Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarki FELLA

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share davinci

davinci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:03

Zgrabiarki FELLA mam zamiar kupić zgrabiarkę fella szerokość 3.20 metra rok 1994 ale nie wiem czy przekładnia wytrzyma obciążenie sianokiszonki bo te maszyny chyba raczej były tworzone do siana. Proszę o wsze opinie i doświadczenia.286716653_1.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarki FELLA Dzisiaj, 20:02
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:06

Zgrabiarki FELLA przy sianokiszonce może mieć lekkie problemy ale powinna wytrzymać przekładnia
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 09:36

Zgrabiarki FELLA Czemu miała nie wytrzymać??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 10:46

Zgrabiarki FELLA a kto Ci takich głupot naopowiadał??? ;) prędzej ramie w niej urwiesz jak miałaby przakładnia nie wytrzymać...zwróć uwagę na luzy na ramienu grabiącym (na kazdym).jak są dośc duże to łatwo pękają, a nowe tulejki to ok 400 zł na szt ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 23 grudzień 2007 - 11:34

Zgrabiarki FELLA No z rama mogą być kolega już zepsuł ;/ jak robił sianokiszonke mówił mi że to nie do sianokiszonki za lekka konstrukcja ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 12:07

Zgrabiarki FELLA może trafił na jakiś wysłużony model.

Jak sie dba, tak sie ma ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share davinci

davinci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 17:18

Zgrabiarki FELLA u nas sąsiad miał bagre 4.20 i przekładnia non stop siadała ale pyzatym ramiona i zęby dawały rade i nie wiej jak z częściami do felli.

#8 Share carlosrtm

carlosrtm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 22:08

Zgrabiarki FELLA Po prostu ktos Ci głupot naopowiadał w felli uszkodzić przekładnie to trzeba o słupy zahaczać . Po prostu nie rozumie ktoś ze maszynę trzeba umieć konserwować i ustawić na odpowiedniej wysokości albo jeździ szosowym biegiem po rowach. Słaba strona tych grabiarek to krzywka ale żeby ja uszkodzić to trzeba nie lada umiejętność

#9 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 08:35

Zgrabiarki FELLA Kolego , ja jak kupiłem taką samą tylko kuhn-a , to przez przypadek przy cofaniu walnąłem w drzewo , to mi trzy ramiona urwało , i na końcu ciągnik z pełnych obrotów zgasł, i spalił sprzęgło na wałku , więc nie ma mowy , o nie daniu rady w sianokiszonce , sam zgrabiam troszke sianokiszonki .

EDIT : A tak apropo , to patrz na prowadnice , w którym chodzą rolki , które zmieniają kąt natarcia zębów , można to łatwo sprawdzić , jak poruszasz każdym ramionom w wszystkie strony .

#10 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 05 sierpień 2008 - 08:38

Zgrabiarki FELLA u mnie na wsi ma kuhna i spokojnie daje rade przy sianokiszonce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 02 maj 2009 - 22:29

Zgrabiarki FELLA Niedawno zakupilismy z wujkem zgrabiarkę fella o 1 kole(3m) i mamy małe problemy. zaczęło się od foli założonej z boku, ponieważ była założona ze strony, gdzie zgrabiarka zabiera trawę. Gadałem ze znajomym, mówił że jest źle założona, ale z drugiej strony się nie da, poniewaz nie ma uchwytów. a trawę wyżuca, stojąc za zgrabiarką na prawą stronę(folia jest po lewej) I tu się rodzi pytanie- z której strony powinna być wyżucana?? Oglądałem na allegro i wszystkie mają inaczej niż ta. A zgrabiarka w niemczech przeszła remont, została założona nowa bierznia. Czy jest to możliwe, by została założona inaczej?? Proszę o pomoc!!

#12 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 02 maj 2009 - 22:37

Zgrabiarki FELLA mój kumpel tez ma felle i tez mu zgrabia na prawa strone stojaca za zgrabiarką ale tez ma tam umiejscowione ramie do tej foli :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 maj 2009 - 07:30

Zgrabiarki FELLA @matus951 a możesz fotkę wrzucić???ile kół podporowych ma ta zgrabiarka???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 03 maj 2009 - 10:53

Zgrabiarki FELLA Fotka może by była, ale dopiero jutro. Ma 2 koła podporowe. Siano wyżuca z prawej strony, a folia z jest lewej patrzac zza zgrabiarki. :) Ta jest podobna http://www.allegro.p...la.html#gallery tylko wyżuca na folię

#15 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:01

Zgrabiarki FELLA a nie jest ona przypadkiem ustawiona na przedni TUZ, bo z tego co piszesz wszystko na to wskazuje

#16 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 03 maj 2009 - 18:52

Zgrabiarki FELLA Ale siano nie leci na folię, a chyba powinno?? :) a da się ją przestawić na tył??

#17 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 03 maj 2009 - 22:15

Zgrabiarki FELLA Zgrabiać na wstecznym i WOMie zależnym :) Albo kupić TUZ, ale z drugiej strony nieładnie ze strony sprzedającego że was o niczym nie poinformował...

#18 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 03 maj 2009 - 22:24

Zgrabiarki FELLA Oj się chyba oberwie sprzedawcy, znając wujka :) Ale jest to pewne, że powinna być na przedni TUZ?? Gdy była by na przód to siano by leciało na folie??? Bo na tył wylatuje z 2 strony. Bo mi się wydaje że to coś innego jest, moja sugestia to źle poskładana po remącie(wymiana bierzni)

#19 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 maj 2009 - 22:44

Zgrabiarki FELLA moja fella ma funkcję grabienia do tyłu (przedni TUZ) przestawia się ja na krzywce i ma drugi wałek od WOM który zmienia obroty pracy oraz trzecie koło podporowe.

@matus może w tej wujkowej podczas składania przykręcili mocowanie fartucha z drugiej strony maszyny bo tak tez pewnie można... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 03 maj 2009 - 22:49

Zgrabiarki FELLA W niej się nia da inaczej zawiesić fartuszka. :) Własnie nie wiem, dlaczego koła idą za środkiem zgrabiarki. Patrzyłem na necie to idzie przed środkiem. Może to taki model.