Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnoszenie pompy wez womu

104 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawcio88

pawcio88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 maj 2009 - 21:07

Podnoszenie pompy wez womu to jest bardzo dobre rozwiązanie do podnoszenia np. zbiornika z ziemniakami w karliku podczas wysypywania (nie wiedzieć czemu przez WOM podnosił do 3/4 wysokości masztu a przez skrzynię do maksymalnej wysokości tak że zbiornik otwierał się i nie trzebabyło chodzić po maszcie i otwierać zbiornik ręcznie), wówczas jest ekonomicznie, bo taśmy nie pracują, tylko że wówczas olej jest podawany po prostu na wyjścia zewnętrzne a nie tuz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnoszenie pompy wez womu Dzisiaj, 09:53
  •  

#22 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 maj 2009 - 21:35

Podnoszenie pompy wez womu ja jak biore od sąsiada perkinsa do owijarki balotów to załanczamy hydraulike przez 5 bieg na neutralnej skrzyni i na małych obrotach silnika owijarka zasuwa jak talala

#23 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 03 maj 2009 - 21:37

Podnoszenie pompy wez womu ja tak robie c 360 z dmuchawą do zboża własnej produkcji:) tylko że ja daje mocniejsze obroty na 5 i zboże zapiernicza rurą 150mm aż pod dach :)

#24 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 maj 2009 - 21:44

Podnoszenie pompy wez womu dokładnie wtedy maszyna jest wykorzystana tak ma być jak projektowali te c360 i pochodne pewnie tego nawet nie przewidzieli

#25 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 03 maj 2009 - 21:59

Podnoszenie pompy wez womu I mówicie koledzy że taki sposób nie jest wogóle szkodliwy?? Ja jeszcze tego sposobu nie praktykowałem i nie chciałbym sie wpakować w naprawy i dodatkowe koszta :)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#26 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 maj 2009 - 22:16

Podnoszenie pompy wez womu szkodliwy nie szkodliwy robimy tak od 5lat nic sie nie stało nikt sie nie zastanawiał czy sie popsuje jeśli nawet to pare złoty i kilka godzin roboty i znów owijamy zrestą są ciągniki zastępcze to sie najwyrzej co inne podepnie

#27 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 maj 2009 - 22:18

Podnoszenie pompy wez womu Dzwignie od przekażnika maksymalnie do tyłu i wtedy sama pompa działa ale przez bieg.Nie można używać na 5.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#28 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 18:32

Podnoszenie pompy wez womu moim zdaniem najlepsze rozwiązanie jest w c-362 pompa(od bizona) jest z przodu napędzana od wału korbowego i cały czas można podnosić bez kombinowania wajchami.

#29 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 22 listopad 2009 - 18:43

Podnoszenie pompy wez womu C-360 to nie C-330 ze wom mozna osobno właczać przy C-360 zawsze ale zawsze jak działa wom to działa pompa a jak chce się właćzyć pompe to niestety wom też działa chyba ze ktoś ma duze luzy to włąćzy wom bez pompy ale odwrotnie nie idzie :D

#30 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 listopad 2009 - 20:09

Podnoszenie pompy wez womu Wytłumacz mi jak? C-360 ma 4 położenia WOMu i pompę bez Womu da sie włączyć. Po przeczytaniu tego tematu próbowałem i rzeczywiście tak jest.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 14:16

Podnoszenie pompy wez womu Filipoo mało wiesz... przy 360 mozna włączyć pompę bez włączania WOM. Tak samo jak można też włączać WOM bez włączania pompy!!! Określa się to jako tzw. "przez biegi". Ja pompe przez biegi rzadko włączam, ale wałek bardzo często przy beczce. Wielu posiadaczy ciagników, w ogóle nie zna ich funkcji... a potem mówią że coś jest nie możliwe...jak np siłowe... czy dociążanie...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#32 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 14:32

Podnoszenie pompy wez womu a jak w c 360 włącza się dociążanie

#33 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 16:59

Podnoszenie pompy wez womu Wajche od podnośnika jeszcze niżej niż na opuszczanie. Wtedy sie dociąża, czym niżej ją opuścisz, czym bardziej podnosi. Ale nie pełną mocą podnosi tylko tak lekko. (a przy c330 jest to pokrętłem regulowane)

#34 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 18:38

Podnoszenie pompy wez womu fak ma te 4 połozenia dzwigni równiez włączałem pompe przez biegi zeby szybciej szło podnoszenie ale zawsze wom działał?? wiej jak go rozłączyć??próbowałem tą dzwignią delikatnie ruszać zeby to jakoś zadziałało i jednak nie idzie?? przy zetorze 3011 włącze tak jak pisaliście ale tam mam luzy :D a przy C-360 nie włacze tak hmm

#35 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 19:31

Podnoszenie pompy wez womu DominikPocisk pompę bez wom można , ale wom bez pompy nie da się

#36 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 20:35

Podnoszenie pompy wez womu GoRAL1 jak to nie można jak ja tam mam zawsze przy beczce. Wystarczy lewą wajchę gdy znajduje sie w pozycji neutralnej lekko do góry pociągnąć. A prawą tak samo jak do właczania pampy przez biegi. Tzn na środek i włączyć bieg. Wałek chodzi pompa stoi. Ja zawsze jak ciągnik pracuje przy beczce to włączam przez "piątkę" wtedy ciągnik chodzi sobie na 800 0br/min a pompa próżniowa od beczki szybko (jak byś miał na normalnym Wom 1800obr/min na silniku). Nie wierzysz to sprawdź...

Filipoo Wałek może Ci sie kręcić gdy masz włączoną pompę przez biegi... ale sam z siebie... wystarczy dać mu jakikolwiek opór a stanie... podłącz go pod jakąś maszyne albo zablokuj jakoś to zobaczysz ze stanie, a pompa chodzić będzie.

Ps. Wszyscy narzekają na 360... a w ogóle nie mają pojecie o ich konstrukcji i funkcjach...

#37 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 20:43

Podnoszenie pompy wez womu To gdzie masz pozycje zależny wom i pompa??????

#38 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:21

Podnoszenie pompy wez womu zależny wom i pompa jest całkiem do dołu (lewa dzwignia) ja na C-360 nie narzekam super traktor i jak ktoś mówi ze 30 litrów paliwa spali w 8 godzin to się smieje w oczy :D do tematu sprawdzę ten wom ale jesli kręcił by się sam z siebie to nie reagował by tak gwałtownie na 5 biegu??:)

#39 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:43

Podnoszenie pompy wez womu GoRAL1 Powiem Ci tak lewa wajcha na sam dół to pompa i wałek chodzi na 540 Obr/min. Podnosisz do góry o jedną pozycje masz neutralny (luz). jeszcze wyżej masz sam wałek bez pompy (przez piątkę daje 1100 Obr/min) i jeszcze wyżej masz samą pompę. Do tych dwóch ostatnich pozycji musisz mieć włączony bieg.
Idz pierw sprawdź a potem sie oburzaj...;p

Filipoo ja na 360 również nie dam złego słowa powiedzieć... weź sobie sprawdź... mówie Ci ze sam z siebie sie kręci...;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 22:54

Podnoszenie pompy wez womu to poswieccie czemu tak mało osób o tym wie ze pompa chodzi bez womu