SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Gdy zabraknie można to częściowo zastąpić koncentratem białkowym lub dać więcej sianokiszonki. Młóto może zakwasić, bo jest tam dużo białka. Każdą pasza białkową można zakwasić krowy np. sianokiszonką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

oczywiście zgadzam się z Tobą, ale jeśli dawka jest odpowiednio zbilansowana to nic się nie dzieje. jak już mówiłam młóto dajemy jakieś 15 lat. i nigdy problemów nie było. wystarczy jakieś 4 kg dziennie a efekty widać gołym okiem. oczywiście dodatek białkowy również daję i kilka razy jak nie było młóta nawet to nie pomogło. mleko w ciągu tygodnia 100 litrów na odbiór potrafi spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja daję 6kg ale to jest dawka ustalona przez żywieniowca więc nie powinna zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

6 kg mlecznym czy opasom?? hehe żywieniowca powiadasz?? zgodzę się na taką ilość, jeśli nie dajesz śruty, sianokiszonki, soi, makuchu i innych wynalazków ;) bo bykom to se można dawać, jak mają dość to i tak trzeba wywalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hehe mlecznym mozna spokojnie i 8kg i nie co ograniczając soje rzepak czy inne pasze białkowe bo młoto zawiera 20-24% suchej masy gdzie w s.m.22-24% bialka także 1kg młóta dostarcza 50g białka gdzie soja dla przykładu ok. 350g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mam krowy mleczne i karmię paszą z paszowozu. Daję także śrutę sojową i rzepakową a także kiszonke z traw i wydajność mam wysoką bo trzeba umieć odpowiednio zbilansować dawkę żywieniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hefalump    1

Ja dzisiaj dostałem odpowiedź z pobliskiego browaru 190zł/tone przy minimalnej ilości 100 ton na miesiąc :blink: Cena z kosmosu i ilość też kosmiczna. Kazali szukać pośredników, w związku z czym zna ktoś może dostawców młóta z okolic Piotrkowa Trybunalskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie młóto drożeje bo jest duże zainteresowanie nim a i jęczmień jest drogi . Ja kupiłem otręby jęczmienne to zapłaciłem 650 za tonę. Zdecydowałem się na otręby bo młóto może słabo znosić wysokie temperatury majowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Mi tam nic się nie stanie bo mam szczelnie przykryte a mało to mam na betonie i na dodatek pod wiatą z cieniem a co do składników to nie tylko z jęczmienia mam młóto bo sporo kukurydzy mam w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

ja mam browar pod nosem ;) daje dziennie 15kg świeżego młóta, do tego śruty zbożowe(ważne kukurydza) sianokiszonki z sianych traw do oporu i nie żałuje witamin. Mam krowy takie co mają nawet po 8-11 lat. i nie mam z nimi większego problemu. wydajność od 7do 8.5 tys. gdyby nie było młóta to d*pa blada....nie sieje qq na kiszonke bo dziki niszczyły ponad 50% powieszchni. Ziemie mam przy lasach. szkoda, bo nawet młóto nie zastąpi kiszonki z qq

 

u mnie jest po 65zł + vat

 

za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Żyć nie umierać browar koło nosa :D .

Tak na poważnie to masz wygodę i naprawdę tanio, do mnie przywiózł ostatnio po 135 zł t. Ile ci pośrednicy zarabiają na tym biednym chłopie skandal :blink:

 

Z jakiego browaru bierzesz młóto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

Browar Witnica. Lubuskie. mam do niego 4km. robią warki od 1.3 t do 3.3 t Jest to maly browar. Biore średnio 3 razy w tyg i do tego jeszcze drożdże piwne :) mleko po nich też idzie do góry :) oprócz mnie odbierają też inni rolnicy. Chyba jest nas pięciu. Czasem też je zakiszam, ale jak dam zakiszone to mleko spada. Więc daje świerze. W moim przypadku jest to możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

A ja myślałem że warkę to produkuje browar w Warce woj mazowieckie a tu w lubuskim. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

hehe :) masz racje :) warka to ilość wyprudokowanego piwa z danej ilości słodu :) na jednorazowe wysypy mówi sie warka. Witnicki browar produkuje piwo lubuskie i jeszcze jakieś tam badziewie. no i robią wyciąg dla winpolu. Jak byś brał prost z browaru młóto to byś wiedział o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

Witam koledzy podajcie mi namiary do dostawcy młóta który dowozi do województwa kujawsko pomorskiego z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie żeby wam młóto nie psuło się pod wpływem temperatury to należy posypać solą kamienną pryzmę w ilości 1 kg/1 m2 powierzchni pryzmy. Potem pryzmę należy przykryć przezroczystą folią malarską, tylko żeby trochę grubsza była. Na końcu przykrywam normalną folią kiszonkarską którą odłożyłem sobie po odkryciu pryzmy kukurydzy. Ja tak w lecie robię i nie mam problemów z psującym się młótem.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daniel, ok. 150 zł/t. Na jedną sztukę średnio wychodzi mi ok. 5 kg dziennie. Młóto dodaje do wozu paszowego.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy stosuje ktos z was młóto suszone? i czy efekty stosowania takiego młóta są dużo gorsze jak w przypadku młóta mokrego? Sam stosuje mokre a o suche pytam tylko z ciekawości. Cenowo jak to wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według moich zaobserwowań młóto zwiększyło ilość mleka o ok. 30% . U nas cena młóta za tonę 110zł mokre z browaru tyskiego i żywieckiego . A 7 lat wstecz kosztowało z transportem 20 ton ok. 500zł.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mokre wiem że zwiększa ilość mleka. Ale ja jestem ciekaw jak jest po suchym, bo wiem że niektórzy stosują takie. Wyjdzie pewnie drożej ale jaki efekt, czy taki sam jak po mokrym czy gorszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj