Skocz do zawartości

Zdjęcie

młóto browarniane w żywieniu bydła

385 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:24

młóto browarniane w żywieniu bydła To się tak szeroko rozjeżdża, a jak obłoże belami to się z belami nie rozjedzie, to jak szeroko rozłożyć by te bele

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młóto browarniane w żywieniu bydła Dzisiaj, 19:14
  •  

#102 Share VERJAR

VERJAR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:59

Zawsze kupuje mokre, dobrze sie kisi. 95zl/t

witam czy mógłbys podac mi telefon swojego dostawcy bo mi ostatnio młóto po140 zł za tone przywiózł to chyba troche za drogo jest?

#103 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:28

młóto browarniane w żywieniu bydła ile ton młota wchodzi na łódkę? Jest cięższe czy lżejsze niż wysłodki buraczane?

#104 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 styczeń 2012 - 08:58

młóto browarniane w żywieniu bydła Wejdzie duzo, jednak kierowcy woza nie wiecej niz 25ton, przynajmniej w moim rejonie ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#105 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 21 luty 2012 - 13:13

młóto browarniane w żywieniu bydła Panowie macie jakieś dobre namiary na browar który przywozi transport gratis a cena za 1t żeby nie była za duża tak do 100zł może być mniej bo ja brałem ostatnio z turska i mieli mi przywieść w poniedziałek a przywieźli w środę i akurat trafiło na to że strasznie padał śnieg i nie chciał mi wiechać gościu na podwórek chociaż mam prosty i odśnieżyłem go prawie do piachu miał na wannie 26.5t pół mokrego młóta i wywalił mi przed domem ja płaciłem za 1t 150zł chociaż 2 miesiące temu było po 120zł za 1t ale zboże poszło do góry to oni też podnieśli cenę chce jakieś dobre namiary gdzie będzie taniej za 1t + transport.

Edytowany przez Mateusz3, 21 luty 2012 - 13:15.

#106 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 luty 2012 - 14:58

młóto browarniane w żywieniu bydła kończy mi się zboże ceny kosmiczne a do żniw daleko i zastanawiam się czy nie zamówić transportu młóta i nie zrezygnować całkiem ze śruty zbożowej. Czy ma to sens chodzi mi głównie o opasy bo krowom będę dawał pełnoporcjowke. Moje opasy dostają głównie kiszonkę w kukurydzy i trochę sianokiszonki.

#107 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:29

kończy mi się zboże ceny kosmiczne a do żniw daleko i zastanawiam się czy nie zamówić transportu młóta i nie zrezygnować całkiem ze śruty zbożowej. Czy ma to sens chodzi mi głównie o opasy bo krowom będę dawał pełnoporcjowke. Moje opasy dostają głównie kiszonkę w kukurydzy i trochę sianokiszonki.

damian40000 będzie ci się opłacać bo ja opasom daje tylko młóto i trochę posypuje paszą bo nie chcą mi tkną młóta jak nie jest chociaż trochę posypane paszą a reszta to kiszonka i siano i tyle wiedzę na ten temat prawie nic paszy nie musisz dawać.

#108 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 22 luty 2012 - 18:18

młóto browarniane w żywieniu bydła Jeśli nie ma zboża to niech nie uczy że będzie posypywał bo jak sie na uczą to nie będą chciały samego wcinać j, ja wziołem młóto też z braku zboża raz daje samo młóto rano a śrutę na wieczór. Nauczyły sie i teraz jedzą .

#109 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:18

młóto browarniane w żywieniu bydła No tak masz racje ale moje opasy chce nauczyć żeby jadły samo młóto lecz one jak widzą same młóto to nawet tknąć tego nie chcą a jak trochę posypie i zobaczą że jest chociaż trochę białej paszy to od razu wcinają wiec zależy jak były uczone przed dawaniem młóta

#110 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:47

młóto browarniane w żywieniu bydła Moje też sie patrzyły i czekały ale ja nie ustąpiłem o rogacze musiały w koncu zjeść pierwszy tydzień nie bardzo się brały za młóto ale teraz dobrze jedzą. Po prostu trzeba ich przekonać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:45

młóto browarniane w żywieniu bydła dostanę jakieś namiary od was, do kogoś kto wozi młóto do wielkopolski okolice Koła Konina no i jakie są ostatnio ceny, bo słyszałem że po 150 zł

#112 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:44

dostanę jakieś namiary od was, do kogoś kto wozi młóto do wielkopolski okolice Koła Konina no i jakie są ostatnio ceny, bo słyszałem że po 150 zł

Ja ostatnio brałem z wielkopolski obok miasta tursko po 150zł nie wiem po ile teraz jest jak chcesz to zadzwoń do nich masz namiary 62-7615250

#113 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 luty 2012 - 08:34

młóto browarniane w żywieniu bydła Witam. Nigdy nie dawałem młóta krowom ale mój żywieniowiec mnie namawia żeby spróbować. Znacie dostawców w lubelskim którzy wożą młóto? A może jakąś firmę która od razu napycha je w rękaw foliowy? Jak wybieracie później to młóto? Da radę na łychę turem albo wycinakiem szczękowym, czy trzeba łopatą ręcznie?

#114 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 23 luty 2012 - 11:30

młóto browarniane w żywieniu bydła Poszukaj jakiegos browaru. Czasem nawet za darmo daja młóto :)

#115 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2012 - 13:43

młóto browarniane w żywieniu bydła Dzięki golobek za telefon tylko że jak zwykle stara śpiewka niema, morze póżniej tak za miesiądz a ceny około 150zł zależy gdzie

#116 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:41

młóto browarniane w żywieniu bydła Już znalazłem dostawcę. Ponoć ma stały dostęp do młóta. Cena 150zł brutto/tona ale mówi że jak sie jest stałym odbiorcą to może zejść z ceny. Koszt pakowania w rękaw to 20zł netto/tona wiec troche za droga zabawa chyba, lepiej samemu nakryć folią. Jak to jest z tym wybieraniem? Mógłby mi ktoś odpowiedzieć? Z góry dzięki

#117 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:51

Już znalazłem dostawcę. Ponoć ma stały dostęp do młóta. Cena 150zł brutto/tona ale mówi że jak sie jest stałym odbiorcą to może zejść z ceny. Koszt pakowania w rękaw to 20zł netto/tona wiec troche za droga zabawa chyba, lepiej samemu nakryć folią. Jak to jest z tym wybieraniem? Mógłby mi ktoś odpowiedzieć? Z góry dzięki

Ja mogę ci powiedzieć że ja mam w pryzmie bo nie chciałem w rękawie bo mi lepiej tak a nie innaczej ale ktoś ci powie że lepiej w rękawie na pewno bo niby się nie zepsuje lecz ja mam na betonie a mi się wydaje że nie ma dużej różnicy ale jak kto chce ja na przykład nie mam nikogo na okolicy żeby mi owinoł mi to w rękaw i do tego trzeba zapłacić za rękaw i owinięcie a jak za 1t 20zł a walna ma np. 26t to gdzie tu kalkulować każdy ci powie swoją tezę.

#118 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 23 luty 2012 - 16:01

młóto browarniane w żywieniu bydła Nabierasz łyżką. Jak dobrze okryjesz folia to malutko odpadu ale jak przyda upały to moze odpasc nawet 50%

#119 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 luty 2012 - 16:06

młóto browarniane w żywieniu bydła Jakie macie młóto takie jak to czy inne to nie jest mokre one jest pół mokre.

Dodany obrazek

Edytowany przez Mateusz3, 25 luty 2012 - 16:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 25 luty 2012 - 16:49

młóto browarniane w żywieniu bydła Mateusz ile tona takiego pół suchego młóta? Ja za mokre płaciłem 125 zł.