ustawic kiedy ma sie wylączac to trzeba tylko ta śrubą chyba. Jak bedę robił u siebie to dam znac jak to wszystko ustawiałem. pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolllllll    0

i tak jak mowilem dzisiaj to zrobilem i ustawialem tą śubą wlasnbie ktora ta linka jest zakonczona i ona reguluje kiedy ma prase rozłączać. teraz wszytko jest jak należy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mam pytanie do posiadaczy pras Krone KR130 lub 160. Czy rozpoczęcie owijania może rozpocząć się automatycznie czy jest to rozwiązanie jedynie hydrauliczne że trzeba poprostu podać olej. Za odpowiedzi z góry dziękuję :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

o co chodzi z tym rozłączanie łańcuchów komory po podniesieniu klapy mozecie to jakos wyjasnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Witam

Mam Krone Kr 130 z 2002 roku sprawuje się idealnie jeszcze nawet farba w żadnym miejscu nie zeszła z podbieracza ale wracając do tematu jak podniosę klapę to łańcuchy same się wyłączają mniej więcej po podniesieniu do 1:5 wysokości i nie mam z tym żadnych problemów ale mam problem z tym że prasa nie rozprowadza siatki równomiernie po beli tylko czasami ściąga ją do środka i źle noże docinają siatkę wie może ktoś jaka to może być przyczyna ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

też posiadam prase kr130, niestety nie dorobiłem się wiązania na sznurek ;)

mam z nią inny problem, podczas prasowania krótkiej słomy np z jęczmienia zostaje ona wyrzucana spowrotem na podbieracz :/ (dzieje się tak podczas końcówki prasowania i nie mogę zbić bala) ma ktoś na to jakiś sposób? czy to poprostu jest urok mojej prasy ? ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

mi się nie zdarza takie coś żeby wyrzucało mi na podbieracz nawet jak zbieram krótką trawę to nic się nie dzieje może to tylko twoja prasa świruje wiem że w nie których prasach NH było trzeba zbierać np słomę z jęczmienia na rosie spróbuj zbierać trochę wilgotną słomę ;)


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

nie chce wilgotnej słomy ;) a to dla mnie troche problem jak wyrzuca z powrotem.. bo albo potem dostanie się ogromna ilość do komory prasowania albo wrzuca mi na druty dociskające i robi mi się większy kłopot bo w ten sposób po krótkim czasie uruchomi mi się owijanie sznurka ;)

 

można wiedzieć jak wygląda wyłączanie tego łańcucha? bo ja tego chyba nie mam :) (jeśli mozna to prosiłbym o zdjęcia mechanizmu który rozłacza napęd)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo505    0

Witam. Panowie, posiadam, od niedawna prasę rolującą Krone model KR125 i też mam taki problem, że nie wyłącza mi napędu łańcucha jak wyrzucam belę z prasy, beluję od niedawna, bo dopiero w tym roku kupiłem tą prasę, i boję się że przez takie wyrzucanie beli z komory pogną się wałki łańcucha.

Pisaliście w tym poście że z prawej strony prasy ( jak się stoi do niej przodem ) jest linka którą się reguluje to żeby napęd łańcucha się wyłączał, dzisiaj sprawdzałem i u mnie tej linki nie ma ( jest tylko linka ale ona jest od wskaźników napełnienia komory )

Proszę Was o pomoc jak zrobić żeby napęd łancucha się wyłączał podczas opróżniania komory, dajcie może fotkę tej linki którą sie reguluje te wyłączanie. jutro ja wrzucę fotę prawej strony mojej prasy, żebyście zobaczyli że tam nie ma linki

Proszę pomóżcie bo denerwuje mnie troche ten łańcuch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

ten mechanizm rozłanczania łancuchów to moze sa te listwy równoległe do linek od napełnienia komory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo505    0

te równoległe listwy są od regulacji zamków, w które wpada klapa ( na początku też myślałem że to te listwy rozłaączaja napęd przy podnoszeniu klapy, lecz wczoraj z bratem odkręciliśmy te listwy w celu regulacji i stwierdzisliśmy że pociągając za te listwy przesuwa sie siłownik tylnej klapy w pozycji góra-dół )

Kurcze, lipa troche, już chyba z tydzień myślę co zrobić żeby rozłączało napęd przy podnoszeniu klapy i nic, a już sie wypogodziło trawa schnie, i trzeba bedzie niedługo belki kręcić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

Połaczone sa bo moze przy podnoszeniu klapy siłowniki właczaja ten mechanizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo505    0

Do : "ROLEK" myślę że te listwy nie są od tego, ale sprubuj je podregulować może to przyniesie efekt, niewiem, ja gdy tylko zobaczyłem że one są od siłowników to dałem se z nimi spokój. A za rozłączanie tego napędu, chyba odpowiedzialne jest sprzęgło ktore znajduje się z przodu prasy, pod tą blachą która osłania skrzynkę napędową prasy i siłownik podbieracza. Mam nadzieję że zrozumiałes moje tłumaczenie gdzie znajdojue się ta skrzynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

szczerze tam jeszce nie zagladałem a co do tych listew to rzeczywiscie nie jest ten mechanizm wkrecałem wykrecałem i nic zadnego efektu sprubuje zobaczyc w tej skrzynce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo505    0

ja jak zobaczyłem, że wkręcając lub wykręcając te listwy to mi sie silownik rusza, to od razu dałem sobie spokój z tymi listwami. Ale teraz daję sobie jakoś radę i wyrzucając belę z komory wyłączam WOM, i wtedy napewno wałków nie pognę :D

A co do tego sprzęgła, to akurat w moim modelu prasy nie ma tego sprzęgła. A Ty 'ROLEK' jaki masz model prasy i z którego roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

My też tego hamulca nie zrobiliśmy i wylaczamy wom na czas wyrzutu i to sie przydaje to niezatrzymywanie lancuchow bo jak sie zatrzyma belka w komorze to wtedy wlacze lancuch i ona wyleci......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

kr125 zielona z 98r. moze ten mechanizm nie był montowany seryjnie. Ktos tu pisał o jakis linkach ale jakich dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo505    0

ja też mam KR125 tylko, że 2000 rok. Być może nie był montowany ten mechanizm, a co do tych linek to u mnie są tylko te linki które wskazują napełnienie komory, innych linek nie ma. A tak po za tym rozłaczaniem napędu to jak Ci się "ROLEK" sprawuje prasa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj