Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrola PIORiN !!

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:18

Kontrola PIORiN !! Witam.
Po przeszukaniu FORUM nie znalazłem takiego tematu więc go zakładam.
Za kilka dni mam kontrolę z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Czy ktoś już taką kontrolę w gospodarstwie miał?
Czego się spodziewać?
Czego będą szukać?
Czy ktoś wie jakie są konsekwencje takiej kontroli?
Proszę o wypowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrola PIORiN !! Dzisiaj, 06:41
  •  

#2 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:23

Kontrola PIORiN !! skontrolują sprzęt do wykonywania zabiegów i uprawnienia (jeśli wykonujesz zabiegi osobiście), ponadto powinieneś przedstawić ewidencję zabiegów chemicznych najlepiej zgodną z formularzem i do tego mogą obejrzeć magazyn ŚOR oraz nawozów, teoretycznie mogą nakładać kary pieniężne ale to są tylko bardzo sporadyczne przypadki (trzeba się po prostu postarać)

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:51

Kontrola PIORiN !! jak nie masz magazynu nawozowego i wydzielonego pomieszczenia na chemię to mów tak jak ja - kupuję i tego samego dnia zużywam - niczego nie przechowuję a faktury to mam zbiorcze jak odwiozę opakowania.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 16:06

Kontrola PIORiN !! a gdzie przechowujesz opakowania? ;D

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 16:12

Kontrola PIORiN !! Wtedy mówisz że oddałeś niedawno.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 16:17

Kontrola PIORiN !! pierwsze co to pójdą do opryskiwacza i zobaczą czy masz ważne badania techniczne. potem uprawnienia na opryskiwacz.ewidencja zabiegów.miejsce skladowania ŚOR najlepiej jakbys mial osobne pomieszczenie tylko na środki albo metalową szafkę zamykaną na klucz. jakiś papier że zdajesz puste opakowania. pewnie zapytaja gdzie skladujesz nawozy. jak nie masz gdzie to rób tak jak pisze Nikita przywoża i rozsypuje tego samego dnia na pole. nie masz się czego obawiać jak nie będziesz mial wielkich uchybień to nic Ci nie zrobią. powodzenia i napisz jak będziesz po kontroli.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 18:13

Kontrola PIORiN !! A ja łaśnie wypier****m z podwórka vw transporterka z napisem "atestacja opryskiwaczy"
Godzina 19sta a tutaj głąb wjeżdza mi na podwórko jakby jakiś mój kumpel był albo znajomy.
Normalnie idioci wjeżdzają na podwórko i zanim wyjdzie palant z auta to wali w klakson zeby ktoś wyszedł z domu.
Musze zacząć się powstrzymywać bo niedługo to cegłami będę w akwizytorów uderzał :D
Czy u was też tak jest?
Ostatnio wywaliłem 2 gości z obwoźnego handlu paszami - to samo - wjeżdza na podwórko i w klakson zamiast wysiąść z auta - zanim otworzyli drzwi już odjeżdzali.

Co do opakowań - tak się składa że obok firmy gdzie biorę i ŚOR i nawozy jestem 2 razy w tygodniu i kumpel tak samo więc 4 dni na 7 ktoś tam przejeżdza więc na głupie pytanie gdzie trzymam opakowania padnie głupia odpowiedz - odwożę zaraz po wykonaniu zabiegu.
A papierków na to że oddałem to nie mam przy sobie bo leżą w komuterze firmy w której sie zaopatruje i jeśli wam zależy to jedziemy tam (na wasz koszt i mnie odwozicie) i wam je wydrukuje chlopak, no chyba ze nie jest to pilne to odbiorę wydruk co brałem i jakie pudełka zdałem i odesle wam kserokopię.

A co robię z preparatem gdy mi go troche zostanie? Nigdy mi nie zostaje!! Zawsze dobieramy tak preparaty aby nic nie zostało (albo ilościowo albo jakościowo - >różne preparaty).
Atest jest, kwit z uprawnieniami jest.
Fakturki są - korekta ze zwrotem opakowań będzie jak jakaś kontrola mi wpadnie na podwórko.
Nawozów luzem nie kupuję a te co kupuję to tak jak ŚOR - zużywam i opakowania odwożę.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 27 kwiecień 2009 - 18:30

Kontrola PIORiN !! Wiadomo jak wygląda kwestia z opakowaniami po ŚOR, ale jak wygląda sprawa z workami po nawozie? Czy sprzedawca od którego kupiłem nawozy ma obowiązek przyjąc odemnie worki? To takie małe pytanie przy okazji tego tematu :D

A z tego co wiem, to za brak atestu na opryskiwacz - mandat 200 zł, brak kursu - 200 zł, brak ewidencji zabiegów - 100 zł. Tak mówił przedstawiciel PIORiN na szkoleniu, na którym byłem w tamtym roku. Więc pewnie stawki albo się nie zmieniły, albo wzrosły, bo spaśc raczej nie mogły.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#9 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 18:36

Kontrola PIORiN !! z tego co mi wiadomo to worków nikt ci nie przyjmie.ja mówię że oddaje razem ze śmieciami i do tej pory nie mialem z tym problemów.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:11

Kontrola PIORiN !! co do akwizytorów to trzeba zrozumieć, iż taka jest ich praca, a nie wysiadając z auta dbają tylko o swoje bezpieczeństwo (niedługo dojdzie do tego, iż powróci sławetny atrybut rolnika - widły, miejmy nadzieję, że nie kosa) np mój pies swojego czasu rzucał się do okna z opuszczoną szybą (sznaucer olbrzym) i bez problemu kontrolował kierowcę - na szczęści nie robił nikomu krzywdy

co do worków to ja bigbagi oddaję w punkcie skupu odpadów wtórnych (innego sposobu nie znam), jest to problemowy odpad ze względu na niską gęstość (podobnie jak opakowania po środkach - ale tutaj mamy precyzyjniejsze rozwiązanie legislacyjne)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:18

Kontrola PIORiN !! widły - kurcze - podstawie je pod dom aby nie biegać do chlewa :D dzięki za podpowiedź
BTW: - psa mam zawsze w zagrodzie ale może czas sprawić sobie rotwilera pełnej krwi :D

Co do worków po nawozach - nie próbowałem ich oddawać ale kumpel powiedział mi tak: "dawaj każde opakowanie jakie masz - przyjmiemy i pójdzie z innymi".
Myślę że ZGKiMy robiąc zbiórki foli po sianokiszonkach też przyjmą folie po nawozach.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#12 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:36

Kontrola PIORiN !!

A co robię z preparatem gdy mi go troche zostanie? Nigdy mi nie zostaje!! Zawsze dobieramy tak preparaty aby nic nie zostało (albo ilościowo albo jakościowo - >różne preparaty).

Jak myję opryskiwacz? A opryskiwacz mam wyposażony w zbiornik do płukania który napełnia się czystą wodą i ostatnim kursem zabieram w nim wodę a wypłuczyny wypryskuje na polu. To teoretycznie w razie kontroli, w praktyce jest inaczej :D

Zobaczą ze mamy sianokiszonki i poproszą o papier z utylizacji foli to pokazemy im jedną folie i powiemy ze dopiero zaczęliśmy spasać i jeszcze nie utylizowaliśmy :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#13 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 22:09

Kontrola PIORiN !! to napiszcie co robic z tymi workami i nawozami i opryskami czy mozna oddawac w punktach gdzie sie kupiło

a takie pytanie czy do ropy tez sie przyczepią????? tez musza byc jakies pomieszzenia bo trudno miescic 6 tys litrów w szopce specjalnie do tego
a nawozy gdzie tszymacie bo ja pod wiate i tak sie boje czy sasiad nie zamelduje bo lubi dzwonic a na jesien zawsze mam pod wiatą z 30 pare ton nawozów gdzie to dawac

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 22:42

Kontrola PIORiN !! Ja do nawozów mam specjalnie zaadaptowany stary dom z drewna. Mam tabliczkę nieupoważnionym wstęp wzbroniony powieszoną na drzwiach, które są zamykane na sztabę i kłódkę. Co do pustych pojemników to trzymam z tym magazynie i potem wywożę na śmietnisko(legalne). Pozostałości trzymam w starej niepracującej już zamrażarce zabezpieczonej kłódka i dla bezpieczeństwa tabliczka uwaga trucizna. Teraz mam zamiar zrobić tak ze starym drewnianym kufrem, a w przyszłości zrobić metalową klatkę na nieopróżnione opakowania bądź metalową szafę.

#15 Share milek

milek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 07:08

Kontrola PIORiN !! a co ze starymi olejami?

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2009 - 07:16

Kontrola PIORiN !! Teoretycznie rolnikowi nie wolno samemu wymieniać oleju, ale w praktyce, aby być w zgodzie z przepisami wymieniasz olej, a stary oddajesz do punktu wymiany oleju.

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 07:48

Kontrola PIORiN !! @marcin974 - dokładnie jak piszesz - płukanie/mysie z cieczy roboczej na polu
sianokiszonkami się nie martwię bo nie mam tego (ani bydła tak naprawdę).

Co do olejów i paliw - tego PIORIN nie kontroluje afair. Oni są od ochrony roślin.

Oleje, paliwa, folie po sianokiszonkach to raczej Ochrona Środowiska.

Duży problem jest z rolnikami - wpada typek na podwórko i wypytuje o różne rzeczy a głupi chłopina mu mówi a powinno być tak.
- Dzień dobry - ja w sprawie atestu opryskiwacza.
- proszę o dokument potwierdzający że ma pan do tego uprawnienia (jakiś papier z PIORINu bo oni są do tego upoważnieni) albo proszę opuścić teren godpodarstwa bo idę po psy.

- Dzień dobry ja w sprawie dopłat.
- Poprosze papier kim pan jest bo ja pana nie znam i nie wpuszczę i psami poszczuję jak pan wejdzie - albo papier albo wypad.

Ja tak gonię teraz każdego - nie ważne kto to, jak cwaniakuje bez przedstawienia się i bez papieru kim jest to wypad-teren prywatny, no chyba że typka znam.
Albo niech sie legitymują i wystawiają mi papier z kontroli (zakres, czas rozpoczęcia, czas zakończenia albo wypad) jak w innych podmiotach gospodarki krajowej.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share kasia79

kasia79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 maj 2009 - 16:53

Kontrola PIORiN !! Co do przepracowanego oleju w mojej okolicy są dwie firmy odbierające taki olej bo mają piece na taki własnie olej.Co do bigbagów jeszcze dwa lata temu powiat odbierał to od nas teraz niema na to funduszy i legalnie oddajemy to do firmy która skupuje plastiki.Bańki po środkach i odżywkach odwozimy tam gdzie kupujemy i nic nie mówią biorą wszystko

#19 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 maj 2009 - 18:33

Kontrola PIORiN !! @Nikita_Bennet - taka postawa mi się podoba - wylegitymować delikwenta i tyle bo powiedzieć ze jest z PIORIN-u to może każdy

firmy rozprowadzajace środki ochrony roslin mają ustawowy obowiazek odbierania opakowań więc dlatego robią to w miare bez problemów - gdyby jednak nie chcieli to moża ten fakt zgłosić do wyzej wspomnianego PIORIN-u - każdy taki dystrybutor ma koncesje na tego typu działalność więc gdyby ja przez taki incydent stracili to leżą na łopatkach

my mieliśmy kontrole jakoś w marcu - podeszli tylko do opryskiwaczy i popatrzeli czy są naklejki weszli i wyszli z magazynu chemicznego, przejzeli zeszyt rozchodu środkó i po kontroli wypisali protokół ze jest wszystko git i już - cała checa trwała może 30 minut
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 maj 2009 - 19:28

Kontrola PIORiN !! czy ja dobrze zrozumiałem że jakis specjalny zeszyt prowadzicie dotyczcy srdków ochrony ??? Czy moze wystarczy rejestr do programów rolnosrodowsikowych?? Bo u mnie to na 1000000% nikt takich zeszytów nie prowadzi ;) A ja nawet na szkoleniu nie był bo znajoma z ODR mnie wciagnełą na liste bo brakowało im chetnych :P Także przeszkolony ale nie przeszkolony :)