Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 01 maj 2009 - 21:15

Dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512 Witam,

zakładam temat ponieważ chcę zamontować dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512. może wie ktoś jak to zrobić? np może wstawić butle z wodą pomiędzy chłodnicą a silnikiem ?
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512 Dzisiaj, 23:01
  •  

#2 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 maj 2009 - 11:39

Dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512 Moge wiedziec po co ci dodatkowy obieg wody? Grzeje sie, czy chcesz dogrzewac mieszkanie?

#3 Share osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 maj 2009 - 19:57

Dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512 nom niestety się podgrzewa, lecz na ten sezon wyminiliśmy chłodnice i zobaczymy jak będzie teraz, w żniwa zauważyłem że jeden z kombajnów miał dodatkowy obieg lecz nie zwróciłem uwagi jak to było zrobione. (tak na marginesie: na jakiej temperaturze młucicie kombajnem? )
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 maj 2009 - 20:30

Dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512 W mojej 514-stce(ten sam silnik co w 512-stce) temperatura podczas pracy utrzymuje się w granicach 80-85 stopni.W Tych kombajnach należy pamiętać o codziennym czyszczeniu chłodnicy,wtedy nie ma problemu z przegrzewaniem,chyba ,że coś z silnikiem się dzieje niedobrego.

#5 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 04 maj 2009 - 16:45

Dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512 Załóż nagrzewnice od byle jakiego sprzętu (najlepiej jakąś dużą), podłącz tak by zbierała wodę z głowicy (czyli tą najgorętszą) do tego jakiś wiatraczek i to na pewno w jakimś stopniu pomoże. Będziesz mógł załączać ręcznie gdy temp. osiągnie powyżej 90stopni. Ja wychładzałem tak silnik Białorusi gdy pracowałem w pagórkowatym terenie z prasą zwijającą KR155

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 17 maj 2009 - 11:39

Dodatkowy obieg wody w kombajnie Fortschritt E-512 Trzeba może odkamienić układ,wyciągnąć chłodnice i też ją dobrze wyczyścić. Ja zawsze rano sprężarką przedmuchuje chłodnice. Raz byłem u klienta i trochę syfu dostało mi się na chłodnice więc podjechałem do niego na podwórze przedmuchać ją,facet miał konkretną sprężare i potem temperatura spadła mi do połowy.Teraz kupiłem sobie większą sprężarkę i nie będę miał już problemu z temp.