Skocz do zawartości

Zdjęcie

młóto browarniane w żywieniu bydła

385 odpowiedzi na ten temat

#41 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 19:11

młóto browarniane w żywieniu bydła Ostatnio kupiłem młóto z Sierpca (mieszkam w pow wysokomazowieckim), jest o wiele lepsze (suchsze) niż z Łomży, krowy chętnie jedzą i mleka przybyło. Dawka to 6-8 kg na krowę + kukurydza, krowom w szczycie laktacji dorzucam jeszcze wysłodki melasowane bo inaczej będą niedobory energii czyli ketoza i słabe zacielanie. Po tyg ilość mleka wzrosła o ok 10%, tylko cena kosmiczna 135 pln brutto za tonę, ale fakturka na 23% więc sporo kasy da się odliczyć :rolleyes: Uważam ze z ekonomicznego punktu widzenia warto kupić młóto :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młóto browarniane w żywieniu bydła Dzisiaj, 15:18
  •  

#42 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 19:13

młóto browarniane w żywieniu bydła 135 to razem z transportem?

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#43 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:08

młóto browarniane w żywieniu bydła ja stosuję suszone młóto mieszam razem z paszą w mieszalniku ok.0,5 kg
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#44 Share Rafal1981a

Rafal1981a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:41

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja biorę z browaru w Sierpcu odbieram własnym transportem i płace po 94zł za tonę, kiszę w betonowym silosie na dno folia i na wierzchu folia i obsypuje piaskiem na wierzchu. mam chęć spróbować zakisić młóto w worku na sianokiszonkę co o tym sądzicie

#45 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 29 marzec 2011 - 08:25

Ja biorę z browaru w Sierpcu odbieram własnym transportem i płace po 94zł za tonę, kiszę w betonowym silosie na dno folia i na wierzchu folia i obsypuje piaskiem na wierzchu. mam chęć spróbować zakisić młóto w worku na sianokiszonkę co o tym sądzicie

Witam,
mieszkam niedaleko Sierpca i też się zaopatruję w naszym browarze, myślę że pomysł z workiem jest dość ryzykowny :) bo te od sianokiszonki są cienkie i mogą się rozerwać pod wpływem różnych czynników zewnętrznych :P nie wiem ile kg chcesz tam wcisnąć? bo to powstałby niezły bigbag, a skoro kisisz w betonowym silosie to wydaje mi się, że to jednak najlepszy rozwiązanie gdyż folia i piasek dociskają wszystko ładnie, a worek dostanie małej dziurki i wiadomo że już straty mogą jakieś nastąpić. Pozdrawiam.

#46 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:48

135 to razem z transportem?

Tak, z transportem ale to pewnie ponad 200 kilometrów ode mnie do Sierpca. Przechowuje w stodole na betonie, przykryte folią a na to ciężka plandeka żeby folia była dociśnięta z 15 ton ok 1 taczka się zepsuła, ale jak się ociepli będzie gorzej...

#47 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:44

młóto browarniane w żywieniu bydła a jak zakiszacie młótno to je ujeżdżacie tak jak np qq czy tylko folią przykrywacie i ziemią przysypujecie?

#48 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 10:48

młóto browarniane w żywieniu bydła ja niczym nie ujeżdżam, najwyżej trochę pochodzę i nogami przytłoczę. Wątpię żeby dało się ciągnikiem jeździć po młócie, bo jest ono dość rzadkie.

Edytowany przez trq, 31 marzec 2011 - 10:49.

#49 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:57

młóto browarniane w żywieniu bydła No młóto może jest i dobre tez tanie mlekopędne ale w żywieniu bydła słyszałem że obciąża dodatkowo żwacz. A np soja rozkłada się w jelicie cienkim. Bo ja miałem kupić młóto i spróbować dac mniej rzepaku no bo młoto ile tańsze ale nie wiem czy jest sens bo rzeby poźniej nie było problemów. A wy jak długo juz stosujecie młoto?????

#50 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 12:12

młóto browarniane w żywieniu bydła ja daję młóto już ponad 10 lat. A jeśli chodzi o okres dawania w ciągu roku, to ja daję (tak mniej więcej) od września do maja, czyli wtedy gdy karmię krowy kiszonkami. W ciągu lata, gdy bydło żywię świeżą trawą nie daję młóta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Rafal1981a

Rafal1981a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:43

młóto browarniane w żywieniu bydła ja stosuje młóto od 2 lat karmie nim opasy a od niedawna zaczełem karmić nim jałówki pod zacielenie i zacielone. oprócz młóta daje śrute zmieszaną z otrębami oraz siano i słoma do oporu . mam 3 ha łąki i chowam 10 opasów i 10 jałówek.

#52 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:34

młóto browarniane w żywieniu bydła W sumie jak sie nie spróbuje to sie nie wiwe czy to dobre. A jak przywiozą świeże młoto to ono musi poleżeć z dzień i odcieknąc z wody??????? czy od razu formować i okrywać?????
Ja tak sobie myśle że zakisiłbym je bezpośrednio na ziemii żeby woda sobie odciekła, kiedyś tak sie robiło z wysłodkami. A okryje folią i na dole obsypie piaskiem a na boki dam opony co o tym myślicie???? A ma ktos namiary do gościa co sprzedaje młóto z browaru z sierpca. ja nie mam aż tak daleko bo mieszkam w okolicach rypina.

#53 Share Rafal1981a

Rafal1981a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:53

młóto browarniane w żywieniu bydła W sierpcu są problemy z kupieniem młóta browar znowu ma przestuj i nie wydają. już czwarty raz przekładają mi termin odbioru. dopiero po świętach mają znowu ruszyć

#54 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sadownictwem i rolnictwem. Oprócz tego lubię grać w piłkę nożną i siatkówkę.

Napisany 18 kwiecień 2011 - 15:09

młóto browarniane w żywieniu bydła ja mieszkam w 6km od warki i mój wujek wozi stamtąd z browaru muto ale nie wiem ile kosztuje

#55 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 20:30

młóto browarniane w żywieniu bydła a gdzie są inne browary ??? najblizej???

#56 Share Rafal1981a

Rafal1981a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:03

młóto browarniane w żywieniu bydła ile dajecie młóta byczkom powyżej 300kg a ile jałówkom cielnym

#57 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 maj 2011 - 15:05

młóto browarniane w żywieniu bydła młode bydło 2-3 kg na 100 kg masy ciała dziennie i będą się błyszczeć :P

#58 Share Rafal1981a

Rafal1981a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 maj 2011 - 16:23

młóto browarniane w żywieniu bydła czy ktoś chowa bydło na samym młócie tylko siano i słoma jeszcze do tego, a czy same młóto i siano wystarczy dla bydła opasowego?

#59 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:53

młóto browarniane w żywieniu bydła Jasne, że nie wystarczy bydło opasowe musi dostać jeszcze śrutę zbożową i dodatki białkowe np śruty poekstrakcyjne samo młóto to za mało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 19 maj 2011 - 13:20

młóto browarniane w żywieniu bydła Witam, mam pytanie odnośnie kiszenia młóta po jakim czasie od przywiezienia i przykrycia można je skarmiać?