Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem...

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 06 maj 2009 - 12:51

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Oczywiście że da, będzie trzeba tylko nim trochę wolniej jezdzić :)Mój znajomy ma claasa mercatora 75 i ma heder 4,20 i idzie bez najmniejszych problemów ;)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Dzisiaj, 03:48
  •  

#22 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 06 maj 2009 - 13:30

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Z hederem 3 metry też będzie szło :P przy Dominatorze 76 mieliśmy taki heder i przez 4 sezony nim młóciliśmy ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#23 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 06 maj 2009 - 17:40

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem...

Felgi mogły zostać zamienione ;)

Nie możliwe żeby były zmieniane wszystkie felgi ale jak wyjadę kombajnem na powietrze to sprawdzę na odlewie skrzyni jak mówi kolega.Druga sprawa byłem zaskoczony jak zmieniałem tylną oponę bo była popękana i wiecie co ten Class ma już z tyłu opony bezdętkowe sam byłem zaskoczony.

Z hederem 3 metrowym tak? A jak myslisz dał by rade z 4 metrowym?

Z hederem 4m da radę widziałem Mercatora 60 z silnikiem 6Perkins z 4m + sieczkarnia był wyceniony 26tyś.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#24 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 06 maj 2009 - 19:35

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Ja tez mam bezdetkowe z tyłu ;) Nie wiem z przodu bo nie zdejmowałem nic:) ale za to z przodu mam chyba oryginalne opony:) tak samo silnik, ponad 30 lat ma kombajn a silnik byl bez remontu:)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#25 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:44

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... U mnie z przodu są dobre tzn: mają dobry bieżnik ale zauważyłem że jedna zaczyna pękać szykuje się wymiana jeszcze sezon się dotaczają.

#26 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 maj 2009 - 07:28

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... U mnie z przodu też są już spękania ;) ale już nie będę ich wymieniał bo muszę go sprzedać. A z jakiej firmy masz przednie opony?

#27 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 maj 2009 - 07:30

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Przednie opony mam firmy Continental przeważnie wszystkie Classy z tamtych lat mają opony tej firmy.

#28 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 maj 2009 - 09:39

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... No ja też mam takie ;) ale po mimo upływu tylu lat wciąż mam 80% bieżnika :P

#29 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 maj 2009 - 10:20

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Normalne że bieżnik jest dobry bo ile kombajn pracuje w ciągnu roku 2tyg te opony chyba pękają z tego że stoją nie używane albo zależy jaka się trafi jak sprzedawałem Classa Cosmosa to opony przełożyłem na Ursusa C330 a z ciągnika na kombajn.

#30 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 maj 2009 - 11:33

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... A jakiego masz teraz claasa? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 maj 2009 - 11:35

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Tak jak pisałem wcześniej teraz mam Classa Mercatora 60.

#32 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 maj 2009 - 11:55

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Sorki, zapomniało mi się;) jaki masz w nim silnik?

#33 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 maj 2009 - 11:57

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Perkins 4cyl dokładne oznaczenie to A4 248U 80km.

#34 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 maj 2009 - 12:06

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Ja mam w mercatorze 70 silnik perkinsa tyle że 6 cylindrów, a w 75 mam mercedesa ;)

#35 Share dawid16

dawid16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 maj 2009 - 13:39

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Mając taki zestaw możesz powiedziec jak sie sprawuja i jakie są roznice w spalaniu. Czy ktorys z tych silnikow sprawiał problemy?

#36 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 maj 2009 - 14:15

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Ale ja kupiłem 75 w tym roku na zamianę 70 i 70 muszę sprzedać;)

#37 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 07 maj 2009 - 16:37

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Czyli jeszcze go nie przetestowałeś u siebie ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#38 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 maj 2009 - 16:47

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... No niestety nie ale po co go testować ;) w końcu claas to claas :P teraz to testuje intensywnie ciągnik :) A co do pytania Dawida16 to mogę odpowiedzieć na temat silnika perkinsa 6 :) Zauważyłem że dużo osób boi się tych silników :) nie ma czego się bać:) są to bardzo dobre silniki pod warunkiem odpowiedniej ich eksploatacji oczywiście :) trzeba tylko wlewać do niego czyste i nie chrzczone paliwo bo to trochę wrażliwy silnik na takie paliwo :) Ale tak to ten silnik jest bardzo oszczędny, pali ok 8-9 litrów na godzinę pracy a w sieczkarni z litr więcej :)

#39 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 07 maj 2009 - 16:55

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Eee nie no trzeba wypróbować nowy sprzęt ;) niby jak mówisz "Claas to Claas" ale niespodzianki też mogą się trafić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 maj 2009 - 17:07

Claas w rozsądnej cenie przed sezonem... Nie no, wiadomo że to nie jest nowy sprzęt i coś się zawsze w nim popsuje ale najczęściej się w nich psuję z powodu zużycia eksploatacyjnego lub włożenia części złej jakości ;)

Dodaj odpowiedź