Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy filtr szeregowy w zetorze 7245 bedzię lepszy niż odśrodkowy?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grusza5245

grusza5245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:11

czy filtr szeregowy w zetorze 7245 bedzię lepszy niż odśrodkowy? Witam. Nie czy jest juz taki temat ale mam pytanie co sadzicie o możliwosci załozenia do zetora 7245 filtra oleju szeregowego zamiast odśrodkowego. Czy szeregowy będzie lepszy niż odśrodkowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy filtr szeregowy w zetorze 7245 bedzię lepszy niż odśrodkowy? Dzisiaj, 19:48
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:55

czy filtr szeregowy w zetorze 7245 bedzię lepszy niż odśrodkowy? miałem odśrodkowy w ursusie 902 i sie pierniczyło coś tam więc założyliśmy przystawkę na 2 zwykłe filtry i spokój. Wymiana filtrów przy każdej zmienie oleju koszt ok 30zł za 1 chyba. nie poweim dokładnie bo biorę na listę a fakture mam na koniec miesiąca albo co 2 miesiące i też do niej nie zaglądam.

#3 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 01 maj 2009 - 06:40

czy filtr szeregowy w zetorze 7245 bedzię lepszy niż odśrodkowy? Ale co Ci się działo z tym filtrem w 912? grunt to go dobrze złożyć, żeby znaki się zgadzały i musi chodzić chyba że jest po prostu uszkodzony to wtedy żaden nie będzie chodził :D Swoją drogą zakładanie filtra wymiennego to trochę wyważanie otwartych drzwi - według mnie odśrodkowy bardzo dobrze spełnia swoją rolę, a ta chwila na oskrobanie go z brudu myślę że w pełni rekompensuje wydatki na wymienne filtry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 maj 2009 - 08:12

czy filtr szeregowy w zetorze 7245 bedzię lepszy niż odśrodkowy? temat podobny był ale o filtrze odśrodkowym w UR2.
IMHO odśrodkowy jest lepszy bo:
1. spełnia swoją funkcję tak samo jak dwa wymienne (dwa UR2 z odśrodkowym chodzą juz ponad 20lat i nikt nie myśli ich wymieniać),
2. jest tani bo trzeba go tylko czyścić (zawsze to te 30 PLN w plecy, wymiana co roku przez 10 lat to 300PLN - niby niewiele ale za 3 stówki to mam np. nowe radio do ciągnika),
3. nie wywalasz filtrów byle gdzie bo ich nie masz a zwykły wywalisz i będzie leżał,
4. wiesz że pracuje gdy "gasisz" ciągnik bo wiruje i to słychać.

Wady:
Trzeba się ubabrać aby go wyczyścić jak się nie umie.

Niestety sprzedawcy wciskają podstawy pod dwa filtry wraz z kitem że poprawi to krążenie/filtrowanie oleju - imho jest to zwykła bujda na resorach.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:49

czy filtr szeregowy w zetorze 7245 bedzię lepszy niż odśrodkowy? Witam w tamtym roku czyscilem odsrodkowy filtr oleju w zetorze. A ze robilem to 1 raz w zyciu( w innych ciagniakch mamwymienne) wyczyscilem i zlozylem, niestety dopeiro teraz sie dowiedzialem ze trzeba go zlozyc na znaki. Jakie moga byc nastepstwa dla silnika zle zlozonego filtra?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:59

czy filtr szeregowy w zetorze 7245 bedzię lepszy niż odśrodkowy? jesli nie slychac jakis dziwnych szumow z okolic filtra to nic nie powinno sie stac-akurat mogles miec szczescie. zle zlozony jest bardzo halasliwy ,brak wywazenia jest szybko slyszalny-sam raz tak mialem.

buk, humor ,seks ,rokendrol.