Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar p7 opinie, uwagi

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 maj 2009 - 11:01

Pronar p7 opinie, uwagi Witam, proszę o opinie na temat ciągnika z tematu. Ostatni temat dotyczący p7 jest już dośc stary, więc może ktoś kupił taki ciągnik od tego czasu. Zastanawiam się nad jego zakupem, więc chciałbym by znawcy i/lub posiadacze wypowiedzieli się na jego temat:) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar p7 opinie, uwagi Dzisiaj, 18:14
  •  

#2 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 02 maj 2009 - 11:41

Pronar p7 opinie, uwagi producent podaje mase wlasną 4t ( w domysle mamy masę włascą w stanie suchym bez obciążników) a w folderze pdf jest napisane masa własna z obciążnikami i kierowcą 4t) to ile waży goły p7 3,4t?, słaby podnosnik wąskie i bardzo małe koła, pokraczny wygląd przez te wysokie błotniki i wątpliwej jakości plastiki, za 120 tyś mozna kupić juz zachodni ciągnik i niech ktoś sobie pisze że nh td czy goły agroplus nie ma tego cz owego a tu jest to moim zdaniem ciągnik p7, p5 czy p9 to bardziej kampania kreklamowa firmy i badanie rynku a jakoś przyszłości dla p7 na polsske nie widze

#3 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 20 maj 2009 - 21:40

Pronar p7 opinie, uwagi A mi P7 sie podoba. Siedziałem w nim na targach i sprawił dość miłe wrażenie (ciekawe jak by wypadł w akcji) jednak za 130000zł opłaca sie go kupić bo silnik IVECO i wogule duzo podzespołow zachodnich więc praktycznie ma sie Deutz fahra w nim ;) <joke>.

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 maj 2009 - 06:43

Pronar p7 opinie, uwagi Tak ma się deutz fahra (chociaż nie s kłyszałem o deutz fahr z silnikiem iveco ;) ) ale deutz fahr poskładany przez pronara to samobójstwo, bo ceny części do zachodnich podzespołów są kosmicznie drogie i tylko dlatego opłaca się inwestować w zachodnie maszyny z nadzieją na precyzyjny montaż i niską awaryjność, a w niską awaryjność p7 jakoś nie chce mi się wierzyć bo raz to ze jest to nowy model a 2 to jednak skłąda pronar i pewne oszczędnosci napewno poczynił

#5 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 21 maj 2009 - 07:39

Pronar p7 opinie, uwagi Nie wiadomo jak to może być z awaryjnością, każdy tylko gada że jak Pronar to już musi być złom i jak ktoś kupi to od razu samobójstwo... Nikt tego nie ma a wszyscy gadają że to do niczego ciągnik... Ale osobiście P7 bym nie kupił bo jest strasznie mały gabarytowo itp, ale za to P5 bym kupił bo mi się strasznie podoba i jeździłem takim i wrażenia z jazdy bardzo pozytywne ;)
Chłop ze wsi

#6 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 maj 2009 - 15:08

Pronar p7 opinie, uwagi to że kupię pronara to już jest raczej przesądzone, tylko jeszcze nie wiem czy będzie to p5 czy p7. Myślę, że w najbliższych dniach poznam odpowiedź na to z której serii ciągnik kupię.

#7 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 27 maj 2009 - 17:32

Pronar p7 opinie, uwagi Ja bym radził raczej kupić P5, EHR, większe koła i jest większy i masowo również jest różnica, P5 jest cięższy
Chłop ze wsi

#8 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 maj 2009 - 20:14

Pronar p7 opinie, uwagi Ja również polecam serię P5... jest większa gabarytowo, ma wieksze koła i troszke mocniejsza, a cena jest podobna...
No i seria P7 wygląda powiedzmy niezbyt ładnie... P5 to już co innego, zbudowany z zachodnich podzespołów itd...
Daro81@ na jakiej powierchni miałby pracować ten ciągnik i jaką role by spełniał (pomocniczy czy główny), napisz coś wiecej :P

#9 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2009 - 16:16

Pronar p7 opinie, uwagi byłby to główny ciągnik na 20 ha, do niego oczywiście komplet maszyn, pług ibis l 3+ obrotowy, agregat podorywkowy, zestaw uprawowo siewny, no i prasa rolująca.

#10 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:31

Pronar p7 opinie, uwagi No to jak do takich maszyn to bardziej P5 był by do tej roli lepszy, większy gabarytowo i większa masa
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:35

Pronar p7 opinie, uwagi A jaki masz obecnie ciągnik??? No to jak na tą powierzchnie P5 będzie napewno dobrze sie spisywał i nie będzie się męczył przy tych maszynach...
Masz jakąś hodowle, bydła na przykła??? Bo jak na tyle ha to dość dobry i duży ciągnik :P A będzie on może pracował z turem albo z czymś podobnym???

#12 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2009 - 20:29

Pronar p7 opinie, uwagi formalnie to nie mam ciagnika:P ale używam mf255 i c-330, a hoduje świnie i kilka sztuk bydła opasów żebym nie musiał paszy z łąk sprzedawać. A z turem to raczej nie będzie pracował bo nie mam miejsca na to by manewrować tak dużym ciągnikiem z turem, możliwe że założe tura do tego mf-a.

#13 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 maj 2009 - 20:38

Pronar p7 opinie, uwagi A bierzesz tego pronara na PROW czy jak??? Tak wogóle to kupujesz go czy na dzien dzisiajeszy tylko sie "rozglądasz"/pytasz???
Byłeś może u jakiegoś dilera aby się czegoś dowiadywać??? :P

#14 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2009 - 21:28

Pronar p7 opinie, uwagi no biorę na PROW i mam nadzieję że w ciągu najbliższych dni podpisze umowę i zacznę sprowadzać maszyny. Dziś byłem zawieść ostatnie poprawki i teraz będę czekał na ostateczną decyzję. Więc jestem nastawiony już na kupno, tylko podpisanie umowy, potem kredyt no i złożyć zamówienie:)

#15 Share Pankarolek

Pankarolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:52

Pronar p7 opinie, uwagi Panowie a tak generalnie to ile pala te ciagniki bo ja slyszalem ze nawet 16litrow chodzi mi o 5122 prawda to czy nie
Jestem Karol posiadam nieduże gospodarstwo niedaleko Piątku interesuje sie rolnictwem i wszytkim co z nim związane.

#16 Share PRZEMOxD11

PRZEMOxD11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:RÓŻNE

Napisany 05 styczeń 2012 - 16:11

Pronar p7 opinie, uwagi

Panowie a tak generalnie to ile pala te ciagniki bo ja slyszalem ze nawet 16litrow chodzi mi o 5122 prawda to czy nie

16l to chyba w snach, mój bizon Z056 z 11l a godzinę weźmie ;)

#17 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:25

Pronar p7 opinie, uwagi Co ma silnik w kombajnie do spalania w ciągniku, ja p****** ;[

16l/h dla 90KM to wynik całkiem osiągalny.

Dla porównania Claas Celtis o mocy 90KM spalił maksymalnie 21l/h, więc można? Można.

Wszystko zależy jak będzie się jeździło tym ciągnikiem.

#18 Share PRZEMOxD11

PRZEMOxD11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:RÓŻNE

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:40

Pronar p7 opinie, uwagi Cofam wszystko co napisałem, poczytałem trochę i już wiem :)

#19 Share John993

John993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 09:59

Pronar p7 opinie, uwagi U mnie P7 pracujac przez 7h 30 min przy przetrzasaczu Pronar PWP530 i zgrabiarce Pronar ZKP 420 utrzymujac 1500 tys obrotow spalil okolo 25 l paliwa. W trasie 58 km w 2 h i 30 min z Lawetą Pronar T023 na ktorej wozilem 38 bel siana , spalil mi okolo 25 l paliwa jadac na pelnym gazie , w drodze powrotnej z pusta lawetą spalil okolo 20 l paliwa jadac z predkoscia 42km/h w 1 h 40 min. Trasa dosyć kręta i wiele pagórków w tym bardzo dlugich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 12:42

Pronar p7 opinie, uwagi Ile czasu już go masz i jak się sprawuje?

Dodaj odpowiedź