Skocz do zawartości

Zdjęcie

młóto browarniane w żywieniu bydła

385 odpowiedzi na ten temat

#301 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 22 październik 2013 - 20:18

młóto browarniane w żywieniu bydła Fajny patent z tymi wysłodkami :D Prosty a skuteczny :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młóto browarniane w żywieniu bydła Dzisiaj, 23:43
  •  

#302 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 październik 2013 - 21:07

młóto browarniane w żywieniu bydła najlepiej zamawiać w rękawie, wtedy nie ma żadnych strat.

#303 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 23 październik 2013 - 09:56

młóto browarniane w żywieniu bydła u siebie juz przeliczyłam że rękaw nie zda egzaminu bo mam za mało sztuk.
Żeby nie było żadnych strat trzeba codziennie wybierać 0,2m z całej powierzchni rękawa, a jak się orientuję najmniejsza średnica rękawa to ok. 1,90m. W metrze bież. tej średnicy rękawa jest ok. 1,4t młóta więc te 0,2m=280kg musiałabym wybrać. Sztuk dojnych mam teraz 23, z czego część na koniec roku mi się zasuszy, a wiesz że młoto jest treściwą i nie dasz tego krowie nie wiadomo ile. Musiałabym mieć już te 35 dojnych, ale to dopiero latem mi sie uda bo jalówek mam sporo cielnych i do zacielenia na zimę.
A jak to wygląda w praktyce to nie wiem. Może ktoś miał juz w rękawie, b0gdan robiłeś w rękawy?

#304 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 październik 2013 - 12:45

młóto browarniane w żywieniu bydła ja dziennie daje do 180 kg, nie zbieram z całej szerokości i nic się nie psuje, a młóto w rękawie ma jakieś 3,5 m i 0,5 wysokości. Wystarczy, że folie się zarzuci i dociąży.

#305 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 24 październik 2013 - 13:34

młóto browarniane w żywieniu bydła Młóto dojechało ,ma dość stałą konsystencję i dało się je wysypać w pryzmę . Mam takie pytanie . Młóto jest ciepłe nawet gorące i czy trzeba czekać ,aż całkowicie odparuje czy przykrywać ciepłe ?

#306 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 24 październik 2013 - 18:29

młóto browarniane w żywieniu bydła Przykrywaj jak leży :D Ono nie wystygnie już :P Przynajmniej do tej pory zanim się nie ukisi :D

#307 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 24 październik 2013 - 20:58

młóto browarniane w żywieniu bydła Meg5 to świetnie że jest bardzo gorące, takie ma być. To świadczy że jest świeże. Fermentacja zajdzie tylko wtedy gdy jest jeszcze ciepłe. Nakrywaj odrazu folią. Wystygnie dopiero za kilka tygodni, te 6 tyg. tu niestety ale trzeba odczekać bo pryzma musi być już zimna przed otwarciem.

#308 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 17:12

młóto browarniane w żywieniu bydła Opowiem moje pierwsze doświadczenie z młótem . Więc ...
Młóto zaczęłam dawać krowom zaraz po przywiezieniu czyli od 25 października . Z początku troszkę się psuło (ale niewiele ) teraz bardzo ładnie wygląda ,praktycznie nic się nie psuje .
Zaczęłam od dawki 3-4 kg dziennie na sztukę i doszłam w przeciągu 2-3 tygodni do 8 a nawet 10 kg na sztukę .Efekty ...mocznik w mleku mi spadł czyli niedobór białka ,2 sztuki dostały zapalenia (nie wiem czy to z tym młótem powiązać ) i nie widzę wzrostu mleczność ,tak jak tu większość pisze . Ogólnie na dzień dzisiejszy jestem niezadowolona z tej pasz i do tego krowom też ona nie smakuje . Dostają to młóto razem z kiszonką z kukurydzy i wysłodkami i żeby nie to ,to pewnie by tego młóta nie ruszyły ,a wygląda na piękną pasze .
Kupując młóto miałam nadzieję ,że trochę będę mniej dawać dodatków białkowych ,ale wygląda na to, że nic z tego .

#309 Share maniek199165

maniek199165

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 17:53

młóto browarniane w żywieniu bydła znacie ceny wysłodków mokrych

#310 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 18:09

Opowiem moje pierwsze doświadczenie z młótem . Więc ...
Młóto zaczęłam dawać krowom zaraz po przywiezieniu czyli od 25 października . Z początku troszkę się psuło (ale niewiele ) teraz bardzo ładnie wygląda ,praktycznie nic się nie psuje .
Zaczęłam od dawki 3-4 kg dziennie na sztukę i doszłam w przeciągu 2-3 tygodni do 8 a nawet 10 kg na sztukę .Efekty ...mocznik w mleku mi spadł czyli niedobór białka ,2 sztuki dostały zapalenia (nie wiem czy to z tym młótem powiązać ) i nie widzę wzrostu mleczność ,tak jak tu większość pisze . Ogólnie na dzień dzisiejszy jestem niezadowolona z tej pasz i do tego krowom też ona nie smakuje . Dostają to młóto razem z kiszonką z kukurydzy i wysłodkami i żeby nie to ,to pewnie by tego młóta nie ruszyły ,a wygląda na piękną pasze .
Kupując młóto miałam nadzieję ,że trochę będę mniej dawać dodatków białkowych ,ale wygląda na to, że nic z tego .

Jeśli młóto wprowadziłaś jako dodatek extra, nie zmieniając składu i dawki paszy treściwej, to nie ma możliwości aby mocznik spadł. Jaką masz metodę oceny A4 czy AT4, bo jeśli tą druga, to na wyniki mocznika trzeba patrzeć troszkę z rezerwą. Co smakowitości młóta, to moje krowy jak dostały parę razy je z wiadra, to wyjadały do czysta, a są raczej wybredne... Ja u siebie też nie zanotowałem specjalnego wzrostu mleczności, ale zaoszczędziłem na koncentratach białkowych, bo zastąpiłem je białkiem z młóta.

Edytowany przez b0gdan, 15 listopad 2013 - 18:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 20:27

młóto browarniane w żywieniu bydła Właśnie była zmiana żywienie z letniego na zimowy i to też nie wpływa na mleczność u krów ,ale ogólnie jestem trochę tą paszą zawiedziona ,ponieważ jest droga ,a żadna rewelacja .
Z 7 ton zapłaciłam 1150 zł ,a taka na dobry miesiąc starczy . W tym roku też słabszej jakości są inne pasze . Trawy na sianokiszonki były później koszone ,ponieważ deszcz padał i sianokiszonka ma mniej białka . Młóto miało ten niedobór uzupełnić ...No cóż ,jeszcze te 7 ton kupie ,by w dłuższej perspektywie się przekonać ,jak to jest .

#312 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 14:39

młóto browarniane w żywieniu bydła U mnie było tak samo. Mleka nic nie podniosły, trzeba było mieszać z qq by zjadły... Teraz już tylko młóto suszone (z kukurydzy)

#313 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 16 listopad 2013 - 15:38

młóto browarniane w żywieniu bydła To jakieś dziwne macie to młóto mi koleś przywozi z Leżajska 24 tony za 2500 zł i krówki tak jedzą jak szalone , a gdy miałem braki tego towaru na 25 szt z dwóch dni brakowało mi 100 l mleka

#314 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 15:48

młóto browarniane w żywieniu bydła A co jeszcze dajesz swoim krowom ,oprócz młóta ?

#315 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 17:15

młóto browarniane w żywieniu bydła sanokiszonke z lucerny , ospke z jeczmienia i owsa , kukurydze

#316 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2013 - 20:38

młóto browarniane w żywieniu bydła Witam, bardziej opłacalne jest kupowanie młóta suchego czy mokrego? I w przypadku mokrego jak to zakisić, aby nie było zbyt wielu strat? Macie jakieś sposoby, wskazówki?

#317 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 21:50

młóto browarniane w żywieniu bydła młóto trzeba dobrze udeptać ja do butów przykręciłem deski przykrywam folia malarską i na to dwie warstwy foli kiszonkarskiej i opony od samochodu

#318 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 20 listopad 2013 - 10:45

młóto browarniane w żywieniu bydła a ja tam kisze bez udeptywania i sie udaje.tylko ziemia jest folia obciazona..zalezy chyba jakie mloto bo w zeszlym roku mi doiły krowy ale młóto miało 13% białka a w tym roku ma 9.2 i z tego samego browaru..i jest suchsze niz zeszloroczne

#319 Share romek_tomek

romek_tomek

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 13:20

młóto browarniane w żywieniu bydła Ja zamawiam tu: http://www.domino.org.pl/ i jak na razie wszystko jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 17 grudzień 2013 - 13:27

To jakieś dziwne macie to młóto mi koleś przywozi z Leżajska 24 tony za 2500 zł i krówki tak jedzą jak szalone , a gdy miałem braki tego towaru na 25 szt z dwóch dni brakowało mi 100 l mleka

Zuch możesz dać namiar na tego gościa