dukat2009

claas dominator 96

Polecane posty

farmervip    78

Tak w ślimaku, Dwa to jeszcze nie problem a sprawdzałeś ile sie wysuwają? w czystym zbożu i normalnej prędkości też tak ci się dzieje?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

A tego nie sprawdzałem.Tak w czystym zbożu też tak się dzieje.Spalanie też dużo wzrosło przez to zamulanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

ostatnio zauważyłem dwie wajchy przy mojej 96, znajdują się po lewej stronie kombajnu, pokazuje je na zdjeciu?

w ostatnim roku mój kombajn słabo wytrząsał ziarno ze słomy najwiecej w jęczmieniu, czym to jest to spowodowane? jakies luzy czy cos? Na ziemi nie leży natomiast wszystko zostaje w słomie, a z kłosów jest wymłócone. Pomoze ktos?

post-54231-0-05001800-1392221836_thumb.jpg

Edytowano przez kamslo15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

czyli twój kombajn dobrze obija kłosy ale ziarno zostaje w słomie ? i nie spada na ziemie? coś chyba źle tłumaczysz kolego

 

te dwie dźwignie sterują kierownicami wiatru

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sza    2

Sprawdź dokładnie czy wytrząsacze się nie zapchały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

ziarno zostaje dobrze omłacane z kłosów, natomiast jest tak jakby słabo wytrząśnięte ze słomy i wypada tyłem na zewnątrz razem ze słoma, później po sprasowaniu i po rozwinięciu snopka znajduje sie sporo ziarna,

 

te wiatry to mam tak ustawione od 3 sezonow, czysci w miare, czyli pewnie sie ustawia siłe wiatru na sita gorne lub dolne, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Żadna siłe wiatru.... siłe wiatru ustawiasz na wariatorze wentylatora, a kierownicami regulujesz jak strumień wiatru ma padac na sita(jak dla mnie kirownicą sa za bardzo na płasko...), a tak ogólnie nie wiem czemu wykluczasz ze kłosy sa niedomłócone... Kłosy mogą być niedomłócone, ale gdy prasujesz słome to sie to wtedy stanie tym bardziej w jęczmieniu bo go łatwo oberwać... A nasepna sprawa jest taka, że straty występują na sitach a do słomy dostaje sie ziarno podczas prasowania bo podbierak razem ze słoma może pociagnąć troche ziarna z ośćmi od dołu pokosu... Ogólnie tracisz się w działaniu młocarni w kombajnie...

 

Edit: Teraz będziemy tu tylko gdybać, czy cepy do bani, czy obrotów bębna zamało, czy wytrząsacze za pomału, czy wiatr za duży czy może w końcu jęczmień nie "dostany" tak jak ma byc a jest to bardzo ważne. W czasie zniw musisz patrzeć co sie dzieje za kobajnem...trzeba stanąć, popatrzeć za sita, do słomy, na ziemie i wtedy oceniac i regulować czy może coś wymieniać....

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

no tak, masz racje ze teraz już się tego nie sprawdzi, sita górne mam nowe, cepy tez, obroty trzymam okolo 1200-1300, myślę ze coś możne z wytrząsaczami może pasek luźny i jak więcej masy to zwalniają bo przyspieszyc sie ich nie da pewnie w żaden sposób?. a mam jeszcze pytanko, jakimi biegami jeździcie i czy z przyspieszaczem czy bez? ja zazwyczaj jeżdżę 2 z lekkim przyspieszaczem, 1ha robię w ładnym polu około 50minut

 

powiedz mi jeszcze o tych regulacjach wiatru, jak to się mniej więcej ustawia? jakie to ma znaczenie czy ja te wajchy opuszczę na dól czy do góry? w jakimś konkretnym zbożu, rzepaku lub kukurydzy(która tez kosze) trzeba jakoś przestawiać czy może być na stale tak jak jest? Nie mam zielonego pojęcia jak to ustawic

 

sorry ze takie dziwne pytania zadaje ale mam krotko kombajn i nigdy wcześniej do czynienia z nimi nie miałem

Edytowano przez kamslo15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bukownik, domłacacz czy jak kto to zwał.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

ja jak raz je ustawiłem to ich nie ruszam przez cały sezon i jest wszystko ok. jak będe na gospodarstwie gdzie stoi kombajn to zrobie zdjęcie i wstamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

bukownik to jest na klepisku kolego chyba, a tutaj to tak jak ktoś napisał wyżej czyli ustawiamy jakos wiatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

panowie mam pytanko. moze ktos mial podobnie. Chodzi o wskaznik poziomu paliwa , po daniu stacyjki na zaplon wskazowka leci do konca, odepne przewodzik od plywaka tez leci do konca, wyjelem plywak , nie jest dzurawy , nie wiem jak go dokladnie sprawdzic czy dziala, na kabelku co wpina sie w plywak jest jakies 0,05 v napiecia ? czy tyle powinno byc ? Gdzie moze byc wina ? w zegarze ? wyjmowalem go ale z tylu ma 2 zlacza jak w osobowym , wszystko wydaje sie okej . W kabelku co idzie do czujnika? czypoprostu plywak rypniety ?

p.s zbiornik paliwa jest zmasowany z kombajnem kabelkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a na plywaku jest potencjometr? (nie rozbieralem tego nigdy :D ) jak jest to probowales go przeczyscic? :D

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

tak, na plywaku jest potencjometr ,wyjelem plywak ze zbiornika i czyscilem ten potencjometr , nie byl jakos specjalnie zasniedzialy czy cos. Wlasnie zastanawia mnie jak tam jest realizowany pomiar ? jest tylko jeden pin na plywaku. Na zasadzie jakiejs rezystancji ?

 

EDIT:

Udalo mi sie znalesc plywak taki jaki jest u mnie , jest identyczny , tyle ze u mnie jest jedno wyjscie a ten ma dwa. Wiec jak moge sprawdzic ten moj czy dziala czy jest do wywalenia ? a moze wina jest w zegarze ? czy kabelek jest podlaczony do plywaka czy nie wskazowka idzie do samego konca po przekreceniu zaplonu.

 

http://www.agrojan.pl/2576-czujnik-elektryczny-poziomu-paliwa-orygina%C5%82.html

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2h99    0

koledzy prześlijcie mi instrukcje obsługi i katalog czesci jak posiadacie. bede bardzo wdzieczny. e-mail lukasz2h99@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Katalog napraw do kombajnu dominator 78, 108, 118, 98

 

Sprzedam Katalog napraw do kombajnu dominator 78, 108, 118, 98 moj adres e mail dudek250591@.o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Witam pomocy  Potrzebuje schemat instalacji do kombajnu Claas Consul 55  szczególnie gdzie znajduje się włącznik dżwięku cofania. Czy jest wskażnik poziomu paliwa bo rozwalona instalacja nie mogę się wyłapać POMOCY PROSZĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

czy przy wymianie cepów  w claasie 96 trzeba wywarzać bęben młucarni i trzeba bo wyciągać z kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza9128    18

Witam. Potrzebuje schemat instalacji elektrycznej do Claasa d
dominator 96
jeżeli ktoś posiada i chcailby sie podzielic... to fajnie by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polan1990    0

Witam. potrzebuje schemat instalacji elektrycznej do claasa dominatora 86   polan1990.09@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Panowie poratuje ktoś instrukcją obsługi do dominatora 86-96? Jest dostępna po polsku? E-mail paweloli007@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Wysłałem ci do 150 a na chomiku znajdziesz instrukcję do claas 88, 98 itp Szukaj pliku w pdf o rozmiarze ok 180 MB Przesłałbym ci ale to za duży załącznik 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2005    0

Witam,

 

jeżeli ktoś byłby w posiadaniu instrukcji napraw lub schematu instalacji elektrycznej do dominatora 86/96 to byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie na adres:

 

rafaltemp@gmail.com

 

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj