bongle

Limit buraczany

Polecane posty

bongle    2

Zrezygnowałem z uprawy buraków,ARR zatwierdziła mój wniosek.Dzisiaj dostałem list z cukrowni z prośbą o potwierdzenie danych.Ale nie napisali kiedy wypłacą ciekawe po ile będą liczyć euro.Jeśli macie jakieś informacje to proszę napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

tak się złożyło że pogadałem sobie 17 kwietnia z prezesem ARR we Wrocku, mają gorący zamiar wypłacić całą kasę w czerwcu, euro liczone będzie z dnia 29maja bodajże


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dokładnie tak jak @kubi pisze. Tylko nie jestem pewny czy wypłacą kasę w czerwcu. Nie był to lipiec? Ale tak czy inaczej kasa będzie niedługo i to w jednej racie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

To dobre wieści, na pewno w jednej racie? Moja cukrownia przejęła inicjatywę to chyba 300euro za tone cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

zwrot 'na pewno', w odniesieniu do ARR czy ARIMR jest kapkę ryzykowny, niemniej 1 rata będzie 'raczej' :D na bank bo ostatnio kierownika cukrowni spotkałem w Lidlu :D hehe

 

co do wypłat to być może zależy to od tego kto jaką umowę podpisał, znam takich co mają niby we wrześniu miec wypłacone wg.umowy. z drugiej strony, wydaje mi się że dobrze zrozumiałem-wszyscy dostaną w CZERWCU


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
wszyscy dostaną w CZERWCU

 

Ale nie musisz krzyczeć :D . Im prędzej tym lepiej :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no no ciekawe jak to bedzie znajac Polska rzeczywistosc to roznie bywa z ta kase jak komus maja dac to ciezka droga ale jak masz im dac to zaraz najlepiej na wczoraj ..

 

no tak jak mialo byc z tymi co cukrownie ucieli im limity i przestali skupywac od nich buraki mieli dostac kase (jakies dofinansowanie) na sprzet na zmiane produkcji rolniczej i jakos ucichlo :..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

No i mamy czerwiec dostał ktoś kase za limit.Na początku maja cukrownia chciała ode mnie potwierdzenia numeru rachunku i dalej cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Euro policzą nam po 4,4762zł. ;) Żeby i po tyle było do dopłat bezpośrednich.A za kasą to chyba jeszcze poczekamy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Z tego co się dowiedziałem w ARR to euro bedzie liczone po tyle ile podał kolega wyzej, a co do terminu wypłat to wszystko bedzie wyłacane w jednej racie. I to jest tak ze cukrownia dostaje od ARR pieniądze do konca czerwca i to dopiero cukrownia wypłaca nam pieniądze za rezygnajcę z produkcji i ma to nastąpic w ciągu dwoch miesięcy od otrzymania kasy przez cukrownię czyli do konca sierpnia. Na to wychodzi ze cukrownia jest naszym posrednikiem ale kasy zadnej przy tym nie potrąca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Odezwała się do kogoś cukrownia w sprawie wypłaty za limit?Bo to właśnie cukrownia ma być pośrednikiem przy wypłacie.Mnie przysłali na początku maja list o potwierdzenie nr. konta, i dalej cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas jak na razie cisza. Ale cieszy mnie że kurs euro jest dość wysoki ;) .

 

PS.

Wiecie że każdy kto zrezygnował z uprawy buraków może teraz ponownie do nich wrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

znamy kurs euro/złoty, ale nie mogę nigdzie znaleźć wielkości rekompensaty do tony cukru, gdy inicjatywę przejęła cukrownia, proszę o wskazanie źródła

 

co do powrotu do uprawy buraków to: czy można do nie powrócić po otrzymaniu pomocy restrukturyzacyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Kurs EUR/ Zloty wzial sie z ostatniego dnia maja 2009 jako kurs sredni NBP, pieniazki jak juz ktos wyzej napisal maja byc przlane na nasze konta miedzy 1 lipca a 31 sierpnia przez cukrownie! w maju, jako ze od skladania wnioskow o rekompensaty minelo sporo czasu, przedstawiciele cukrowni potwierdzali dane tj, numer konta itd. A jezeli komus zostala przyznana taka rekompensata to dawno powinien miec pismo z cukrowni ile dostanie ! Pocieszajace jest to ze pieniadze wyplaca w jednej racie a nie jak poczatkowo zakladano w 2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jedyne pismo z cukrowni dotyczące pomocy restrukturyzacyjnej dotyczyło wielkości limitu, z którego się rezygnuje oraz numeru konta (to już dwa pisma;p), tak czy inaczej proszę o wskazanie wielkości stawki rekompensaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My dostaliśmy już dość dawno jedno pismo z wysokością należnej nam rekompensaty w Euro. Nawet już nie pamiętam ile to miało być.

 

 

A co do uprawy buraków to każdy z nas(rezygnujących) Może powrócić do uprawy. Tylko cukrownia musi dać wam limit. Bo nie chodziło o to żeby plantatorzy przestali uprawiać. Chodziło o to żeby zdjąć część limitu z rynku. A jeżeli teraz cukrownia da komuś limit na nowo to może i uprawiać i otrzyma rekompensatę. W "Tygodniku rolniczym" był ostatnio na ten temat artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

SugarPol (obecnie BSO) się spisał , kase za limit już mam na koncie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Sugarpol naprawde szybko sie uwinęło, 30 czerwca kasa była juz na koncie :D dla plantatorów z cukrowni Ostrowite Sugarpol wypłaca po 300euro do kazdej tony cukru, z limitu ktory przysłougiwał rolnikowi rezygnującemu z uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szy1993    6

witam! ma ktoś może na sprzedaż limit buraczany?( cukrownia KLUCZEWO ) prosze o konakt mailowy : szy1993@gazeta.pl lub sz1993y@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj