Skocz do zawartości

Zdjęcie

młóto browarniane w żywieniu bydła

385 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 20 kwiecień 2012 - 17:21

młóto browarniane w żywieniu bydła Panowie młóto drożeje bo jest duże zainteresowanie nim a i jęczmień jest drogi . Ja kupiłem otręby jęczmienne to zapłaciłem 650 za tonę. Zdecydowałem się na otręby bo młóto może słabo znosić wysokie temperatury majowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młóto browarniane w żywieniu bydła Dzisiaj, 03:27
  •  

#162 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:46

młóto browarniane w żywieniu bydła Mi tam nic się nie stanie bo mam szczelnie przykryte a mało to mam na betonie i na dodatek pod wiatą z cieniem a co do składników to nie tylko z jęczmienia mam młóto bo sporo kukurydzy mam w niej.

#163 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:32

młóto browarniane w żywieniu bydła ja mam browar pod nosem ;) daje dziennie 15kg świeżego młóta, do tego śruty zbożowe(ważne kukurydza) sianokiszonki z sianych traw do oporu i nie żałuje witamin. Mam krowy takie co mają nawet po 8-11 lat. i nie mam z nimi większego problemu. wydajność od 7do 8.5 tys. gdyby nie było młóta to d*pa blada....nie sieje qq na kiszonke bo dziki niszczyły ponad 50% powieszchni. Ziemie mam przy lasach. szkoda, bo nawet młóto nie zastąpi kiszonki z qq

u mnie jest po 65zł + vat

za tone

#164 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 10 maj 2012 - 04:40

młóto browarniane w żywieniu bydła Żyć nie umierać browar koło nosa :D .
Tak na poważnie to masz wygodę i naprawdę tanio, do mnie przywiózł ostatnio po 135 zł t. Ile ci pośrednicy zarabiają na tym biednym chłopie skandal :blink:

Z jakiego browaru bierzesz młóto?

#165 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:52

młóto browarniane w żywieniu bydła Browar Witnica. Lubuskie. mam do niego 4km. robią warki od 1.3 t do 3.3 t Jest to maly browar. Biore średnio 3 razy w tyg i do tego jeszcze drożdże piwne :) mleko po nich też idzie do góry :) oprócz mnie odbierają też inni rolnicy. Chyba jest nas pięciu. Czasem też je zakiszam, ale jak dam zakiszone to mleko spada. Więc daje świerze. W moim przypadku jest to możliwe :)

#166 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 11 maj 2012 - 05:45

młóto browarniane w żywieniu bydła A ja myślałem że warkę to produkuje browar w Warce woj mazowieckie a tu w lubuskim. :blink:

#167 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 maj 2012 - 10:19

młóto browarniane w żywieniu bydła hehe :) masz racje :) warka to ilość wyprudokowanego piwa z danej ilości słodu :) na jednorazowe wysypy mówi sie warka. Witnicki browar produkuje piwo lubuskie i jeszcze jakieś tam badziewie. no i robią wyciąg dla winpolu. Jak byś brał prost z browaru młóto to byś wiedział o co chodzi :)

#168 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 11 maj 2012 - 11:28

młóto browarniane w żywieniu bydła Ok , teraz jarzę temat :D

#169 Share fejhola

fejhola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:52

młóto browarniane w żywieniu bydła Witam koledzy podajcie mi namiary do dostawcy młóta który dowozi do województwa kujawsko pomorskiego z góry dziękuję

#170 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:07

młóto browarniane w żywieniu bydła Jeżeli chcecie żeby wam młóto nie psuło się pod wpływem temperatury to należy posypać solą kamienną pryzmę w ilości 1 kg/1 m2 powierzchni pryzmy. Potem pryzmę należy przykryć przezroczystą folią malarską, tylko żeby trochę grubsza była. Na końcu przykrywam normalną folią kiszonkarską którą odłożyłem sobie po odkryciu pryzmy kukurydzy. Ja tak w lecie robię i nie mam problemów z psującym się młótem.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7071 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:12

młóto browarniane w żywieniu bydła Sebastian, ile teraz płacisz za młóto? I po ile dajesz na sztukę?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#172 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:47

młóto browarniane w żywieniu bydła Daniel, ok. 150 zł/t. Na jedną sztukę średnio wychodzi mi ok. 5 kg dziennie. Młóto dodaje do wozu paszowego.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#173 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 07:22

młóto browarniane w żywieniu bydła A czy stosuje ktos z was młóto suszone? i czy efekty stosowania takiego młóta są dużo gorsze jak w przypadku młóta mokrego? Sam stosuje mokre a o suche pytam tylko z ciekawości. Cenowo jak to wychodzi?

#174 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2012 - 07:42

młóto browarniane w żywieniu bydła Według moich zaobserwowań młóto zwiększyło ilość mleka o ok. 30% . U nas cena młóta za tonę 110zł mokre z browaru tyskiego i żywieckiego . A 7 lat wstecz kosztowało z transportem 20 ton ok. 500zł.
Zetor Team

#175 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 09:18

młóto browarniane w żywieniu bydła Mokre wiem że zwiększa ilość mleka. Ale ja jestem ciekaw jak jest po suchym, bo wiem że niektórzy stosują takie. Wyjdzie pewnie drożej ale jaki efekt, czy taki sam jak po mokrym czy gorszy?

#176 Share hodowca0007

hodowca0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 19:09

młóto browarniane w żywieniu bydła Witam może ktoś wie jakie są ceny młóta w Okocimiu lub Leżajsku

#177 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:17

młóto browarniane w żywieniu bydła Koledzy jak myślicie czy samo młóto i QQ bez paszy treściwej da radę utuczyć takie byki po 500-600 kg? Chciał bym zaoszczędzić zboża i tak myślę nad taką kombinacją, co wy na to? da to efekty czy nie za bardzo? Proszę o podpowiedzi <_<
Dzięki z góry -_-

#178 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 01 październik 2012 - 16:17

młóto browarniane w żywieniu bydła Moim zdaniem nie wiem jak inni ale będzie to za duży kwas dla bydła nawet o wadze 500-600kg ja trzymam swoje do 900kg i raczej muszą dostać suchej paszy nawet czasami siana czy słomy.

#179 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 październik 2012 - 16:19

młóto browarniane w żywieniu bydła Ile dajecie tego młuta? ja wychodze z założenia że 2 razy wiadro i na pastwisko codziennie łyżka od tura i puki co zjadają, mleka więcej, niby wszytsko cacy tylko czy nie zaszkodzi tak do woli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 01 październik 2012 - 18:24

młóto browarniane w żywieniu bydła Dzięki Mateusz za odpowiedz wezmę pod uwagę twoją wypowiedz i myślę że jednak będę musiał wygospodarować mniejsze ilości śruty. Siano i słomę mają.