Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3125

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 03 maj 2009 - 11:19

mf 3125 witam posiadam mf 3125 datatronic.mam komputer na prawym słupku kabiny który ma 3 przyciski i pokrętło, działa w nim aby podświetlanie :) i nic więcej, a powinien pokazywać spalanie itp.proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3125 Dzisiaj, 07:41
  •  

#2 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:05

mf 3125 Była o tym mowa w tym temacie http://www.agrofoto....060-t12804.html oraz w tym http://www.agrofoto....s....html&st=20
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#3 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:26

mf 3125

Była o tym mowa w tym temacie http://www.agrofoto....060-t12804.html oraz w tym http://www.agrofoto....s....html&st=20

w tych tematach jest mowa głównie o komputerach autotrocic a ja mam datatronic(komp ten ma 3przyciski i pokrętło)i nic poza tym

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2009 - 12:29

mf 3125 W drugim temacie podanym przez @nasil90 zamieściłem link do instrukcji obsługi komputera z pokrętłem(po polsku).

#5 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:57

mf 3125 tomekxwz@ jeżeli piszesz nowy temat, to poszukaj czy już nie ma podobnego :)
swój problem mogłeś opisać w tym temacie http://www.agrofoto....s....html&st=20
Temat do zamknięcia :)

#6 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 03 maj 2009 - 14:12

mf 3125

tomekxwz@ jeżeli piszesz nowy temat, to poszukaj czy już nie ma podobnego :)
swój problem mogłeś opisać w tym temacie http://www.agrofoto....s....html&st=20
Temat do zamknięcia :)

ja mam taki problem iz komputer ten na nic nie reaguje, gdy prubuje go zresetować tez nic. aby podświetlanie działa.raz mi się tak stało ze gdy ruszyłem to wyskoczyły cztery litery ''p'' i nic po zatym

#7 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 maj 2009 - 17:35

mf 3125 koledzy pomóżcie mi co mam zrobić z tym komputerem.proszę was

#8 Share c0panda

c0panda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 maj 2009 - 21:16

mf 3125 Tomku, reakcja komputera jednoznacznie wskazuje na wyczerpanie baterii podtrymywania pamięci (dwie "pastylki" BR 2325 - w sklepie kupisz jeśli będziesz miał wyjątkowe szczęście - osobiście proponuję allegro :P ) a tym samym straciłeś ustawienia. 4 literki P pokazywane są przy programowaniu (wg istrukcji napraw). Za programowanie tego urządzonka zawołano ode mnie 1000zł + koszty przesyłki w obie strony. Ale znajcie dobroć Pana, który programuje - baterie gratis (koszt ok 10zł :P). Osobiście uważam to za potężne ździerstwo - programowanie + wymiana baterii nie będzie zapewne trwała dłużej niż 20min... tak więc kompa chyba nie uruchomię i nie uważam aby niechęć płacenia takiej kwoty była związana z jakąś "pazernością" :P

#9 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 maj 2009 - 16:26

mf 3125

Tomku, reakcja komputera jednoznacznie wskazuje na wyczerpanie baterii podtrymywania pamięci (dwie "pastylki" BR 2325 - w sklepie kupisz jeśli będziesz miał wyjątkowe szczęście - osobiście proponuję allegro ;) ) a tym samym straciłeś ustawienia. 4 literki P pokazywane są przy programowaniu (wg istrukcji napraw). Za programowanie tego urządzonka zawołano ode mnie 1000zł + koszty przesyłki w obie strony. Ale znajcie dobroć Pana, który programuje - baterie gratis (koszt ok 10zł :D). Osobiście uważam to za potężne ździerstwo - programowanie + wymiana baterii nie będzie zapewne trwała dłużej niż 20min... tak więc kompa chyba nie uruchomię i nie uważam aby niechęć płacenia takiej kwoty była związana z jakąś "pazernością" :)

a gdzie się znajdują te bateryjki i czy sam to wymienie

#10 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 maj 2009 - 19:55

mf 3125

Tomku, reakcja komputera jednoznacznie wskazuje na wyczerpanie baterii podtrymywania pamięci (dwie "pastylki" BR 2325 - w sklepie kupisz jeśli będziesz miał wyjątkowe szczęście - osobiście proponuję allegro ;) ) a tym samym straciłeś ustawienia. 4 literki P pokazywane są przy programowaniu (wg istrukcji napraw). Za programowanie tego urządzonka zawołano ode mnie 1000zł + koszty przesyłki w obie strony. Ale znajcie dobroć Pana, który programuje - baterie gratis (koszt ok 10zł :)). Osobiście uważam to za potężne ździerstwo - programowanie + wymiana baterii nie będzie zapewne trwała dłużej niż 20min... tak więc kompa chyba nie uruchomię i nie uważam aby niechęć płacenia takiej kwoty była związana z jakąś "pazernością" :)

kolego czy mógłbyś bardziej sprecyzować swoją odpowiedź. i czy umiesz coś takiego zrobic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 maj 2009 - 21:10

mf 3125

kolego czy mógłbyś bardziej sprecyzować swoją odpowiedź. i czy umiesz coś takiego zrobic

chodzi mi oto czy umiesz naprawić ten komputer zęby działał. z góry dziękuje za odpowiedz

#12 Share c0panda

c0panda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 maj 2009 - 21:14

mf 3125

chodzi mi oto czy umiesz naprawić ten komputer zęby działał. z góry dziękuje za odpowiedz

Naprawić = zaprogramować na nowo. Tego niestety (jeszcze) nie potrafię. pastylki sa zaraz na tylnej ścianie ukladu obok siebie w standardowych oprawach. Odkręcasz tył i masz je na wierzchu.
Wymiana baterii nic nie da w zasadzie bo i tak nie ma prgramu.
Jesli jest sprawny to powinny sie palić 4 litery P.

A tak na przyszłość kolego: czytaj inne tematy. Może dziś cie to nie interesuje, ale jak coś sie znarzy to gdześ podprogowo będziesz wiedział ;)

#13 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:46

mf 3125

Naprawić = zaprogramować na nowo. Tego niestety (jeszcze) nie potrafię. pastylki sa zaraz na tylnej ścianie ukladu obok siebie w standardowych oprawach. Odkręcasz tył i masz je na wierzchu.
Wymiana baterii nic nie da w zasadzie bo i tak nie ma prgramu.
Jesli jest sprawny to powinny sie palić 4 litery P.

A tak na przyszłość kolego: czytaj inne tematy. Może dziś cie to nie interesuje, ale jak coś sie znarzy to gdześ podprogowo będziesz wiedział :P

wymieniłem te baterie i tak jak mówiłeś nic nie pomogło. a nie wiesz w jakiś inny sposób zaprogramować ten komputer, lub kupić ten kabel do programowania który się wkłada nad wtyczką prądową, zaraz

#14 Share c0panda

c0panda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 maj 2009 - 21:55

mf 3125

wymieniłem te baterie i tak jak mówiłeś nic nie pomogło. a nie wiesz w jakiś inny sposób zaprogramować ten komputer, lub kupić ten kabel do programowania który się wkłada nad wtyczką prądową, zaraz

Wtyka pasuje od marcedesa sprintera, ale żaden dostepny nawet poza legalem w necie program nie lapie w ogóle tego kompa :P
Jak bym popatrzył na ręce komuś, kto to robi podczas gdy robi to pewnie bym umiał. Mam instrukcje programowania ale po niemiecku, mówi co i jak (chyba bo całkowicie niestety nie sprecham) ale jest w niej pokazane urządzenie do programowania (podpinane pod złącze główne - wtyczke wchodzącą bezpośrednio do kompa od dołu).

W zasadzie jest tam powiedziane co i jak ustawić by pasowało. Gdybyś to przetłumaczył nie wstydź się podzielić wiedzą :) Napewno nie tylko my chcemy by to działało. Póki co jeszcze męczę sie z autotroniciem, bo moją wersje z dynashiftem cięzko dostać w przystępnej cenie i naprawia mi to elektronik....

A tu linka do instrukcji:
Datatronic.pdf

#15 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 18:55

mf 3125

Tomku, reakcja komputera jednoznacznie wskazuje na wyczerpanie baterii podtrymywania pamięci (dwie "pastylki" BR 2325 - w sklepie kupisz jeśli będziesz miał wyjątkowe szczęście - osobiście proponuję allegro :) ) a tym samym straciłeś ustawienia. 4 literki P pokazywane są przy programowaniu (wg istrukcji napraw). Za programowanie tego urządzonka zawołano ode mnie 1000zł + koszty przesyłki w obie strony. Ale znajcie dobroć Pana, który programuje - baterie gratis (koszt ok 10zł :)). Osobiście uważam to za potężne ździerstwo - programowanie + wymiana baterii nie będzie zapewne trwała dłużej niż 20min... tak więc kompa chyba nie uruchomię i nie uważam aby niechęć płacenia takiej kwoty była związana z jakąś "pazernością" :)

dziś dzwoniłem do Korbanków. Programowanie 250zł, niestety trzeba dostarczyć do nich ciągnik...

#16 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 21:03

mf 3125 W moim 3085 takze ten datatronik nie działa, mam pytanie gdzie sie znajduje przepływomierz paliwa bo go nigdzie nie widze? radar jest.

#17 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 22:53

mf 3125 powinien być przed filtrami paliwa, przy kabinie. Powinien być na przewodzie ze zbiornika paliwa do filtrów. Miałbym do Ciebie prośbę, żebyś powiedział mi jak on jest u Ciebie podłączony, gdyż u mnie odcięte są kable i nie wiem w jakiej kolejności powinny iść...

#18 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 21:38

mf 3125 Chyba go tam nie ma ale jutro poszukam dokładnie

#19 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 19:13

mf 3125 Szukałem i nie ma go tam jest tylko przewód dwuzyłowy zawiniety i spiety opaską.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 19:36

mf 3125 To prawdopodobnie ktoś go wyciągnął.. może sprzedany został czy coś...