Skocz do zawartości

Zdjęcie

stukanie w proximie 6441

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:06

stukanie w proximie 6441 Witam, niedawno zakupiłem proxime 6441, ma narazie jedyne 30 mtg, nie była oczywiście niczym jeszcze wiekszym dociązana. Poprostu ją pomału docieram. Jednak po jakiś 20 mtg zaczęło mi coś stukać, rowno z obrotami silnika, lecz impulsywnie. Na początku wydawało mi sie że to jakiś kawałek blachy czy coś takiego, lecz dotykałem i przejrzałem wszystko, a jak stukało tak stuka. Teraz jestem na 60 % ukierunkowany do stukania w silniku. Nie moge sie dobrze ,,wsłuchać" bo jak podejde blisko to słychać sam silnik, lecz z pewnej odległoście znowu słychać wkurzające i niepokojące stukanie. Niektórych może to śmieszyć, ale ja nie wiem czy mam zadzonić do serwisu, przedstawić sprawe?? Co mam robić, pomóżnie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stukanie w proximie 6441 Dzisiaj, 12:07
  •  

#2 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:12

stukanie w proximie 6441 ale jak to stuka? bez tego chyba nikt nie pomoże, nie jesteś obeznany z ciągnikiem i każdy inny lub obco brzmiący odgłos wydaje się podejrzany, najlepiej zadzwoń do serwisu, ale wcale nie musi to być coś złego, może poprostu ten typ tak ma, albo zajrzyj do kogoś kto ma w pobliżu proxime, to może być różnego pochodzenia odgłos,a le jak coś stuka w silniku cicho to daj w palnik temu ciągnikowi, albo ucichnie albo tłok bokiem wyjdzie i serwis będzie miał co robić he he, tak poważnie to na gwarancji tzreba ciągnik "docenić" a ostrożnie się obchodzić po gwarancji ')

#3 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:13

stukanie w proximie 6441 Chyba wiem o co ci chodzi, jak pracuje na wolnych obrotach, to slychać taki niby klekot, klepanie zaworów, ciężko to określić. jeśli chodzi o to co piszę to mam podobnie, tez mnie to zastanawiało co to, ale te silniki ponoć wydają taki odgłos, szczególnie to słychać, jak zejdzie z wysokich obrotów na jałowym biegu do obrotów na postoju czyli 800--1000. Jak będziesz na przeglądzie to porozmawiaj z mechanikiem, ja ten temat też poruszę jak będę swoją 85tką , ale kolega który ma forterrę, mówi że u niego jest podobnie. Ja jednak uważam, że to może zawory są do poregulowania, bo to jak był odgłos z pod klawiatury zaworów, ale nie wiem nie jestem mechanikiem,tylko tak na zdrowy rozum.... :D na początku też się tym przejmowałem, teraz mam 75mth i już tego nie słucham. Co jest dziwne, jak jest zimny silnik to tego nie słychać, ale jak się rozgrzeje, to już tak, a może to zly olej jest zalany? Tu może dali by głos ci co mają ciągniki wyprodukowane przed 2009 bo od tego nowego roku zalewają Zetory nowym Aralem, bodajże Turboral. A może to wina tego nowego oleju....

#4 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:18

stukanie w proximie 6441 no właśnie, szczegolnie daje znać jak zejdzie z obrotów. Jeżeli nie tylkou mnie tak jest to chyba mój nie jest jakimś wadliwym modelem... Niestety nie moge posłuchać proxy z moich okolic bo poprostu ich nie ma.. :D

#5 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:25

stukanie w proximie 6441 Jak będę miał chwilkę to podjadę do kolegi on ma 8441 z tamtego roku, posłucham i zobaczę jakie jest jego zdanie :D On juz trochę natlukl nią trochę.... mth

#6 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:31

stukanie w proximie 6441 no nie byłem gotów aż do takich poswięcen ze strony użytkowników agrofoto, ale komentarz kolegi @wlodiw zapewne bardzo mi sie przyda :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:34

stukanie w proximie 6441 He,he to nie poświęcenie, mi to też nie dawało spokoju, a teraz mi o tym przypomniałeś :D Twoja też jest z tego roku?

#8 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:41

stukanie w proximie 6441 No w tym roku kupiona, ale to z wyprzedaży rocznika :D więc 2008 rok :D

aaa i jeszcze jedno, przy pompce paliwa sączy mi sie paliwo, a to chyba dziać sie nie powinno... chociażby teraz...

#9 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:51

stukanie w proximie 6441 No cóż będziesz miał co zgłosić na przeglądzie :D Czyli w takim razie olej raczej wykluczony, bo Ty chyba masz na starszym Aralu. Bo ten Turbral miał być zalewany od tego roku do Zetorów nowych serii.

#10 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:15

stukanie w proximie 6441 Olej niema dużego znaczenia,najważniejsze żeby był. U nas w fronterze też coś stukało ale się ułożyło.Na początku silnik wydawał dziwne odgłosy ale już jest lepiej. ciągnik ma teraz 600mth . Na pewno stuka sprężarka albo jej napęd.

#11 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:16

stukanie w proximie 6441 Tu w tym temacie wychodzi, że to jednak nie olej, ale tak na marginesie, co do tego co napisałeś krzysztofz to własnie oleje mają duży wpływ na pracę silnika już się o tym przekonałem, no ale nie schodźmy z tematu....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share kanar

kanar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 19:24