Skocz do zawartości

Zdjęcie

młóto browarniane w żywieniu bydła

385 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:05

młóto browarniane w żywieniu bydła Dobrze że przypomniałeś o odparowaniu młóta zapomniałem dodać.

Edytowany przez razor275, 01 kwiecień 2012 - 10:08.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młóto browarniane w żywieniu bydła Dzisiaj, 04:19
  •  

#142 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:05

młóto browarniane w żywieniu bydła To młóto odparowało mi przez dobę więc w miarę chyba wystygło. Poleżałoby jeszcze ale deszcz zaczął padać więc nakryłem. Jutro obsypię lepiej ziemią tak jak mówicie.

@Mateusz3 Co do psucia sie kiszonek latem z kuku to mi sie tam nic nie psuje. Młóto kupiłem dla krów, nie dla świń. Młóto przyjechało mokre, myślałem że będzie trochę suchsze. No ale nic, zobaczymy jak krowy zareagują, czy będzie wzrost mleka ;)

#143 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:09

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja się trochę dziwie że dajesz krową bo jeden na okolicy ma sporo krów to kupuje im młóto ale suche bo mokre to mówi że pogarsza jakość mleka ale to jest twój wybór ja daje opasom to mi jest bez różnicy.

#144 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:20

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja kupiłem to młóto pierwszy raz bo mnie żywieniowiec namówił. Suchego nie mogłem dostać w mojej okolicy. Zobaczymy jak wyjdzie, ile bedzie mleka, jakie parametry, itp. Jak się nie sprawdzi to więcej nie bede brał

#145 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:23

młóto browarniane w żywieniu bydła Wzrost mleka może być większy bo ma więcej białka młóto ale czy jakościowo to nie wiem.

#146 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 10:43

młóto browarniane w żywieniu bydła mam pytanie do jacka kobmajnisty - poprawiła sie wydajność po tym młócie?, od kogo kupowałeś?, jestem tez z powiatu łukowskiego i zastanawiam się nad kupnem, tylko wolałbym mniejszą ilość, jest to możliwe?

#147 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 14:02

młóto browarniane w żywieniu bydła Mokre nie pogarsza jakości mleka. Jest to pasza objętościowa dlatego takiego właśnie używam. Nie wolno jednak przesadzać aby sobie krów nie zakwasić, bo wtedy to jakość mleka pogorszy.

#148 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 18:52

młóto browarniane w żywieniu bydła u nas lata dajemy mokre i nic się nie dzieje. za to suchego w życiu nie widzialam.

Edytowany przez marzencia, 14 kwiecień 2012 - 18:54.

#149 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:13

młóto browarniane w żywieniu bydła Zaobserwowałem wzrost mleka od razu po pierwszych paszowozach z dodatkiem młóta. Kupowałem przez firmę agronom z parczewa ale oni maja słaby dostęp w browarze. Myślę że od tej pory bede dawał młóto bo są pozytywne efekty. Mam też już stałego dostawcę który może przywieźć młóto praktycznie od ręki. Jak chcesz kontakt do niego to moge ci dac. Napisz na pw lub gg.

@miecz8 zgadzam sie ze nie można przesadzac z młótem bo wszystko ma swoje granice. Ale na temat zakwaszania krów słyszałem różne opinie różnych doradców żywieniowych. Jedni mówią że zakwaszają bo to niby zboże, a inni przeciwnie, że nie zakwasza młóto bo ma duzo włókna bez energii

Edytowany przez jacekkombajnista, 15 kwiecień 2012 - 07:34.

#150 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 07:58

młóto browarniane w żywieniu bydła masz rację po młócie odrazu widać wzrost mleka, jednak spróbuj im nie dać tak z tydz, odrazu mleko na łeb na szyję. staraj się zamawiać na bierząco, a nawet z wyprzedzeniem, bo kilka razy browar nie wydawał i kicha. mleko spadło, a potem do poprzedniego poziomu nie chce wrócić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:15

młóto browarniane w żywieniu bydła Gdy zabraknie można to częściowo zastąpić koncentratem białkowym lub dać więcej sianokiszonki. Młóto może zakwasić, bo jest tam dużo białka. Każdą pasza białkową można zakwasić krowy np. sianokiszonką.

#152 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:57

młóto browarniane w żywieniu bydła oczywiście zgadzam się z Tobą, ale jeśli dawka jest odpowiednio zbilansowana to nic się nie dzieje. jak już mówiłam młóto dajemy jakieś 15 lat. i nigdy problemów nie było. wystarczy jakieś 4 kg dziennie a efekty widać gołym okiem. oczywiście dodatek białkowy również daję i kilka razy jak nie było młóta nawet to nie pomogło. mleko w ciągu tygodnia 100 litrów na odbiór potrafi spaść.

#153 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:10

młóto browarniane w żywieniu bydła 4 - 5 kg wystarczy bo moje opasy nawet więcej nie chcą.

#154 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:40

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja daję 6kg ale to jest dawka ustalona przez żywieniowca więc nie powinna zaszkodzić.

#155 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:17

młóto browarniane w żywieniu bydła 6 kg mlecznym czy opasom?? hehe żywieniowca powiadasz?? zgodzę się na taką ilość, jeśli nie dajesz śruty, sianokiszonki, soi, makuchu i innych wynalazków ;) bo bykom to se można dawać, jak mają dość to i tak trzeba wywalić ;)

#156 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:10

młóto browarniane w żywieniu bydła hehe mlecznym mozna spokojnie i 8kg i nie co ograniczając soje rzepak czy inne pasze białkowe bo młoto zawiera 20-24% suchej masy gdzie w s.m.22-24% bialka także 1kg młóta dostarcza 50g białka gdzie soja dla przykładu ok. 350g

#157 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:14

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja bykom daje po 8-9 kg na łeb i do tego śruta po jakieś 3 kg + premix Dawka dzienna oczywiście

#158 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:57

młóto browarniane w żywieniu bydła Mam krowy mleczne i karmię paszą z paszowozu. Daję także śrutę sojową i rzepakową a także kiszonke z traw i wydajność mam wysoką bo trzeba umieć odpowiednio zbilansować dawkę żywieniową.

#159 Share Hefalump

Hefalump

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 09:31

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja dzisiaj dostałem odpowiedź z pobliskiego browaru 190zł/tone przy minimalnej ilości 100 ton na miesiąc :blink: Cena z kosmosu i ilość też kosmiczna. Kazali szukać pośredników, w związku z czym zna ktoś może dostawców młóta z okolic Piotrkowa Trybunalskiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 14:46

młóto browarniane w żywieniu bydła Strasznie drogo jest już bo jeszcze w grudniu 2011 to było ok. 90 do 100zł