Skocz do zawartości

Zdjęcie

młóto browarniane w żywieniu bydła

385 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 23 styczeń 2011 - 23:38

młóto browarniane w żywieniu bydła @maks95 a to czemu masz jakieś doświadczenie? Czy ktoś tylko tak powiedział?
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młóto browarniane w żywieniu bydła Dzisiaj, 03:22
  •  

#22 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:20

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja sam biorę z małego browaru ale niestety nie mam porównania lecz znajomy twierdzi że z dużych browarów jest gorsze jakościowo :)
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#23 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 26 styczeń 2011 - 12:58

młóto browarniane w żywieniu bydła Zna ktoś może dobrego dostawce.Jestem z Małopolski okolice Nowego Sącza i chciałbym kupić młóto. Proszę o jakieś namiary !!! Interesowało by mnie tak 4 do 8ton

#24 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:02

młóto browarniane w żywieniu bydła nie łatwiej Ci samemu jechać do okocimia?

#25 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:29

młóto browarniane w żywieniu bydła dzwoniłem ale będą dopiero w marcu a ja potrzebuję teraz.A może wiesz gdzie kupić wysłodki

Edytowany przez janek91, 26 styczeń 2011 - 13:34.

#26 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:27

młóto browarniane w żywieniu bydła @marzencia w okocimiu maja taka polityke ze w pierwszej kolejności (jak jest malo mlota) to daja duzym odbiorcom ktorym woza miedzy innymi P Wilk z Uścia wiec do marca nie ma co jechac samemu, zreszta ja juz od października nie byłem
natomiast jest taka sprawa ze można zadzwonić do gościa tak jak ty dzwonisz i wtedy jemu predzej dadza młóto (dla nich zawsze coś sie znajdzie bo to dobrzy koledzy) niż jakbyś sama pojechała

#27 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:31

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja teżbyłbym zainteresowany tym młótem . Kto z mazowieckiego żywi tym bydło? I co za pośrednik wam przywozi?
:)

#28 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:49

młóto browarniane w żywieniu bydła Czy młóto można dawać krowom zamiast śruty jako dodatek do kiszonki z kukurydzy czy trzeba posypywać jeszcze śrutą? Nie miałem nigdy z tym do czynienia. Być może niebawem będę miał dostawę młóta.

#29 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:44

młóto browarniane w żywieniu bydła stosowałem przedtem młóto ale przestałem ponieważ krowy nie chciały się zacielać, często występowały zapalenia wymion ale najgorsze ze niektóre krowy nie mogły wstać po ocieleniu.Zamiast młóta daje więcej kiszonki z QQ, młóto polecam opasą

Edytowany przez DOMINIK19995, 09 grudzień 2011 - 21:15.

#30 Share Rafal1981a

Rafal1981a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 luty 2011 - 19:27

stosowałem przettem młuto ale przestałem ponieważ krowy nie chciały się zacielać, często występowały zapalenia wymion ale najgorsze ze niektóre krowy nie mogły wstać po ocieleniu.Zamiast młuta daje więcej kiszonki z QQ młuto polecam opasą

witam nareszczie znalazłem forum o młócie
Ja kupuję młoto z browaru Sierpc mam do niego 6km i płaciłem w tamtym roku po 80zł. mam do was koledzy pytanie. opasam byki młótem mam 4 szt po 300kg i 4 jałówki zacielone wszystko żywione jest młótem. opasom daje wiaderko 10l młóta i ok 1 kg ospy do tego 0,5 kg sruty rzepakowej i 0,3 kg koncentratu opas z cargila oraz witaminy, taką dawkę stosuję rano i na wieczór. a pytanie moje brzmi czy moje dawki są dobre czy czegoś daje za dużo, a wy oprócz młóta co dajecie opasom i jałówkom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 08 luty 2011 - 21:25

Ja teżbyłbym zainteresowany tym młótem . Kto z mazowieckiego żywi tym bydło? I co za pośrednik wam przywozi?

Ja jestem z mazowsza ale nie korzystam z usług pośrednika tylko sam biorę z browaru i zabieram wszystkie młuto jakie mają :)
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#32 Share kreda79

kreda79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 13:15

młóto browarniane w żywieniu bydła A czy ktoś kupuje młóto z browaru z Łomży? Gdzie można kupić młóto w niedalekiej odlegóści od powiatu ostrowskiego?

#33 Share bombel315

bombel315

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 15:08

młóto browarniane w żywieniu bydła mój znajomy wozi młóto z warki i z tego co się orientuję to po całej Polsce tylko trzeba trochę poczekać bo ma bardzo dużo zamówień a towaru mało bo mało piwka zimą idzie :lol:
jeżeli ktoś potrzebuje kontakt to pisać na pw.

#34 Share kreda79

kreda79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 08:12

mój znajomy wozi młóto z warki i z tego co się orientuję to po całej Polsce tylko trzeba trochę poczekać bo ma bardzo dużo zamówień a towaru mało bo mało piwka zimą idzie :lol:
jeżeli ktoś potrzebuje kontakt to pisać na pw.

Jeżeli mam na myśli tego samego Pana to niestety wozi on 26ton. Niestety ta ilość jest zbyt duża dla mnie ponieważ:
- pierwszy raz chcemy to młóto kupić, nie wiem jak krowy będą je jadły, taka ilość starczyłaby na ok. 5 miesięcy, bedzie ciepło i nie wiem jak się przechowuje młóto tzn. czy dużo się popsuje,
- konik z 26tonową naczepą musiałby mi to wurzucić na środku podwórka a niestety jest to nierealne.
Dlatego też szukam kogoś kto dostarcza mniejsze ilości jednorazowo.

#35 Share bombel315

bombel315

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:42

Jeżeli mam na myśli tego samego Pana to niestety wozi on 26ton. Niestety ta ilość jest zbyt duża dla mnie ponieważ:
- pierwszy raz chcemy to młóto kupić, nie wiem jak krowy będą je jadły, taka ilość starczyłaby na ok. 5 miesięcy, bedzie ciepło i nie wiem jak się przechowuje młóto tzn. czy dużo się popsuje,
- konik z 26tonową naczepą musiałby mi to wurzucić na środku podwórka a niestety jest to nierealne.
Dlatego też szukam kogoś kto dostarcza mniejsze ilości jednorazowo.

Jeżeli chodzi o tego Pana co nam przywozi on ma też samochód z przyczepą i można np sam samochód zamówić, a krowy będą bardzo zadowolone z nowej paszy wiem z autopsji;) przykryć folią przysypać piaskiem i może leżeć nie powinno się psuć:)

Edytowany przez bombel315, 03 marzec 2011 - 09:44.

#36 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:52

młóto browarniane w żywieniu bydła młóto jest dobre do krów ale bardzo w tym roku drogie u mnie w okolicy z przywozem żądają 130-140 zl za tone!!

#37 Share lok4

lok4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 16:29

młóto browarniane w żywieniu bydła To w zależności od odległości od browaru z którego jest młóto. Im dalej tym drożej. Ja mam od siebie 20 km do browaru, a koszt młóta z dowozem z tego browaru to 94zł za tonę.

#38 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:37

młóto browarniane w żywieniu bydła Ehh tak sobie czytam i myślę, że u Was to jakieś kosmiczne ceny są. Jak by mi przyszło kupować teraz młóto po 120-150zł za tonę to bym się dobrze zastanawiał czy warto. Ja co roku kupuję z browaru w Okocimiu w maju-czerwcu i wtedy płacę po 40-50zł za tonę. Biorę od razu więcej i kiszę, tak żeby mieć spokój na cały rok.
@janek91 jeśli jesteś nadal zainteresowany to napisz do mnie na PW, dam Ci namiary na moich dostawców.

#39 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 19:06

młóto browarniane w żywieniu bydła A jak kisiecie to młoto???? NA betonie czy gdzieś na ziemii i długo może lezec pryzma?????????
//

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:46

młóto browarniane w żywieniu bydła ja kiszę na ziemi, folia na spód, folia na wierzch, obsypane ziemią. Jak dotąd nie miałem żadnych problemów z zakiszaniem. Ja robię pryzmę wąską a długą, żeby szybko iść do przodu, zwłaszcza jak jest ciepło.