Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnoszenie pompy wez womu

104 odpowiedzi na ten temat

#41 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 23:02

Podnoszenie pompy wez womu Bo wiele osób potrafi tylko dużo mówić... i nic poza tym... mają ciągniki sami nie wiedzą z jakimi funkcjami... wiedzą tylko gdzie leje się paliwo i jak jedzie do przodu... zero ingerencji i zagłębienia się w funkcje sprzętu.

Ps. To samo jest z siłowym... niewiele kto wie co to jest... a co do dopiero jak to działa i gdzie się to włącza... (a potem że ciągnik np. pługa nie może uciągnąć). Poza tym stan 360 w wielu gospodarstwach pozostawia wiele do życzenia...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnoszenie pompy wez womu Dzisiaj, 02:12
  •  

#42 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 listopad 2009 - 08:20

Podnoszenie pompy wez womu mało ludzi o tych funkcjach womu i pompy wie bo normalnie jadąc na np 4 biegu po polu nie uzyszkasz obrotów nominalnych womu bez pompy:P więc bez uzywania biegów nie jesteś wstanie włączyć womu bez pompy lub odwrotnie i dlatego mało lufdzi o tym wie bo twgo nie uzywa:P

#43 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 14:15

Podnoszenie pompy wez womu Tych funkcji najlepiej używa się na postoju. Jak już wcześniej wspominałem np. przy beczce. Ciągnik chodzi sobie wtedy na wolych obrotach a wałek jest włączony przez 5 więc kręci się szybko. Przy normalniej pracy nie da się tego używać np w prasie czy rotacjnej... bo jak wciśniesz sprzęgło to wałek również stanie. A normalny WOM rozłącza dopiero po wciśnięciu drugiego stopnia pedału.

#44 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 18:57

Podnoszenie pompy wez womu [quote name='DominikPocisk' date='23 November 2009 - 21:43' timestamp='1259008998' post='416621']
GoRAL1 Powiem Ci tak lewa wajcha na sam dół to pompa i wałek chodzi na 540 Obr/min. Podnosisz do góry o jedną pozycje masz neutralny (luz). jeszcze wyżej masz sam wałek bez pompy (przez piątkę daje 1100 Obr/min) i jeszcze wyżej masz samą pompę. Do tych dwóch ostatnich pozycji musisz mieć włączony bieg.
Idz pierw sprawdź a potem sie oburzaj...;p

Prawie dobrze piszeż ale POZYCJA OD LUZU DO GÓRY TA CO DAJE 1100 OBR JEST RAZEM Z POMPOM ,

#45 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:05

Podnoszenie pompy wez womu NA tej pozycji pompa nie chodzi przecież!!! Weź sobie sprawdź. Używam tej funkcji przy beczce to doskonale wiem. Gdy mam tak włączony wałek przez biegi, gdy naciągam nieczystości (a że mam beczkę zamykana hydraulicznie to) gdy już naciągnę pełną muszę przełączyć na zwykły WOM lub pompę przez biegi by zaczęła chodzić, inaczej mi jej nie zamknie.

#46 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:16

Podnoszenie pompy wez womu Może w twoim jest jakiś luz
Zobacz post 7 tego tematu
IDZ SIE UCZYĆ....
W profilu wpisz wiek to może wiele tłumaczyć

#47 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:20

Podnoszenie pompy wez womu Człowieku juz nie chce mi się tego tłumaczyć... i nie mam zamiaru się kłócić. weź sobie idz sprawdź. Bo wiem w tym przypadku co mówię. I nie mam żadnych luzów. BO przy C360 tak ma to chodzić.

A co chcesz powiedzieć że młodszy znaczy głupszy?? tylko zebyś sie nie pomylił... (dziaduszku)

#48 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:20

Podnoszenie pompy wez womu Zobacz post 7.
Sam zacząłeś (g......u)

#49 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:30

Podnoszenie pompy wez womu W skrócie przytoczę fragment instr.obsługi z 1967r dotyczącą Ursusa
Dźwignia w pozycji 1 (całkowicie w przodzie ,czyli na dole) działa pompa i WOM (obroty znormalizowane 540 obr/min)
w pozycji 2 WOM napędzany przez skrzynię
w pozycji 3 (całkowicie podniesiona dźwignia)pompa napędzana przez skrzynię ,a wał WOM jest wyłączony
W położeniu neutralnym (między poz. 1 i 2)wszystkie napędy są wyłączone
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#50 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:37

Podnoszenie pompy wez womu Jaki znowu post 7 tam nic nie ma.

Powiem wam tyle idźcie sobie sprawdzić do waszych ciągników a potem piszcie... ja wiem to pisze a wy gdzieś coś usłyszeliście, albo przeczytaliście i teraz sami do końca nie wiecie jak to działa.

Ps. ale jakiś nie napisali że na drugim położeniu pompa chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:39

Podnoszenie pompy wez womu O ile pamiętam, to w tych ciągnika mamy napęd WOM niezależny i zależny. Zależnego możemy również używać na postoju. Na skrzyni redukcyjnej ustawiamy na luz miedzy szosowymi a polowymi,dźwignią ustawiamy na "zależne", a prędkość obrotu wałka regulujemy włączając wyższy lub niższy bieg. W ten sposób nie mając na WOMie innych obrotów niż standardowe 540, możemy uzyskać wyższe, np przy pracy z paszowozem .

#52 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:45

Podnoszenie pompy wez womu W 6 i 7 poście pisze co sie dzieje z pompom gdy używa jej sie przez 5 bieg.
Wałka przez 5 bieg używam przy cyklopie,a podnośnik chodzi wtedy jak szalony (przy przypadkowym naciśnięciu na dźwignie)

#53 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Podnoszenie pompy wez womu zorzyk2 Ale ciągle chodzi o to że ja wiem że wałek na drugiej pozycji chodzi bez pompy. a na trzeciej pozycji pompa chodzi bez wałka lecz Goral1 twierdzi inaczej!!

#54 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Podnoszenie pompy wez womu Jeśli dalej będziecie przedstawiac tutaj swoje zatargi jeden i drugi dostanie ostrzeżenie, wyjaśnijcie sobie to na pw czy chacie, ale nie na forum

KS Falubaz

#55 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 20:26

Podnoszenie pompy wez womu To w takim razie, mogę poprosić o wypowiedzi innych forumowiczów?? Co sądzą na ten temat??

#56 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 20:50

Podnoszenie pompy wez womu no i niestety po sprawdzeniu tych funkcji musze powiedzieć ze na ost pozycji czyli gdy dzwignia jest całkiem do góry to działa wom razem z pompą ale przez biegi :(

#57 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:20

Podnoszenie pompy wez womu FIlipoo@
a czy obracający się wałek przekazuje moc czy obraca się bezwładnie?
bo ja sprawdziłem i u mnie na ostatniej pozycji(dźwignia podniesiona) działa pompa(przez biegi)i super szybko podnosi tura , natomiast WOM kręci się "bezwładnie",ale jak podepniesz pod niego przekaźnik to nie przekazuje mocy, wałek można zatrzymać dociskając nogą bez większych problemów.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#58 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:49

Podnoszenie pompy wez womu Witam, może ja się wypowiem na ten temat,nie ma się co kłócić bo prawda jest tylko jedna.Przyznaje koledze @DominikPocisk słuszną racje dobrze pisze na ten temat a jako dowód żebyście i mnie uwierzyli zamieszczam skan z instrukcji obsługi C 360. Mogę potwierdzić wszystkie te 4 położenia działają u mnie i od dawna z nich korzystam co w wielu przypadkach usprawnia prace o ile umie się umiejętnie z nich korzystać.

Dodany obrazek
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#59 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 19:03

Podnoszenie pompy wez womu tak specjalnie sprawdziłem po cyklopem bo to miałem pod ręką. ale nie ma o co się kłócić moze po prostu coś zle działa moze mam listwe jakąś nie typową albo schrzaniona :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 20:34

Podnoszenie pompy wez womu Radekk dzięki za wypowiedz... myślałem że już nikt mnie nie poprze... Słusznie stwierdziłeś że z tych funkcji trzeba umieć korzystać... Bo gdy sa luzy w skrzyni na wodzikach itp. to załączenie może być trudne...