SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafal1981a    0

ja stosuje młóto od 2 lat karmie nim opasy a od niedawna zaczełem karmić nim jałówki pod zacielenie i zacielone. oprócz młóta daje śrute zmieszaną z otrębami oraz siano i słoma do oporu . mam 3 ha łąki i chowam 10 opasów i 10 jałówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

W sumie jak sie nie spróbuje to sie nie wiwe czy to dobre. A jak przywiozą świeże młoto to ono musi poleżeć z dzień i odcieknąc z wody??????? czy od razu formować i okrywać?????

Ja tak sobie myśle że zakisiłbym je bezpośrednio na ziemii żeby woda sobie odciekła, kiedyś tak sie robiło z wysłodkami. A okryje folią i na dole obsypie piaskiem a na boki dam opony co o tym myślicie???? A ma ktos namiary do gościa co sprzedaje młóto z browaru z sierpca. ja nie mam aż tak daleko bo mieszkam w okolicach rypina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1981a    0

W sierpcu są problemy z kupieniem młóta browar znowu ma przestuj i nie wydają. już czwarty raz przekładają mi termin odbioru. dopiero po świętach mają znowu ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

ja mieszkam w 6km od warki i mój wujek wozi stamtąd z browaru muto ale nie wiem ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

młode bydło 2-3 kg na 100 kg masy ciała dziennie i będą się błyszczeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1981a    0

czy ktoś chowa bydło na samym młócie tylko siano i słoma jeszcze do tego, a czy same młóto i siano wystarczy dla bydła opasowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Jasne, że nie wystarczy bydło opasowe musi dostać jeszcze śrutę zbożową i dodatki białkowe np śruty poekstrakcyjne samo młóto to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Witam, mam pytanie odnośnie kiszenia młóta po jakim czasie od przywiezienia i przykrycia można je skarmiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

a w kujawsko pomorskim jest jakiś browar w którym sprzedają młuto??

mnie by interesowało ok 40t tego..

i jaka cena za tone + transport?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Kiedyś Jantur sprzedawał bo byłem kilka razy z wujkiem po to, ale teraz gorzelnia zablabowana i raczej w kuj.pom nie ma tego


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dziś kumpel był po młóto, placil po 40 zł za tone, a ja place u posrednika 95zl tona <_<


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Dziś kumpel był po młóto, placil po 40 zł za tone, a ja place u posrednika 95zl tona <_<

Ale gdzie? :rolleyes:


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Bracki Browar Zamkowy, Cieszyn


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1981a    0

ja daje młóto od razu i nie czekam aż sie zakisi jak mi się kończy to przywoże następny transport.spróbowałem zakisić młóto w worku do sianokiszonki super sprawa 1,5 tony mieści się zero strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

panowie czy kupowl ktos moze mloto z browaru ciechan bo szukam kontaktu z jakims posrednikiem co ma towar stamtad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek91    0

Ma ktoś może namiary na jakiegoś pośrednika z małopolski co wozi młóto albo wysłodki.Jeśli ktoś wie proszę o namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

a morze ktoś ma jakieś namiary na przewożnika który wozi młóto w kierunku Koła albo Konina W wielkopolsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASE12345    0

masz jakiś numer do osoby od której można kupić

 

Ostatnio kupiłem młóto z Sierpca (mieszkam w pow wysokomazowieckim), jest o wiele lepsze (suchsze) niż z Łomży, krowy chętnie jedzą i mleka przybyło. Dawka to 6-8 kg na krowę + kukurydza, krowom w szczycie laktacji dorzucam jeszcze wysłodki melasowane bo inaczej będą niedobory energii czyli ketoza i słabe zacielanie. Po tyg ilość mleka wzrosła o ok 10%, tylko cena kosmiczna 135 pln brutto za tonę, ale fakturka na 23% więc sporo kasy da się odliczyć :rolleyes: Uważam ze z ekonomicznego punktu widzenia warto kupić młóto :D

 

Masz jakies namiary na młóto z Sierpca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

Witam ja kupuję mloto (wywar zbożowy odwirowany) od lechpolu tel 505023751 świetna sprawa więcej suchej masy bo aż 34% a białko podobnie dodatkowo zakonserwowane kwasem propionowym więc może dłużej poleżeć. No i ważna sprawa dzwonisz i dostawa w ciągu 2 tyg:)

Mają jeszcze melase, wysłodki melasowane, gliceryne, i fajne koncentaty dla krówek

Edytowano przez fejhola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam.

Czy mógł by mi ktos podac namiary na kogos zajmującego sie dystrybucją młóta na terenie wielkopolski? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj