SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

Ferdek07    75

To się tak szeroko rozjeżdża, a jak obłoże belami to się z belami nie rozjedzie, to jak szeroko rozłożyć by te bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

Zawsze kupuje mokre, dobrze sie kisi. 95zl/t

witam czy mógłbys podac mi telefon swojego dostawcy bo mi ostatnio młóto po140 zł za tone przywiózł to chyba troche za drogo jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wejdzie duzo, jednak kierowcy woza nie wiecej niz 25ton, przynajmniej w moim rejonie ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Panowie macie jakieś dobre namiary na browar który przywozi transport gratis a cena za 1t żeby nie była za duża tak do 100zł może być mniej bo ja brałem ostatnio z turska i mieli mi przywieść w poniedziałek a przywieźli w środę i akurat trafiło na to że strasznie padał śnieg i nie chciał mi wiechać gościu na podwórek chociaż mam prosty i odśnieżyłem go prawie do piachu miał na wannie 26.5t pół mokrego młóta i wywalił mi przed domem ja płaciłem za 1t 150zł chociaż 2 miesiące temu było po 120zł za 1t ale zboże poszło do góry to oni też podnieśli cenę chce jakieś dobre namiary gdzie będzie taniej za 1t + transport.

Edytowano przez Mateusz3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kończy mi się zboże ceny kosmiczne a do żniw daleko i zastanawiam się czy nie zamówić transportu młóta i nie zrezygnować całkiem ze śruty zbożowej. Czy ma to sens chodzi mi głównie o opasy bo krowom będę dawał pełnoporcjowke. Moje opasy dostają głównie kiszonkę w kukurydzy i trochę sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

kończy mi się zboże ceny kosmiczne a do żniw daleko i zastanawiam się czy nie zamówić transportu młóta i nie zrezygnować całkiem ze śruty zbożowej. Czy ma to sens chodzi mi głównie o opasy bo krowom będę dawał pełnoporcjowke. Moje opasy dostają głównie kiszonkę w kukurydzy i trochę sianokiszonki.

 

 

damian40000 będzie ci się opłacać bo ja opasom daje tylko młóto i trochę posypuje paszą bo nie chcą mi tkną młóta jak nie jest chociaż trochę posypane paszą a reszta to kiszonka i siano i tyle wiedzę na ten temat prawie nic paszy nie musisz dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jeśli nie ma zboża to niech nie uczy że będzie posypywał bo jak sie na uczą to nie będą chciały samego wcinać j, ja wziołem młóto też z braku zboża raz daje samo młóto rano a śrutę na wieczór. Nauczyły sie i teraz jedzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

No tak masz racje ale moje opasy chce nauczyć żeby jadły samo młóto lecz one jak widzą same młóto to nawet tknąć tego nie chcą a jak trochę posypie i zobaczą że jest chociaż trochę białej paszy to od razu wcinają wiec zależy jak były uczone przed dawaniem młóta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Moje też sie patrzyły i czekały ale ja nie ustąpiłem o rogacze musiały w koncu zjeść pierwszy tydzień nie bardzo się brały za młóto ale teraz dobrze jedzą. Po prostu trzeba ich przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

dostanę jakieś namiary od was, do kogoś kto wozi młóto do wielkopolski okolice Koła Konina no i jakie są ostatnio ceny, bo słyszałem że po 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

dostanę jakieś namiary od was, do kogoś kto wozi młóto do wielkopolski okolice Koła Konina no i jakie są ostatnio ceny, bo słyszałem że po 150 zł

 

 

Ja ostatnio brałem z wielkopolski obok miasta tursko po 150zł nie wiem po ile teraz jest jak chcesz to zadzwoń do nich masz namiary 62-7615250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdy nie dawałem młóta krowom ale mój żywieniowiec mnie namawia żeby spróbować. Znacie dostawców w lubelskim którzy wożą młóto? A może jakąś firmę która od razu napycha je w rękaw foliowy? Jak wybieracie później to młóto? Da radę na łychę turem albo wycinakiem szczękowym, czy trzeba łopatą ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Poszukaj jakiegos browaru. Czasem nawet za darmo daja młóto :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

Dzięki golobek za telefon tylko że jak zwykle stara śpiewka niema, morze póżniej tak za miesiądz a ceny około 150zł zależy gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem dostawcę. Ponoć ma stały dostęp do młóta. Cena 150zł brutto/tona ale mówi że jak sie jest stałym odbiorcą to może zejść z ceny. Koszt pakowania w rękaw to 20zł netto/tona wiec troche za droga zabawa chyba, lepiej samemu nakryć folią. Jak to jest z tym wybieraniem? Mógłby mi ktoś odpowiedzieć? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Już znalazłem dostawcę. Ponoć ma stały dostęp do młóta. Cena 150zł brutto/tona ale mówi że jak sie jest stałym odbiorcą to może zejść z ceny. Koszt pakowania w rękaw to 20zł netto/tona wiec troche za droga zabawa chyba, lepiej samemu nakryć folią. Jak to jest z tym wybieraniem? Mógłby mi ktoś odpowiedzieć? Z góry dzięki

 

 

Ja mogę ci powiedzieć że ja mam w pryzmie bo nie chciałem w rękawie bo mi lepiej tak a nie innaczej ale ktoś ci powie że lepiej w rękawie na pewno bo niby się nie zepsuje lecz ja mam na betonie a mi się wydaje że nie ma dużej różnicy ale jak kto chce ja na przykład nie mam nikogo na okolicy żeby mi owinoł mi to w rękaw i do tego trzeba zapłacić za rękaw i owinięcie a jak za 1t 20zł a walna ma np. 26t to gdzie tu kalkulować każdy ci powie swoją tezę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nabierasz łyżką. Jak dobrze okryjesz folia to malutko odpadu ale jak przyda upały to moze odpasc nawet 50%


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Jakie macie młóto takie jak to czy inne to nie jest mokre one jest pół mokre.

 

 

mto1.jpg

Edytowano przez Mateusz3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Ja płaciłem 2 tygodnie temu 150zł za 1t lecz trochę drogo ma ktoś inne oferty trochę tańszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Macie jakieś dobre propozycje tańsze takie do 100 złotych i żeby nie było za mokre bo ja słyszałem że jednemu przywieźli 25t a 5t to woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

a możecie mi poweidzieć ile daję się tego na sztukę i trzeba czekać aż to się zakisi

głownie chciałbym dawać to opasom w wieku miesiąc - 1.5 roku

Edytowano przez lawa3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Ja tam od razu dawałem jak mi przywieźli nawet małym cielakom ale oczywiście je przyzwyczaiłem ja daje po ok. 5kg na sztukę czasami więcej tylko jak dam im za dużo to też nie chcą mi później zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj