Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas dominator 96

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 06:25

claas dominator 96

Panowie potrzebuje małej porady, mam zamiar kupić dominatora 76, 86 lub 96 i nie wiem który lepszy kosa max do 3,90 cena do 60tyś, możecie mi coś powiedzieć o napędzie hydrostat jest to dobre rozwiązanie czy może lepszy zwykły? i na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie? z góry dzięki za odpowiedz

Zależy ile masz ha. 76 jest porównywalna wydajnością z Bizonem 56 chyba że potrzebujesz większy to wtedy 86 lub 96. hydrostat
dobra sprawa i jeśli będziesz miał z nim problem to dzisiaj regeneracja to już nie majątek. Na co zwrócić uwage? ogólnie na stan techniczny te kombajny nie mają jakiejś wady na którą szczególnie trzeba uważać . Jeśli trafisz huydrostat to pojeździj nim dłuzej aż olej sie rozgrzeje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas dominator 96 Dzisiaj, 11:37
  •  

#42 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 20:44

claas dominator 96 Dzięki kolego, chyba skuszę sie na 86 oglądałem dziś kilka szt i raczej wybiore własnie tego, napęd zwykły :) heder 3,90+ sieczkarnia, silnik perkins , oglądałem tez 96 ale 6szt które widziałem byłe styrane na maxa i raczej remont większy przed wyjazdem w pole je czeka :o powiedzcie mi jeszce ile może palić ten silnik coś ok 120 ps

:) :)

#43 Share Maniek06660

Maniek06660

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 październik 2013 - 15:59

claas dominator 96 Witam
Widzę że temat już trochę przygasł, jeśli jednak ktoś mógł by mnie poratować schematem elektrycznym Dominatora 96 będę dozgonnie wdzięczny.
maniek06660@gmail.com

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2013 - 10:43

claas dominator 96 hej jak macie to podeślijcie mi katalog pasków i schemat elektryczny na kamil28.10.1998@.o2.pl

#45 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 25 listopad 2013 - 08:15

claas dominator 96 Mam do was pytanie odnośnie smarowniczek przy clasie do 86 ale takie smarowniczki są także w innych modelach claasa. Te smarowniczki są jakby stozkowe tzn średnica gwintu jest stozkowa polskie zwykłe smarowniczki nie pasują, trzeba taki otwór przegwintowywać, Czy ktoś z was dokupował takie orginalne smarowniczki do claasa??? gdzie ich szukać??? w jakiej są cenie??

#46 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2013 - 22:24

claas dominator 96 wojtek Można dokupić takie smarowniczki u Kisiela w Górnie, cenę tam chyba wystawił 7 zł ;)

#47 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 17:22

claas dominator 96 poprosze tez zeby ktos wyslal mi schemat instalacji elektycznej i katalog dla 96, mam cale okablowanie do wymiany bo myszy niestety pogryzly
kamslo15@wp.pl

Edytowany przez kamslo15, 31 styczeń 2014 - 16:23.

#48 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 01:01

claas dominator 96 Wymieniał ktoś z posiadaczy Dominatora 96 tarcze sprzęgłowe na młócarni?
Bo u mnie chyba są już podjechane i nie wciąga masy na bieżąco,aż silnik przydusza.
coś w podobie się zachowuje jak ten NH w 0:08min.

#49 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:11

claas dominator 96 Jak byś miał tarcze podjechane to by ci śilnika nie dusiło tylko by młucarnia stawała, tego NH tak dusi bo za szybko jedzie w konkretnym zbożu, ja bym na twoim miejscu sprawdził podajnik w gardzielu i bolce w bębnie w chederze i przy okazji paski napędzające

Edytowany przez farmervip, 31 styczeń 2014 - 20:12.

#50 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 01 luty 2014 - 03:10

claas dominator 96 A może być tak że dzieje się to przez źle wyregulowane łańcuchy na podajniku?
Bolce masz na myśli palce na ślimaku? co prawda 2 na pewno u mnie brakuje,ale czy to aż tak by robiło problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:28

claas dominator 96 Tak w ślimaku, Dwa to jeszcze nie problem a sprawdzałeś ile sie wysuwają? w czystym zbożu i normalnej prędkości też tak ci się dzieje?

#52 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 02 luty 2014 - 16:50

claas dominator 96 A tego nie sprawdzałem.Tak w czystym zbożu też tak się dzieje.Spalanie też dużo wzrosło przez to zamulanie.

#53 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:16

claas dominator 96 ostatnio zauważyłem dwie wajchy przy mojej 96, znajdują się po lewej stronie kombajnu, pokazuje je na zdjeciu?
w ostatnim roku mój kombajn słabo wytrząsał ziarno ze słomy najwiecej w jęczmieniu, czym to jest to spowodowane? jakies luzy czy cos? Na ziemi nie leży natomiast wszystko zostaje w słomie, a z kłosów jest wymłócone. Pomoze ktos?

Załączone miniaturki

• DSC_02521.jpg

Edytowany przez kamslo15, 12 luty 2014 - 17:17.

#54 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 luty 2014 - 19:26

claas dominator 96 czyli twój kombajn dobrze obija kłosy ale ziarno zostaje w słomie ? i nie spada na ziemie? coś chyba źle tłumaczysz kolego

te dwie dźwignie sterują kierownicami wiatru

Edytowany przez podlach93, 12 luty 2014 - 19:27.

#55 Share Sza

Sza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:04

claas dominator 96 Sprawdź dokładnie czy wytrząsacze się nie zapchały.

#56 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:16

claas dominator 96 ziarno zostaje dobrze omłacane z kłosów, natomiast jest tak jakby słabo wytrząśnięte ze słomy i wypada tyłem na zewnątrz razem ze słoma, później po sprasowaniu i po rozwinięciu snopka znajduje sie sporo ziarna,

te wiatry to mam tak ustawione od 3 sezonow, czysci w miare, czyli pewnie sie ustawia siłe wiatru na sita gorne lub dolne, tak?

#57 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1187 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:32

claas dominator 96 Żadna siłe wiatru.... siłe wiatru ustawiasz na wariatorze wentylatora, a kierownicami regulujesz jak strumień wiatru ma padac na sita(jak dla mnie kirownicą sa za bardzo na płasko...), a tak ogólnie nie wiem czemu wykluczasz ze kłosy sa niedomłócone... Kłosy mogą być niedomłócone, ale gdy prasujesz słome to sie to wtedy stanie tym bardziej w jęczmieniu bo go łatwo oberwać... A nasepna sprawa jest taka, że straty występują na sitach a do słomy dostaje sie ziarno podczas prasowania bo podbierak razem ze słoma może pociagnąć troche ziarna z ośćmi od dołu pokosu... Ogólnie tracisz się w działaniu młocarni w kombajnie...

Edit: Teraz będziemy tu tylko gdybać, czy cepy do bani, czy obrotów bębna zamało, czy wytrząsacze za pomału, czy wiatr za duży czy może w końcu jęczmień nie "dostany" tak jak ma byc a jest to bardzo ważne. W czasie zniw musisz patrzeć co sie dzieje za kobajnem...trzeba stanąć, popatrzeć za sita, do słomy, na ziemie i wtedy oceniac i regulować czy może coś wymieniać....

Edytowany przez JD1052, 12 luty 2014 - 21:02.

#58 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2014 - 19:46

claas dominator 96 no tak, masz racje ze teraz już się tego nie sprawdzi, sita górne mam nowe, cepy tez, obroty trzymam okolo 1200-1300, myślę ze coś możne z wytrząsaczami może pasek luźny i jak więcej masy to zwalniają bo przyspieszyc sie ich nie da pewnie w żaden sposób?. a mam jeszcze pytanko, jakimi biegami jeździcie i czy z przyspieszaczem czy bez? ja zazwyczaj jeżdżę 2 z lekkim przyspieszaczem, 1ha robię w ładnym polu około 50minut

powiedz mi jeszcze o tych regulacjach wiatru, jak to się mniej więcej ustawia? jakie to ma znaczenie czy ja te wajchy opuszczę na dól czy do góry? w jakimś konkretnym zbożu, rzepaku lub kukurydzy(która tez kosze) trzeba jakoś przestawiać czy może być na stale tak jak jest? Nie mam zielonego pojęcia jak to ustawic

sorry ze takie dziwne pytania zadaje ale mam krotko kombajn i nigdy wcześniej do czynienia z nimi nie miałem

Edytowany przez kamslo15, 13 luty 2014 - 19:51.

#59 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:04

claas dominator 96 To jest bukownik, domłacacz czy jak kto to zwał.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:07

claas dominator 96 ja jak raz je ustawiłem to ich nie ruszam przez cały sezon i jest wszystko ok. jak będe na gospodarstwie gdzie stoi kombajn to zrobie zdjęcie i wstamie