Skocz do zawartości

Zdjęcie

młóto browarniane w żywieniu bydła

385 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 30 listopad 2011 - 17:35

młóto browarniane w żywieniu bydła Daje młóto juz od dłuzszego czasu i zadnego kaszlu nie zauwazylem o moich krów.

Ciepłe, ale jak ciepłe jest to młóto ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młóto browarniane w żywieniu bydła Dzisiaj, 19:22
  •  

#82 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 08:37

młóto browarniane w żywieniu bydła teraz już mniej ciepłe nie takie tam jak przyjechało że aż parowało, niby wszystko ok ale zaraz po zjedzeniu nawet jak kończą to jesć odkaszlują sobie wszystkie sztuki i młodzież też :unsure:

#83 Share andrzej25

andrzej25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 15:38

młóto browarniane w żywieniu bydła jak jest teraz cena ....... młóta browarnianego ...........mieszkam w powiecie Ostrów Mazowiecka . z góry dziękuje za informację

#84 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 13:23

młóto browarniane w żywieniu bydła Chcialbym sie dowiedziec jak jest z mlotlem po odkryciu pryzmy jak bierze sie mniejsze jlosci młota czy grzeje sie ipsuje

#85 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:07

młóto browarniane w żywieniu bydła Wogle to jak przechowujecie młóto i jak długo można skarmiać jedną partię towaru, obecnie 7t pójdzie mi w niecały miesiąc zastanawiam się czy nie zepsuła by mi się cała dostawa to jest 28t wystarczyła by mi na 3-4mc-e, jak zabezpieczacie towar i jak nabieracie, obecnie wywaliłem to w stodole posoliłem położyłem folię i pod spód folia i brzegi lekko uniesione podobno wystarczy aby woda nie odciekła z tego specyfiku, ale czy to poleży ze 3mc-e>?

#86 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:32

młóto browarniane w żywieniu bydła ja jak zakiszałem to starałem się tak położyć żeby właśnie wszystko odciekło. następnie formuje i ubijam pryzmę łopatą , na to folia , opona przy oponie do przyciśnięcia i może leżeć kilka miechów

#87 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 09:33

młóto browarniane w żywieniu bydła aha, heh ja jeszcze polewałem wodą i soliłem, a tak w ogóle po ile wam wychodzi ten towar, mi z przywozem po jakieś 105zł za tonę, no ale konkretnie poleży to z 4mc-e? i ile dajecie tego dla krów mlecznych?

#88 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:58

młóto browarniane w żywieniu bydła no to ładnie poszłeś w koszty z tym zakiszaniem ;) młóto jest najprościej zakisić i praktycznie bez roboty. jak mi wywali na pryzmę, oklepuję, kładę folię i opony. ono samo się odsączy i jest jak złoto. i skarmiam odrazu nie czekam aż skiśnie. 17 t mam na jakieś 3 msc, daję ok 5 kg na dzień, zależy od sztuki.to podobno wystarczająca ilość.

a cena- 100,- było 3 msc temu. teraz czekam na transport, nie wiem jaka cena

Edytowany przez marzencia, 14 grudzień 2011 - 14:58.

#89 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 15:39

młóto browarniane w żywieniu bydła heh to ja już nie wiem z innych źródeł wiem że nie można pozwolić żeby woda odciekła że jak odcieknie to zaczyna się psuć, dlatego radzą robić boki z desek i podnosić folię tak żeby nic nie odciekało to ja już nie wiem, a jak zostawiacie tak to na jakim podłożu na folii? podobno to się słabo kisi bo ma dużo białka

#90 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 17:58

młóto browarniane w żywieniu bydła oj ferdek ty jak zwykle filozofujesz i powtarzasz bzdury. nic się nie polewa i nie soli . jak dobrze przykryjesz i przyciśniesz to straty są prawie zerowe. u mnie wywalił normalnie na łąkę, folia pod spód żeby było lepiej brać i na drugi dzień jak wszystko dobrze odciekło przykrycie i koniec. tak samo jak @marzeńcia skarmiane było od razu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 22:26

młóto browarniane w żywieniu bydła podobno lubimy utrudniać sobie życie..

rób tak jak Ci piszemy a wszystko będzie gitara. apropo soli, to słyszałam że jodowana szkodzi bydłu.

boki z desek!? to już przeżytek. pamiętam jak moja matka też tak robiła, ja w sumie też, ale wystarczyła jedna porada i próba. a teraz święty spokój

#92 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:50

młóto browarniane w żywieniu bydła Może ma ktoś kontakt gdzie można w miare tanio kupić młuto w woj. podlaskim bo mi posrednik zaproponował 150zł/tona + dowóz 600zł (a do browaru ma 50km w jedna strone) chyba głupich szuka z takimi cenami. Byłbym bardzo wdzieczny za kontakt.

#93 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 26 grudzień 2011 - 14:40

młóto browarniane w żywieniu bydła młóto sierpc 604073866

#94 Share marcin6430

marcin6430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:19

młóto browarniane w żywieniu bydła Jakie młóto jest lepsze , mokre czy suche i jakie są ceny? z góry dzięki

#95 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 16:00

młóto browarniane w żywieniu bydła Zawsze kupuje mokre, dobrze sie kisi. 95zl/t

#96 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:55

młóto browarniane w żywieniu bydła po ile bierzecie teraz młóto z dowozem?

#97 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:42

młóto browarniane w żywieniu bydła Może ci się po prostu grypa zaprowadziła i pokasłują, lub jest zaduch w oborze, za mało świeżego powietrza. A co do konserwacji to zrób tak jak koledzy radzą, zrób z tego pryzmę, wyrównaj, ubij szuflą, przykryj szczelnie folią i może to nawet 5miesięcy leżeć bez problemu. Jeżeli chodzi o dawkowanie, to normalnie dawkę powinieneś ustalać według norm żywienia, od wagi, wydajności i okresu fizjologicznego krowy.

#98 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:14

młóto browarniane w żywieniu bydła a jak się przechowuje młóto w okresie letnim. od kwietnia do października. i jak wygląda sprawa zapisywanie się na młóto w Sierpcu, długie są kolejki? czy jest jakaś minimalna ilość jaka trzeba odebrać

#99 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:02

młóto browarniane w żywieniu bydła Chcę zamówić transport młóta tzn 28t i nie wiem jakie wymiary folii i ile czy na jedną wywalę i nakryję czy folie i jakiej grubości i ile kosztują no i jak duża była by kupa tego ile metrów bo najchętniej pod oborą bym to wywalił na podwórku, a raz z tym miałem styczność i jakoś długo rozwalone było żeby można było się tym podzielić a tak na jedną kupę to się szeroko rozjedzie?

Edytowany przez Ferdek07, 18 styczeń 2012 - 21:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:14

młóto browarniane w żywieniu bydła obloz belami dookoła, zrób taki silos z nich. daj pod spód jakas stara folie wysypie elegancko, przkryj folia i git :)
Nie wiem jak wielka bedzie pryzma, szeroka z 6m a dluga z 15m