Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnoszenie pompy wez womu

104 odpowiedzi na ten temat

#61 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 listopad 2009 - 14:28

Podnoszenie pompy wez womu [quote name='GoRAL1' date='24 November 2009 - 18:57' timestamp='1259085443' post='416857']
[quote name='DominikPocisk' date='23 November 2009 - 21:43' timestamp='1259008998' post='416621']
GoRAL1 Powiem Ci tak lewa wajcha na sam dół to pompa i wałek chodzi na 540 Obr/min. Podnosisz do góry o jedną pozycje masz neutralny (luz). jeszcze wyżej masz sam wałek bez pompy (przez piątkę daje 1100 Obr/min) i jeszcze wyżej masz samą pompę. Do tych dwóch ostatnich pozycji musisz mieć włączony bieg.
Idz pierw sprawdź a potem sie oburzaj...;p

Prawie dobrze piszeż ale POZYCJA OD LUZU DO GÓRY TA CO DAJE 1100 OBR JEST RAZEM Z POMPOM ,
[/quote]
No i tu z Tobą sie nie zgodzę. @DominikPocisk ma racje.
Sprawdzałem to nie dalej jak 3 tyg temu. Wywoziłem obornik i ładowałem cyklopem na 4 zależnej. Wajcha miała trochę luzy no i trochę się namęczyłem żeby ten WOM zależny włączyć. Ale na początku podniosłem na sama górę to wałek się nie kręcił a ramiona podnośnika zapierniczały do góry. Gdy wajchę delikatnie opuściłem w dół to dopiero wtedy uzyskałem WOM zależny.

Aha no i na 5 zależnej WOM ma coś ok 1300obr/min przy 2200obr silnika.

Koledzy mam pytanie. A czy WOMem zależnym mógłbym kosić trawę bez żadnych uszczerbków w ciągniku? Na 4 zależnej w sumie nie musiał bym ciągle cisnąć go na 1800-2000obr.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnoszenie pompy wez womu Dzisiaj, 05:50
  •  

#62 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 26 listopad 2009 - 17:10

Podnoszenie pompy wez womu c-360 spokojnie dasz rade kosić na 4 biegu ale jest to nie przyjemne na nie równej łące i nic się nie powinno stac wkońcu skrzynia jest przystosowana na duze obciązenia co najwyzej sprzęgło ci siednie po jakimś tam czsie ale to pikus co jeszcze w duzej trawie mozesz nie dać rady :(

#63 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 18:18

Podnoszenie pompy wez womu Bo wychudzę z takiego założenia że C-360 na biegu i 2 tys obr ma mniej więcej podobna prędkość jak na 4 biegu i 1200obr i tyle to bym spokojnie wytrzymał w kabinie, przynajmniej tam gdzie jest równo. Pytam się bo słyszałem opinie że jeżdżąc dużo na WOMie zależnym sprzęgło się pali.
Zapraszam na swój profil

#64 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 18:50

Podnoszenie pompy wez womu Podam liczbę obrotów WOM przy obrotach silnika 2000obr/min dla poszczególnych biegów
1bieg/227,7 obr/min
2......./338,8 obr/min
3......./472,1 obr/min
4......./724,7 obr/min
5......./1210,5 obr/min
wsteczny/297,2 obr/min
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#65 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 18:55

Podnoszenie pompy wez womu Tyle też wiem bo posiadam instrukcje C-360. I dlatego myślę że tak jak w rotacyjnej 1200-1400obr na 4 zależnej powinno być dobrze.
Zapraszam na swój profil

#66 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:44

Podnoszenie pompy wez womu no ale musisz pamiętać, ze każde lekkie wciśniecie sprzęgła spowoduje zatrzymanie przekazu mocy na WOM(nie działa w tym przypadku drugie stopień sprzęgła). A nie raz jak jedzie się z rotacyjną to trzeba gdzieś narożnik sobie ściąć czy coś, a to będzie trudne w tym przypadku. No i jak będzie działał WOM to podnośnik nie będzie chodził i na odwrót... Ja korzystam z tych opcji (przez biegi) tylko na postoju... :(

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#67 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 20:01

Podnoszenie pompy wez womu Tak wiem, działanie będzie podobne jakbym miał sprzęgło jednostopniowe. I tak myślę ze przy wycinaniu jakiś resztek, narożników to WOM zwykły będzie lepszy, ale na początku koszenia na całym polu to na 4 zależnej będzie i szybciej i ekonomiczniej. W tym roku kopałem kartofle na WOMie zależnym i 4 polowej to było dobrze, nie narzekałem.
Zapraszam na swój profil

#68 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 20:13

Podnoszenie pompy wez womu Przy c360 jeśli dobrze pamiętam to obroty wałka zależnego, dla biegów bez reduktora wynoszą 3,14 obrotu na 1 metr przejechanej drogi i 13,5 obrotu dla biegów z reduktorem

#69 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 18:11

Podnoszenie pompy wez womu MilenReal mówisz że ramiona zapierniczały w górę a później wom na 4 przy cyklopie ???/
To co Ty tym cyklopem robiłeś wyścigi ??? przecież żeby wom zalezny działał czy pompa ciągnik musi jechać a nie stać
bo jak stoi to ma bieg wyłączony a jakma wyłączony to jak masz przez skrzynie włączony wom czy pompe
Komu Ty bajki opowiadasz że tak było 3 tyg wcześniej chyba że Ty masz specjalną wersję traktora???/

Opus meum est

#70 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 18:29

Podnoszenie pompy wez womu Ciągnik nie musi jechać wystarczy że dźwignię reduktora między biegami polowymi a szosowymi ustawisz w pozycji "0"i wtedy ciągnik nie jedzie a obroty pompy i WOM regulujesz przez biegi
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 21:48

Ciągnik nie musi jechać wystarczy że dźwignię reduktora między biegami polowymi a szosowymi ustawisz w pozycji "0"i wtedy ciągnik nie jedzie a obroty pompy i WOM regulujesz przez biegi

Tak to jest jak nie potrafią czytać tekstów ze zrozumieniem.

#72 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 19:22

Podnoszenie pompy wez womu po poradziłbym przeczytać każdemu użytkownikowi instrukcję obsługi C 360... to jak już wspominałem wiele osób nie ma zielonego pojęcia o niektórych funkcjach... a wypowiadają się jak by wszystko wiedzieli...

#73 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 14:56

MilenReal mówisz że ramiona zapierniczały w górę a później wom na 4 przy cyklopie ???/
To co Ty tym cyklopem robiłeś wyścigi ??? przecież żeby wom zalezny działał czy pompa ciągnik musi jechać a nie stać
bo jak stoi to ma bieg wyłączony a jakma wyłączony to jak masz przez skrzynie włączony wom czy pompe
Komu Ty bajki opowiadasz że tak było 3 tyg wcześniej chyba że Ty masz specjalną wersję traktora???/

Załamałeś mnie kompletnie tą wypowiedzią. Przeczytaj raz a ze zrozumieniem to będziesz wiedział... @ferdek1 już powiedział wiec nie będę pisać drugi raz...
Zapraszam na swój profil

#74 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 21:40

Podnoszenie pompy wez womu Tylko jest jeden myk z używaniem tego WOMu w ten sposób. Wciśnięcie sprzęgła wcale nie spowoduje wyłączenia WOMu, jeśli ciągnik będzie jechał przekaźnik nadal będzie się obracał, aż do chwili zatrzymania ciągnika (chyba że reduktor biegów jest na 0). Używałem tego do przewracarki, 4 bieg i na wolnych obrotach pająk za***prza aż miło. Ale wciśnięcie sprzęgła oraz gwałtowny hamulec i po wałeczku. Inaczej jest w beczkowozie czy kosiarce, ponieważ te sprzęty posiadają własne sprzęgło. A co do pompy i 5 biegu, to już od 6 lat używam tego w owijarce (rocznie ok 1000 bel) i żadnego problemu. Po prostu trzeba nie przekraczać dozwolonych obrotów dla pompy i wszystko chodzi ok.

#75 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 19:58

Podnoszenie pompy wez womu Parenaście dni temu moje posty w tym temacie były delikatnie mówiąc niespójne ,to była wina PALIKOTA

#76 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:45

Podnoszenie pompy wez womu Przepraqszam panowie za nagła wypowiedź .Oczywiscie zapomniałem o połozeniu neutralnym przełącznika biegi polowe - szosowe
Z góry przepraszam za nieuzasadniony post

Opus meum est

#77 Share Dawix321

Dawix321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:57

Podnoszenie pompy wez womu Czy jest jakaś dźwignia itp. :) dzięki której po wyłączeniu przekaźnika działa nam hydraulika ? Jeżeli tak to jaka ?
Słyszałem, że jest taka możliwość

#78 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 21:10

Podnoszenie pompy wez womu Podejrzewam że chodzi Ci o 60-tkę Jedyna taka możliwość to włączyć napęd pompy zależny (przez skrzynię ) Lewa dźwignia dwa stopnie w górę i działa tylko pompa zależnie od przełożenia na skrzyni Nie zaleca się wtedy używania 5-tego biegu ze wzgl. na ryzyko uszkodzenia hydrauliki.

#79 Share Dawix321

Dawix321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2010 - 17:09

Podejrzewam że chodzi Ci o 60-tkę Jedyna taka możliwość to włączyć napęd pompy zależny (przez skrzynię ) Lewa dźwignia dwa stopnie w górę i działa tylko pompa zależnie od przełożenia na skrzyni Nie zaleca się wtedy używania 5-tego biegu ze wzgl. na ryzyko uszkodzenia hydrauliki.

A hydraulika działa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 09 czerwiec 2010 - 20:27

Podnoszenie pompy wez womu Mam rozumieć, że w takim położeniu dźwigni na luzie nie dźwignę podnośnika, a w czasie jazdy (na biegu) pompa się kręci?