Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 02 maj 2009 - 20:55

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Witam wszystkich mam delikatny problemik z wyświetlaczem (ten od prędkości i obrotów) jest prawie do połowy rozlany i jest to trochę uciążliwe bo niewiadomo ile się jedzie i jakie ma obroty silnik.Dzwoniłem do korbanków to mi powiedzieli że do mojego(304) kosztuje tekie gówienko 1100zł. myślałem że się przewale.Chciałbym się poradzić co z tym zrobić bo tysiaka nie chcę wydawać może jest jakaś inna alternatywa.Może jakiś elektronik by coś takiego wymajstrował przecież to tylko kawałek wyświetlacza kwarcowego a za 1200 to można se plazmę 42" walnąć no nie tak. Proszę o rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 maj 2009 - 10:41

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Rozlewanie sie wyswietlaczy kwarcowych to niestety problem w tych zegarach....tyle ze sam wyswietlacz mozna dostac jako osobna czesc zamiennna....a sama wymiana jest dosyc prosta.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#3 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 maj 2009 - 18:47

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Wiem że sam wyświetlacz jest częścią zamienną tyle że ta część kosztuje 1100 zł,a ja mam nadzieje że da się taniej zrobić

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 04 maj 2009 - 14:45

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Za takie male szkielko 1100 ? !Wiem ze czesci sa cholernie drogie...ale to juz mala przesada. Ale nie sadze zeby mozna dostac jakis zamiennik...popytaj sie u jakis elektronikow...moze oni cos poradza.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#5 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 04 maj 2009 - 18:36

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Może znajdz jakiegoś fendta na części przeznaczonego i z niego może taniej będzie kupić;)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#6 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 maj 2009 - 19:24

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 z używką to odpada bo zalany wyświetlacz to słaba strona fendtów zwłaszcza tych powyżej 10 lat.

gość od którego go kupiłem mówił że trzeba wsadzić ten wyświetlacz na przysłowiowe trzy zdrowaśki do zamrażarki ale nie wiem czy to prawda i pomoże

#7 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:10

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 To może spróbuj go włożyć do tej zamrażarki. Jakbys to przetestował to napisz czy dało to jakiś efekt. Napewno komuś sie przyda.

#8 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 11 maj 2009 - 17:00

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 i jak kolego wykombinowałeś coś z tym wyświetlaczem?? Też borykam sie teraz z tym problemem....

#9 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 11 maj 2009 - 21:29

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Na razie nie wyjąłem tego wyświetlacza bo cały czas mi jest traktor potrzebny ale jak coś wymyślę to dam znak

#10 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 maj 2009 - 19:45

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Witam włożyłem ten wyświetlacz do zamrażarki ale nic to nie pomogło może dla tego że mam go prawie pół rozlanego zostaje nic innego tylko się domyślać jakie obroty mam silnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 maj 2009 - 08:10

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 No niestety, tak nas wrzenią w te zachodnie traktorzyny a potem chcą zedrzeć za części ile tylko się da, podpytałem o cent to do SDF części też 20 razy droższe jak do ursusa, teraz się nie dziwie dlaczego zachód pozbywa się kilkunasto letnich ciągników za grosze :P

#12 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 maj 2009 - 11:46

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 A z innego ciagnika nie pasuje?

#13 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:47

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Ma ktoś może wymontowany ten wyświetlacz? potrzebne mi numery z niego. Według mnie jak dobrze się poszuka to się znajdzie taki wyświetlacz za parę złotych a nie za taką kasę. W moim 308 również jest zalany i jakoś nie mogę się przybrać do wymontowania jego, ale w końcu chyba będę musiał to zrobić i odwiedzić znajomych elektroników żeby coś dobrać.

#14 Share Z00m888

Z00m888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 21:44

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Chyba nikogo nie zdziwi ze u mnie ten wyświetlacz również się popsuł. Rady na to niestety nie ma. Kopiłem nowy, kosztował chyba coś kolo 800 zł (fendt 615 lsa). Nie wydaje mi się również aby jakiś sens miało szukanie używanego ponieważ biorąc pod uwagę ze to slaby punkt tego traktora nikt nie sprzeda go tanio.

#15 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 21:56

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 masz może jakiś nr katalogowy tego wyświetlacza jak kupowałeś nowy model czy co tam kolwiek? 800 zł sam wyświetlacz czy cały zegar??

#16 Share Z00m888

Z00m888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 09:22

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Tak to mniej więcej wygląda :

http://yfrog.com/c9ph24jx

Dane z wyświetlacza:
procesor: OKI japan m5219B 9806
Dane z naklejki:
610.202/3/1 (może to nr katalogowy)

Kabli jest 6, ale nie wygląda to jakoś bardzo skomplikowanie

800 zł to cena samego wyświetlacza niestety.
Pozdrawiam! <_<

#17 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:25

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 to mam do ciebie jeszcze jedną prośbę. Rozbierz ten wyświetlacz i zrób zdjęcia tylko dla samego wyświetlacza tzn tej szklaenj części. nie wierzę że nie da go się dokupić za tylko część tej sumy;)

#18 Share Z00m888

Z00m888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 23:50

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Rozebrałem, wyświetlacz po obu stronach ma takie gumowe podkładki ( zdjęcie 2) które przekazują impulsy. Są 22 piny jak dobrze liczę.
Wymiary 65 mm x 45 mm. Żadnych kodów ani symboli na nim nie ma, co widać na zdjęciach. Nic więcej chyba nie da się gołym okiem wypatrzeć.

http://ifotos.pl/img/hqpwha.jpg
http://ifotos.pl/img/hqpwrr.jpg
http://ifotos.pl/img/hqpwrx.jpg
http://ifotos.pl/img/hqpwrn.jpg
http://ifotos.pl/img/hqpwrw.jpg

#19 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 10:38

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 @Kizo- i co tam kombinowałeś z tym wyświetlaczem, próbowałeś coś dopasować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 luty 2012 - 08:47

Wyświetlacz kwarcowy w FENDT 304 Panowie mam ten sam problem może dałoby się jakiś inny wyświetlacz podłożyć skoro tylko za zadanie ma wyświetlanie info druga sprawa czy czujniki od prędkości są sprawne bo jak cały zalany to nie zobaczysz.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa