19Damian89

MF 5455 czy Valtra N92

Polecane posty

19Damian89    0

Witam

Mam pytanie dotyczace tych dwoch ciągników MFa 5455 i Valtry N92 ceny obu sa podobne mocowo nie ma duzej roznicy chodz mi o nowe oczywiscie oba .. wiec ktory wy byscie polecali i dlaczego?

 

a ciagnik ma byc glownym ciagnikiem na 40ha ..(orka, siewnik, rozrzutnik itp)

 

Wybor jest miedzy tymi dwoma nic innego nie wchodzi w gre wiec prosil bym wasze opinie na temat tych dwoch ciagnikow

 

z góry dziekuje za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mi sie bardziej podoba valtra ale chyba pod wzgledem spalania Massey byl by lepszy. po tym co zobaczylem na pokazach w Smiardowie Zlotowskim to mysle ze MF byl by glownym faworytem. i niech nikt nie mowi ze mial lekko bo byla slaba ziemia. ciagnal 3 metrowa talerzowke unii a pod nia chyba 2 tony piachu wiec by sie wydawalo ze latwo nie bedzie a tu zdziwienie a na dodatek mial waskie opony. ten claas arion ciagnal tylko o 1 metr szersza talerzowke a zakopal sie jeszcze zanim ruszyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

MF bez porównania jest silniejszy od valtry i napewno lepiej by się sprawował w polu... MF ma silnik perkinsa a valtra sisu, więc są na tym samym poziomie, zależy od tego kto co by wolał...

Dane techniczne ciągników

VALTRA

km: ok 101 km (max)

Nm: 405

skrzynia: 24 lub 36 biegów

udźwig tuza: 4000kg

masa: 4650kg

wtrysk paliwa/pompa paliwowa: mechaniczna

 

MF

km:105km (nominalna), ok 112km (max)

Nm: 463

skrzynia:16, 24 lub 32 biegi

udźwig tuza: 5000kg, w opcji 6000kg

masa:3900kg

wtrysk paliwa/pompa paliwowa: common rail

 

Moim zdaniem MF jest lepszy... jak już wspomniałem ma wiecej mocy, ma CR i w opcji można go lepiej doposażyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

w saplaniu sa chyba porownywalne ale co do mocy to macie racje MF jest silniejszy od Valtry..

 

Valtra jest brana pod uwage w wersji Hitech czy jakos tak sie pisze .. a MF nie wiem dokladnie .. tylko ze MF ma waskie kola podlog valtry..

 

napewno jeden i drugi pojdzie w 4 obracanej.

 

@Daniel215 a wiesz moze czym sie rozni dokladnie i co lepsze w tym wtrysku paliwa?

 

oby dwa maja miec przedni TUZ i WOM..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

CR to wtrysk elektroniczny/sterowany elektronicznie... Wtryskiwanie paliwa do komory spalania odbywa sie pod bardzo wysokim ciśnieniem...

Moc silnika z takim wtryskiem można szybko i łóatwo ustawić poprzez zmiane mapy paliwowej... Tak szczegółowo to się akurat na tym wtrysku nie znam, wiem tylko podstawowe rzeczy... Masz link, tu sie dowiesz wiecej... ale nie róbmy już OT z tym wtryskiem :Dhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Common_rail

A ile masz na wydanie na te ciągniki??? narazie MF "prowadzi" ale może sie okazać że Valtra będzie tansza, a cene też należy brać pod uwage :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

ciagniek jest brany na kuzyna dostal jzu 50tys .. teraz zlozyl wniosek zeby mu polowe zwrocili czyli anliczyli mu cos kolo 120tys zwrotu i ma do wyboru MF i Valtre bo tylko takie mial oferty jak skadal wniosek i musi cos z tych dwoch wybrac.. a Valtra kosztuje w granicach MF moze torche tansza jest ale cos kolo 240-250tys kosztuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Yhym, czyli juz wszystko załatwione i cena nie ważna... no to jak powyżej wspomniałem MF byłby napewno lepszy... żadnych pytań chyba nie ma... :D

A jak jeszcze wspomniałeś że ma z 4 obrotową chodzic to już wogóle MF jest bardziej do tego stworzony... O opinie możesz zapytać użytkownika pioter@ on ma takiego MF... napewno chętnie odpowie na twoje pytania, i powie ci jak sie sprawuje... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

tylko nie wiadomo czy tego MFa 5455 bedzie mozna wziasc bo tam ograniczenie na hektary wiec nie wiadomo czy bedzie mozna go wziasc :D.. a jakie porownanie MF 5445 a Valtra N92? chyba je mozna bardziej porownywac bo sa o podobnej mocy.

 

Chociasz u Korbankow pisze na stornie ze ten MF 5455 ma rowne 100KM a w ofercie podali ze ma 105KM wg ISO. wiec co oni sami nie wiedza ile te ciagniki maja mocy?

 

a wie ktos moze ile ma koni Valtra N 101 nomilanlej? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

masz racje 5445 już jest bardziej porównywalny do tej Valtry... Na moc to różnie można patrzeć i interpretować... należy porównywać moce mierzone w taki sam sposób, np na wom itd... i patrzeć trzeba też na normy... (iso itd...)

N101 ma 110km :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

a to nie N101 to jzu zaduzy on cos mu koles mowil ze tak do 100KM by bylo najlepiej no ale jeszcze nie wie czy wziasc tego MFa czy Valtre .. ale jak bedzie mogl to moze i wezmnie tego MFa bo wiadomo wiekszy jak sie zgodza a jak nie to raczej jak bedzie mial wybrac miedzy N92 a MF5445 to wezmnie valtre..

 

na samym poczatku miala byc N121 no ale za duza a on ma za malo ha na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
tylko nie wiadomo czy tego MFa 5455 bedzie mozna wziasc bo tam ograniczenie na hektary wiec nie wiadomo czy bedzie mozna go wziasc :D.. a jakie porownanie MF 5445 a Valtra N92? chyba je mozna bardziej porownywac bo sa o podobnej mocy.

 

Chociasz u Korbankow pisze na stornie ze ten MF 5455 ma rowne 100KM a w ofercie podali ze ma 105KM wg ISO. wiec co oni sami nie wiedza ile te ciagniki maja mocy?

 

a wie ktos moze ile ma koni Valtra N 101 nomilanlej? z gory dzieki

Teraz są dostępne MF z nowej serii: 5445 100KM, 5455 112KM i obydwa mają power boost

Co do ceny to podejrzewam, że Valtra będzie droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Valtra też nie jest zła... tylko tyle że troche mała... no ale jakoś trzeba będzie sobie radzić... :D jeszcze może sobie wziąść jakieś dodatkowe wyposażenie i będzie ok... Nie wiesz kiedy będzie brał tą valtre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

N101 ma 110KM nominalnej

 

Tak sie składa że my 100KM valtrą targaliśmy aresa 3m i to na rożnych ziemiach. No i przecież uprawowo siewny też ciągnęła.

http://www.agrofoto.pl/forum/Valtra-6550-image12383.html

I Ibisa XL 4x48

http://www.agrofoto.pl/forum/Valtra-6550-I...image13052.html

Ciągnik nie miał problemów z tymi maszynami. Na tych pokazach to kierowca tego Claasa chyba wczoraj prawo jazdy odebrał :D .

 

Do porównywana z tym MF to raczej pasuje Valtra N101. Bo mf ma maksymalną moc 112 a Valtra 114KM. Moment obrotowy też był by wtedy prawie taki sam.

 

Dlaczego to MF lepszy do pługa? Bo chyba przeoczyłem. Może dlatego że jest lżejszy o 750kg?

 

Co do wtrysku to valtra ma chyba elektroniczny przy modelu N92. Ale za to N101 ma już CR.

 

Na forum jest też kilku użytkowników serii N więc nic nie stoi na przeszkodzie aby spytać Ich jak sie ciągniki sprawują i ile palą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

gabarytowo to nawet najmniejsze N są większe niż MF z serii 54**, oprócz tych 6 cylindrowych

Co do wagi, to nie wiem skąd oni w MF te 3900kg wzięli, mój w homologacji ma 4600 z pełnym zbiornikiem i kierowcą (130kg+80kg)

N 92 ma wtrysk mechaniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No moja N ma wbite w homologacji 4850kg a z niepełnym zbiornikiem bez ciężarka i bez kierowcy ma 5500kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

skoro o mnie mowa to się wypowiem :D

 

takiego MF jak ja mam to już nie robią, teraz maja lepszą skrzynie i silnik, zrobiłem 1004mth więc trudno jeszcze powiedzieć coś o awaryjności, jeszcze dobrze się nie popsuł :D

 

a co do masy ciągnika to mój waży 4910kg (zważone) te 3,900kg to jest ciągnik bez opcji ale co to jest ciągnik bez opcji to już nie wyjaśnią :D

 

a do opcji to w korbankowie były tylko korbankowe (czyli te na placu) nie wiem jak jest teraz...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Valtra n92 kosztuje 205 tyś netto, można zjechać do ok 180 tyś, a massey 5455 kosztuje 47 tyś euro i można zejść do 42-43 tyś. A masseya 5445 korbanek ma w tym roku wcale nie sprowadzać, tak mi powiedział sprzedawca jak chciałem na niego ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no no troche dziwne to bylo ze o tyle MF jest lzejszy od Valtry .. chociasz Valtra wygladowo jespiej sie prezentuje niz MF.

i najelpsze jest to ze Korbanki daja gwaracje na rok a na Valtre jest wybor albo na rok albo na 1000mth

no u korbankow u kuzyna byl koles z Pokrzydowa tam jest ich filja..

no cen dokladych nie znam ale Valtra byla torche drozsza tylko ze wyposazenie jej bylo lepsze niz MFa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W MF to opcja wyposażenia dodatkowego w modelu 5455, raczej krótka będzie: szersze kapcie, amortyzacja przedniej osi, 4 para hydrauliki, dach Visio i jakieś inne mało znaczące pierdółki :D A co więcej ma Valtra?

 

 

A ta gwarancja to 1000mth, ale przez jaki okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

a okres to nie wiem masz wybor albo rok albo 1000mth .. to nie wiem jak rocznie bym robil 200mth to mam na 5 lat? chyba to na tym polaga ale na sto procen nie jestem pewien ..

 

wyposazenie mi chodzilo ze wewnatrz kabiny w Valtrze w wersji Hitech lepiej sie prezentuje i ladnie jest rozmieszczone niz w Mf mniej dzwigni jest .. a co tam dokladnie ile ma to nie wiem .. ale chyab tez 4 wyjscia na hydraulike.. kapcie to ma szerokie jak na taki ciagnik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Gwarancja na 1000mth to gwarancja na 1000mth. Jeśli zrobisz to w roku to gwarancja sie skończy. Jeśli zrobisz to w 2 lata to masz gwarancje na 2 lata.

Valtra ma możliwość dania gwarancji nawet do 5lat. Tylko przy takim pakiecie gwarancyjnym nie zjedziesz za bardzo z ceny wyjściowej :D . Więc można wybrać. Stargować trochę siana czy mieć 5 lat spokoju :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

jak juz to raczej by bral gwarancje na te 1000mth i tak liczylismy ze na oko by to bylo z 5 lat pewnie ale nie wiadomo ile by robil nia rocznie .. no no ciekawe ile z ceny zjada na wiosne bedzie sie targowal i kupowal bo tak ma we wniosku zaznaczne ze na wiosne 2010 kupuje ciagniek od 90-100koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no to jak wpisałeś 90-100KM to masz problem, bo N92 ma 101KM. Agencja parametrów sztywno się trzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no no ale N92 jeszcze by mogla byc gorzej z tym MF bo ma juz 105 koni wiec torche przekracza .. a to zalezy od kolesia co bedzie przyjmowla wniosek czy da rade czy nie .. a co do wpisania to wiecej nie mogl wpisac ma za malo hektarow na taki ciagnik jaki chcial dlatego zjechal z N121 na N92.. no ale koles w agencji mowil kuzynowi ze N92 moze byc ... tu musial tyle wpisac na na 50tys mial wpisane ciagnik od 120-160koni ale i tak cala to kase wyda na ten ciagnik co mu dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Co innego: jaka moc przysługuje na pow. gospodarstwa, a co innego moc wpisana we wniosku. N92 ma za dużo KM i to jest problem bo będziesz miał rozbieżność. Jeśli koleś z agencji coś mówi, to jest to nie warte funta kłaków :D Nie ma żadnej mocy wiążącej. Poproś niech Ci da to na piśmie,że Ci N92 przejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj