SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karollorak93    117

A jak z tymi foliami uważacie musi być koniecznie kiszonkarska zy zwykła czarna budowlana tez się sprawdzi biorąc pod uwagę ze i tak bedzie przysypana jakąś tam warstwą ziemi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Budowlana Ci cała popęka i jak mrozy miną to wszystko zacznie się psuć. Osobiście tak nie robiłem ale znajomy opowiadał jak brakło kiszonkowej i dał budowlaną to było tak jak napisałem. 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ja od x lat takiego czegoś nie zauważyłem, folia a folia i tyle


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

A jeszcze zapytam Was o jedną sprawę. Trafiła mi się możliwość zakupu wysłodek buraczanych mokrych z krasnego Stawu za 2000 za patelkę z transportem. I pytanie na co się zdecydować młóto po 150 zł/t czy te wysłodki. Co mówicie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

To trochę różne pasze, musisz sam stwierdzić czego Ci brakuje


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

myślałem, że to tylko ojciec nie miał pojęcia o żywieniu ale jak widać wciąż ludzie podstaw nie znają...jak można pasze białkową porównywać z energetyczną. Napisz przynajmniej czym karmisz i jakie parametry mleka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Może niech się bardziej zorientowani wypowiedzią, ja białko opieram na srucie rzepakowej i moczniku


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to tylko wysłodki bo energia u ciebie ledwo co ze zboża... a w ogóle to zainwestuj w kukurydze bo na moje oko to żywienie głodowe siano + zboże.... tylko nie mów, że na tej dawce 700kg byka w 20 mies

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

w 20 nie ,ale w 24 robią tą wagę, czasami nawet lepszą. Więc chyba pójdą wysłodki a białko bedzie trzeba mocznikiem podgonić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jeśli to prawda to... po co inwestować ?? przerzucać te tony? podobno w tym kraju nic się nie opłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Gdyby nic się nie opłaciło to wszyscy by musieli spadać z forum wiec to zdaje się nie miejsce na takie tematy. Chciałem się po prostu czegoś merytorycznego dowiedzieć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie a jak to jest z młótem suchym granulowanym, 1 tona nieco ponad 1 tys zł, jak dawkujecie w kg na sztuke ? Jest efekt w ilości mleka na + i warto kupywać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
Dnia 5.11.2019 o 07:55, Patryk1222 napisał:

Jak cenowo teraz wypada u was mloto i jak z dostępnością? 

Właśnie podzwoniłem, jest mega problem z dostępnością. Coraz więcej syropu glukozowo-fruktozowego dodają do piwa, coraz mniej słodu jęczmiennego potrzebują. Efekt jest taki, że młóto podrożało o 40-50zł za tonę, Mój dostawca mówi coś o początku grudnia. Dałoby radę wcześniej od firmy, która jest dystrybutorem, ale oni nie mają przystawki do rękawów foliowych, a ja trochę wygodny jestem... :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Kisił ktos młóto w workach na sianokiszonke włożonych w bigbaga? Wydaje mi się to dość sensowne, odpadu raczej nie bedzie i mozna wstawić całego do obory i rozdawać. Ewentualnie mam jeszcze mauzery z odciętą górą, ale to by juz trzeba kombinować z przykrywaniem jakąś folią czy cos. Co myśłicie o tych workach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystof1994    1

Czesc. Czy ktoś mógłby podesłać kontakt do jakiegoś dostawcy młota Północno wschodniej Polski. Może być mazowieckie bądź Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Witam. Chciałem kupić auto młóta browarnianego ma ktoś jakiś kontakt i jaka cena ? Woj lubelskie. Z góry dzięki za info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj