Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeróbka spawarki

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johny11901

johny11901

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza. motoryzacja ,mechanika ,

Napisany 03 maj 2009 - 09:24

przeróbka spawarki mam spawarke 300A elektrokom (taka żółta ) już ma chyba z 15 lat na aluminiowych uzwojeniach bez żadnych wentylatorów i tym podobnych pierdół ,sprzęt nie dozajechania .spawa sie praktycznie tylko 4 . i mam pytanie ,czy można przerobić ją tak żeby służyła też jako migomat przy zakupie odpowiednich akcesoriów ? ma duży zakres regulacji natężenia prądu .tryb pracy 230/380 volt . jak myślicie?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeróbka spawarki Dzisiaj, 21:44
  •  

#2 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 maj 2009 - 13:39

przeróbka spawarki dać to by sie dało ale nie wiadomo czy to nie bedzie przerost formy nad treścią. do tego trzeba podajnik drutu, uchwyt, oprzyrządowanie do gazu... dużo roboty

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 maj 2009 - 13:50

przeróbka spawarki Może podepnę się pod temat-mogę kupić spawarkę wirową napędzaną przez silnik od C 330 (bez przebiegu,z wojska)-szczerze mówiąc niepotrzebne mi to jest ale pomyślałem że może ktoś reflektowałby na nowy silnik do ciapka-ile mógłbym za taki silnik wołać ?

#4 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 maj 2009 - 21:04

przeróbka spawarki samego uzwojenia jest tam coś ok 20 kg miedzi więc jak kiedyś miedz pójdzie w góre to bedzie sie opłacało sprzedać

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 04 maj 2009 - 07:41

przeróbka spawarki

mam spawarke 300A elektrokom (taka żółta ) już ma chyba z 15 lat na aluminiowych uzwojeniach bez żadnych wentylatorów i tym podobnych pierdół ,sprzęt nie dozajechania .spawa sie praktycznie tylko 4 . i mam pytanie ,czy można przerobić ją tak żeby służyła też jako migomat przy zakupie odpowiednich akcesoriów ? ma duży zakres regulacji natężenia prądu .tryb pracy 230/380 volt . jak myślicie?? :)

Czesc.
Da sie zrobic, ale niestety z transformatorem od spawarki elektrodowej (MMA) nie masz pewnosci ze bedzie spawalo. Problem polega na roznych charakterystykach transformatora. Do migomatu potrzebny ci trafo "twardy" tzn trzymajacy napiecie, niezaleznie od obciazenia. W spawarkach MMA jest trafo miekkie, tzn trzyma natezenie pradu a siada bardzo mocno napiecie. Napiecie jalowe dla spawarki zaleznie od typu jest w granicach 50-70V. Jak spawasz napiecie luku wynosi ok 25V. W migomacie napiecie w zasadzieniewiele sie zmienia. Nastawiasz np 25V i przy spawaniu napiecie luka utrzymuje ok 25V.

Samo wykonanie kitu do migomatu to pryszcz.Wiem bo sam taki od podstw zrobilem.
Potrzebne:
transformator spawalniczy, mostek prostowniczy ( to chyba najwiekszy koszt) , podajnik drutu (silnik od wycieraczek, rolka ok 40mm srednicy, lozysko, i troche stali na zamocowanie wszystkiego), regulator obrotow do tego podajnika, kompletny uchwyt MIG-MAG kost ok 130zl za TW15. Gasnica za ok 30 zl.
Preferowany sposob regulacji napiecia spawania na odczepach po stronie pierwotnej transformatora. Mostek polsterowalny tez daje rade.

Wiecej szczegolowych informacji znajdziesz na elektrodzie. http://www.elektroda...ic.php?t=375956

Milej lekturki. To tylko 76 stron.

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 maj 2009 - 07:48

przeróbka spawarki

samego uzwojenia jest tam coś ok 20 kg miedzi więc jak kiedyś miedz pójdzie w góre to bedzie sie opłacało sprzedać

O ile pamiętam to za 1kg miedzi płacili około 15zł.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 maj 2009 - 08:55

przeróbka spawarki Panowie-ale ja pytałem ile taki silnik od ciapka może kosztować-jest po prostu nowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 maj 2009 - 16:42