SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miroM1984    6

@marzencia w okocimiu maja taka polityke ze w pierwszej kolejności (jak jest malo mlota) to daja duzym odbiorcom ktorym woza miedzy innymi P Wilk z Uścia wiec do marca nie ma co jechac samemu, zreszta ja juz od października nie byłem

natomiast jest taka sprawa ze można zadzwonić do gościa tak jak ty dzwonisz i wtedy jemu predzej dadza młóto (dla nich zawsze coś sie znajdzie bo to dobrzy koledzy) niż jakbyś sama pojechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Ja teżbyłbym zainteresowany tym młótem . Kto z mazowieckiego żywi tym bydło? I co za pośrednik wam przywozi?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Czy młóto można dawać krowom zamiast śruty jako dodatek do kiszonki z kukurydzy czy trzeba posypywać jeszcze śrutą? Nie miałem nigdy z tym do czynienia. Być może niebawem będę miał dostawę młóta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stosowałem przedtem młóto ale przestałem ponieważ krowy nie chciały się zacielać, często występowały zapalenia wymion ale najgorsze ze niektóre krowy nie mogły wstać po ocieleniu.Zamiast młóta daje więcej kiszonki z QQ, młóto polecam opasą

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1981a    0

stosowałem przettem młuto ale przestałem ponieważ krowy nie chciały się zacielać, często występowały zapalenia wymion ale najgorsze ze niektóre krowy nie mogły wstać po ocieleniu.Zamiast młuta daje więcej kiszonki z QQ młuto polecam opasą

witam nareszczie znalazłem forum o młócie

Ja kupuję młoto z browaru Sierpc mam do niego 6km i płaciłem w tamtym roku po 80zł. mam do was koledzy pytanie. opasam byki młótem mam 4 szt po 300kg i 4 jałówki zacielone wszystko żywione jest młótem. opasom daje wiaderko 10l młóta i ok 1 kg ospy do tego 0,5 kg sruty rzepakowej i 0,3 kg koncentratu opas z cargila oraz witaminy, taką dawkę stosuję rano i na wieczór. a pytanie moje brzmi czy moje dawki są dobre czy czegoś daje za dużo, a wy oprócz młóta co dajecie opasom i jałówkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja teżbyłbym zainteresowany tym młótem . Kto z mazowieckiego żywi tym bydło? I co za pośrednik wam przywozi?

 

Ja jestem z mazowsza ale nie korzystam z usług pośrednika tylko sam biorę z browaru i zabieram wszystkie młuto jakie mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kreda79    0

A czy ktoś kupuje młóto z browaru z Łomży? Gdzie można kupić młóto w niedalekiej odlegóści od powiatu ostrowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombel315    0

mój znajomy wozi młóto z warki i z tego co się orientuję to po całej Polsce tylko trzeba trochę poczekać bo ma bardzo dużo zamówień a towaru mało bo mało piwka zimą idzie :lol:

jeżeli ktoś potrzebuje kontakt to pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kreda79    0

mój znajomy wozi młóto z warki i z tego co się orientuję to po całej Polsce tylko trzeba trochę poczekać bo ma bardzo dużo zamówień a towaru mało bo mało piwka zimą idzie :lol:

jeżeli ktoś potrzebuje kontakt to pisać na pw.

Jeżeli mam na myśli tego samego Pana to niestety wozi on 26ton. Niestety ta ilość jest zbyt duża dla mnie ponieważ:

- pierwszy raz chcemy to młóto kupić, nie wiem jak krowy będą je jadły, taka ilość starczyłaby na ok. 5 miesięcy, bedzie ciepło i nie wiem jak się przechowuje młóto tzn. czy dużo się popsuje,

- konik z 26tonową naczepą musiałby mi to wurzucić na środku podwórka a niestety jest to nierealne.

Dlatego też szukam kogoś kto dostarcza mniejsze ilości jednorazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombel315    0

Jeżeli mam na myśli tego samego Pana to niestety wozi on 26ton. Niestety ta ilość jest zbyt duża dla mnie ponieważ:

- pierwszy raz chcemy to młóto kupić, nie wiem jak krowy będą je jadły, taka ilość starczyłaby na ok. 5 miesięcy, bedzie ciepło i nie wiem jak się przechowuje młóto tzn. czy dużo się popsuje,

- konik z 26tonową naczepą musiałby mi to wurzucić na środku podwórka a niestety jest to nierealne.

Dlatego też szukam kogoś kto dostarcza mniejsze ilości jednorazowo.

 

 

Jeżeli chodzi o tego Pana co nam przywozi on ma też samochód z przyczepą i można np sam samochód zamówić, a krowy będą bardzo zadowolone z nowej paszy wiem z autopsji;) przykryć folią przysypać piaskiem i może leżeć nie powinno się psuć:)

Edytowano przez bombel315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

młóto jest dobre do krów ale bardzo w tym roku drogie u mnie w okolicy z przywozem żądają 130-140 zl za tone!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok4    0

To w zależności od odległości od browaru z którego jest młóto. Im dalej tym drożej. Ja mam od siebie 20 km do browaru, a koszt młóta z dowozem z tego browaru to 94zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Ehh tak sobie czytam i myślę, że u Was to jakieś kosmiczne ceny są. Jak by mi przyszło kupować teraz młóto po 120-150zł za tonę to bym się dobrze zastanawiał czy warto. Ja co roku kupuję z browaru w Okocimiu w maju-czerwcu i wtedy płacę po 40-50zł za tonę. Biorę od razu więcej i kiszę, tak żeby mieć spokój na cały rok.

@janek91 jeśli jesteś nadal zainteresowany to napisz do mnie na PW, dam Ci namiary na moich dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

ja kiszę na ziemi, folia na spód, folia na wierzch, obsypane ziemią. Jak dotąd nie miałem żadnych problemów z zakiszaniem. Ja robię pryzmę wąską a długą, żeby szybko iść do przodu, zwłaszcza jak jest ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Ostatnio kupiłem młóto z Sierpca (mieszkam w pow wysokomazowieckim), jest o wiele lepsze (suchsze) niż z Łomży, krowy chętnie jedzą i mleka przybyło. Dawka to 6-8 kg na krowę + kukurydza, krowom w szczycie laktacji dorzucam jeszcze wysłodki melasowane bo inaczej będą niedobory energii czyli ketoza i słabe zacielanie. Po tyg ilość mleka wzrosła o ok 10%, tylko cena kosmiczna 135 pln brutto za tonę, ale fakturka na 23% więc sporo kasy da się odliczyć :rolleyes: Uważam ze z ekonomicznego punktu widzenia warto kupić młóto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

135 to razem z transportem?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja stosuję suszone młóto mieszam razem z paszą w mieszalniku ok.0,5 kg


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1981a    0

Ja biorę z browaru w Sierpcu odbieram własnym transportem i płace po 94zł za tonę, kiszę w betonowym silosie na dno folia i na wierzchu folia i obsypuje piaskiem na wierzchu. mam chęć spróbować zakisić młóto w worku na sianokiszonkę co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Ja biorę z browaru w Sierpcu odbieram własnym transportem i płace po 94zł za tonę, kiszę w betonowym silosie na dno folia i na wierzchu folia i obsypuje piaskiem na wierzchu. mam chęć spróbować zakisić młóto w worku na sianokiszonkę co o tym sądzicie

Witam,

mieszkam niedaleko Sierpca i też się zaopatruję w naszym browarze, myślę że pomysł z workiem jest dość ryzykowny :) bo te od sianokiszonki są cienkie i mogą się rozerwać pod wpływem różnych czynników zewnętrznych :P nie wiem ile kg chcesz tam wcisnąć? bo to powstałby niezły bigbag, a skoro kisisz w betonowym silosie to wydaje mi się, że to jednak najlepszy rozwiązanie gdyż folia i piasek dociskają wszystko ładnie, a worek dostanie małej dziurki i wiadomo że już straty mogą jakieś nastąpić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

135 to razem z transportem?

Tak, z transportem ale to pewnie ponad 200 kilometrów ode mnie do Sierpca. Przechowuje w stodole na betonie, przykryte folią a na to ciężka plandeka żeby folia była dociśnięta z 15 ton ok 1 taczka się zepsuła, ale jak się ociepli będzie gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

a jak zakiszacie młótno to je ujeżdżacie tak jak np qq czy tylko folią przykrywacie i ziemią przysypujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

ja niczym nie ujeżdżam, najwyżej trochę pochodzę i nogami przytłoczę. Wątpię żeby dało się ciągnikiem jeździć po młócie, bo jest ono dość rzadkie.

Edytowano przez trq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

No młóto może jest i dobre tez tanie mlekopędne ale w żywieniu bydła słyszałem że obciąża dodatkowo żwacz. A np soja rozkłada się w jelicie cienkim. Bo ja miałem kupić młóto i spróbować dac mniej rzepaku no bo młoto ile tańsze ale nie wiem czy jest sens bo rzeby poźniej nie było problemów. A wy jak długo juz stosujecie młoto?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

ja daję młóto już ponad 10 lat. A jeśli chodzi o okres dawania w ciągu roku, to ja daję (tak mniej więcej) od września do maja, czyli wtedy gdy karmię krowy kiszonkami. W ciągu lata, gdy bydło żywię świeżą trawą nie daję młóta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj