Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wirus A/H1N1

83 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Mirek1

Mirek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 maj 2009 - 10:06

Wirus A/H1N1 Media robią złą robotę !! Po pierwsze to powinniśmy zacząć od tego, że to nie jest żadna świńska grypa, tylko grypa A/H1N1. nie ma do tej pory ŻADNEGO udokumentowanego przypadku zakażenia się wirusem od świni. wirus składa się z genów ludzkich, świńskich i ptasich, stąd ta nazwa. Ale świnie nie zakażają tylko ludzie między sobą roznoszą tego wirusa !! Ale wkrótce może się to rzeczywiście odbić na opłacalności, bo jak ludzie wpadną w panikę to przestaną jeść wieprzowinę, mimo że to niczym nie grozi!! dlatego najlepiej zachować spokój i nie dać się wciągnąć w niepotrzebną panikę !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wirus A/H1N1 Dzisiaj, 07:27
  •  

#62 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 maj 2009 - 17:36

Wirus A/H1N1 Moim zdaniem już sytuacja się stabilizuje i raczej nie będzie spadku zainteresowania świnkami a co za tym idzie niskich cen.

#63 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 maj 2009 - 08:30

Wirus A/H1N1 Zeby nei robić OT w temacie o cenie dam tu.
http://www.agronews.com.pl/pl/5,14,3283,bialorus_zakaz_wwozu_polskiej_wieprzowiny.html
Cena przez takie coś może spaść.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 08 maj 2009 - 13:25

Wirus A/H1N1 Czyli to czego się obawiałem...zamknięte rynki zbytu..super...teraz cena poleci i media osiągną swój cel

#65 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 08 maj 2009 - 13:39

Wirus A/H1N1 Martinez, ja jednak nie robiłbym paniki. Z tego co wiadomo na temat eksportu naszej wieprzowiny na Białoruś, to oni i tak brali tyle co kot napłakał, więc nie powinno mieć to istotnego wpływu na ceny skupu.
To jest trochę tak jak z Rosją. W pewnym momencie zdjęli zakaz importu naszego mięsa ale pod warunkiem, że skontrolują zakłady mięsne. Jak skontrolowali zakłady to okazało się, że tylko jeden albo dwa zakłady spełniają rosyjskie normy ;) a reszta miała (ponoć) uchybienia i decyzje były negatywne. Więc oficjalnie ( teoretycznie) rynek był dla nas otwarty a praktycznie nikt mięsa do Rosji i tak nie sprzedawał.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#66 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 08 maj 2009 - 16:21

Wirus A/H1N1 Dobrze ale czytałem z granice państw w których są potwierdzone zostają całkowicie zamknięte jeżeli chodzi o wieprzowinę.. Pytanie czemu jeśli przez mięso nie można się zarazić... Powinni raczej zamknąć granice dla prosiąt

#67 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 08 maj 2009 - 20:31

Wirus A/H1N1

Cena przez takie coś może spaść.

Ja tam nie wierze w żadne grypy- ptasia była trochę postraszyli, utrącili farmerów z drobiem i ładnie ucichło, jeszcze pól roku i świńska grypa ucichnie.
Pic na wodę fotomontaż

#68 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 maj 2009 - 20:40

Wirus A/H1N1 Ale chwilowo cena może spaść. Znowu świnie stano się nie opłacalne. Dobrze ze ja się pozbyłem tego problemu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#69 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 08 maj 2009 - 20:53

Wirus A/H1N1 Trochę prawdy jest u mnie pasą się na ziemniakach parowanych w kotle(babci robota ;) )i suchych otrębach wodzie i koncentracie ale muszę je trzymać bo cena mleka około 50gr :P Kocioł jesty opalany drzewem.

#70 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 08 maj 2009 - 21:44

Wirus A/H1N1 To ile czasu te świnie rosną na tych ziemniakach i otrębach? W 8 miesięcy urosną?
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 09 maj 2009 - 20:30

Wirus A/H1N1 Jak dobrze wszystko idzie to 6 miesięcy i idą, na kasę czekam 2 tyg. Ostatnio tacie handlarz wcisnął 2 prosiaki który ważyły ok 5kg. Można je było jedną ręką przenosić, często chorują bardzo powoli przybierają na wadze. Za gapowe się płaci :P

#72 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 10 maj 2009 - 07:05

Wirus A/H1N1 Kod genetyczny rozpracowany rusza produkcja szczepionek...tak podaje wp, jeśli to to prawda to myślę ze temat do zamkniecie i baaaardzo dobrze:D

#73 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 maj 2009 - 08:58

Wirus A/H1N1 I tak sie zarabia pieniądze. Najpierw nastraszyć ludzi a później sprzedać im szczepionki.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#74 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 10 maj 2009 - 12:17

Wirus A/H1N1 W innym temacie już to pisałem, jeszcze raz powtórzę, produkcja szczepionek ruszyła zanim zrobiło się głośno o wirusie A/H1N1. Najpierw zaczęli produkować, potem zrobili panikę a teraz już pozostało im tylko to sprzedać i myśleć nad kolejną "epidemią". W USA to jednak ludzie mają głowę do interesów.....

#75 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 10 maj 2009 - 16:11

Wirus A/H1N1 heh mówiłem :P

#76 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 20 maj 2009 - 19:56

Wirus A/H1N1 To jak już po grypie?
AF - to Jest To:)

#77 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 20 maj 2009 - 20:27

Wirus A/H1N1 Wydaje mi się ze tak - rozpracowano kod genetyczny wiec niebezpieczeństwo zażegnane

#78 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 22 maj 2009 - 19:35

Wirus A/H1N1 Dzisiaj słyszałem o przypadku tej grypy w Rosji.

#79 Share RaceMen

RaceMen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 maj 2009 - 19:46

Wirus A/H1N1 A gdzie tego nie ma xD Ale to w ogóle media zrobiły za dużą panikę. W meksyku może nie przestrzegają podstawowych zasad higieny i dlatego tyle ofiar. Sztuczna panika, sądzę, że nie ma się czego bać.
GO FIAT YAMAHA TEAM!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kondzio284

kondzio284

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 21:12

Wirus A/H1N1 Ja słyszałem ze w Polsce to już jest ale ujawnia się tak ze jest mniej groźna od zwykłej grypy wiec nie wiem po co tyle szumu w tych mediach tak jak koledzy mówią to my poniesiemy straty