Skocz do zawartości

Jak "otruć" drzewo?

97 odpowiedzi na ten temat

#41 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:27

Jak "otruć" drzewo? Załatw zezwolenie, tak najlepiej i najprościej. A ten temat to tylko ujawnia drugie oblicze forumowiczów :D

Podsuszysz to drzewo i zanim zetna połozy sie na pomniki i więcej szkody będzie :D
Z resztą? co to za cmentarz bez drzew :D ....na grobach moich prapradziadków rosna dwa modrzewie- nietykalne :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak "otruć" drzewo? Dzisiaj, 18:06
  •  

#42 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:45

Jak "otruć" drzewo? nalekj kwasu mrowkowego :D albo ponacinaj kore dookola zeby nie ciagnelo wody z ziemii

#43 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 06:01

Jak "otruć" drzewo? DZięki za odpowiedzi :D

Jeszcze zobacze co zrobie... na początku spróbuje "wytępić" gołębie...

U Administratora cmentarza juz byłem... Powiedział, że trzeba pisać podanie, wpłacić 30zł, przyjdzie komisja, orzeknie czy drzewo grozi zawaleniem (wyschnięte lub grożnie pochylone). Co w tym wypadku jest bez szans... :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Paszportowanie roślin zobacz »

•  

#44 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 08:07

Jak "otruć" drzewo? Mi przed firmą też jedno drzewo przeszkadzało bo robię sobie drugi wjazd i tak najpierw miałem zapłacić 35tys zł za pozwolenie na ścięcie ale na końcu zamiast tej kasy pozwolili zasadzić 5 takich samych drzew w innym miejscu i kazali dbać o nie by rosły.

#45 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 13:39

Jak "otruć" drzewo? u nas jedni robią tak obkładają drzewo z dołu słomą,perzem i podpalają i drzewo usycha ale z wiertarką i randapem albo jakimś kwasem to chyba będzie najlepszy sposób

#46 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 14:18

Jak "otruć" drzewo? jak masz stary akumulator wez z niego delikanie przelej do butelki elektrolit i podlej drzewko uschnie napewno :D .. nauczyciel opowiadal ze kiedys tak kolwsiowi sosne wykonczyl bo mu cien robila na podworku :D no albo nowym elektolitem podlej . wypali .. :D ..

#47 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 14:50

Jak "otruć" drzewo? Starych akumulatorów to mam 9.

#48 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 27 kwiecień 2009 - 14:55

Jak "otruć" drzewo? Jak masz ich 9 to sie nie ma nad czym zastanawiac :D Jak masz to wylej stare opryski :D

#49 Share jaro93

jaro93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:23

Jak "otruć" drzewo? u mnie uschnęła jedna topola bo sąsiad chyba podlał jakimś opryskiem, nie mam innego zdjęcia ale na tym widać trochę
u góry po prawej stronie

http://www.agrofoto....image87250.html
siemka

#50 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 27 kwiecień 2009 - 16:02

Jak "otruć" drzewo? Tylko uważajcie, żeby od tych oprysków nieboszczyki wigoru nie odzyskali. :D Taki RoundUp Biovital.

Mnie się jeszcze jedna historia przypomniała, ale też i sposób. :D Kumpel taty miał we wjeździe na podwórko potężną lipę, centralnie w garaż więc chcąc zrobić ślizgi musiałby nieźle je skręcić. Starał się więc o pozwolenie na wycinkę, przyjechali zieloni, pomierzyli, opukali, obadali: "to jest przepiękny okaz" jeszcze mu pomnik przyrody chcieli zrobić. :D No i jakiś znajomy mu poradził żeby do energetyki zadzwonił, że liniom zagraża. Zadzwonił, przyjechali: "tak, zagraża", piła, minuta osiem i po robocie, papier wystawili i pojechali i skończyło się. :D

Ostatnio sąsiadowi leśniczy mówił, że na brzozy i osiki nie potrzeba pozwolenia, bo to szkodniki. :D Nawet lepiej, cały "las" tego mamy. :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 27 kwiecień 2009 - 17:28

Jak "otruć" drzewo? Żeby tylko nie przyszło komuś do głowy drzewa opryskami podlewac!! Szukam jakiegoś delikatnego określenia na takie postępowanie, ale niestety znaleźc nie mogę ..... to jest skrajna głupota. Taki środek może przedostac się do wody gruntowej a potem prosto sąsiadowi do studni.... chyba nie potrzeba pisac co będzie dalej.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#52 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 kwiecień 2009 - 18:15

Jak "otruć" drzewo? bo to jest głupota jarku - ja każde wycięte drzewko wycinałem legalnie - odpowiednie podanie i mialem pismo ze zgodą na wycinkę.
Niestety czasem łatwiej jest zatruć glebę niż łaźić po urzędach stąd te metody istnieją i każdy je zna.

Problem będzie jak drzewko będzie podlegało pod konserwatora przyrody a ktoś zgłosi że pan józek podlał je kwasem, klinikiem, obsypał czerwoną solą.
Przyjedzie kontrol i pobierze próbki z drzewa i ziemi a jak wykażą zbyt duże ilości substancji to pan józek będzie w opałach.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#53 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 18:45

Jak "otruć" drzewo? A co myślicie o podsypaniu drzewa solą, słyszałem że taki sposób też sie sprawdza, jest dosć ekologiczny (bez przesady z tymi akumlatorami czy opryskami :D ) no i sól aż taka droga nie jest... stosował ktoś taką metode???
pozdrawiam Daniel215 :D

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:00

Jak "otruć" drzewo?

Problem będzie jak drzewko będzie podlegało pod konserwatora przyrody a ktoś zgłosi że pan józek podlał je kwasem, klinikiem, obsypał czerwoną solą.
Przyjedzie kontrol i pobierze próbki z drzewa i ziemi a jak wykażą zbyt duże ilości substancji to pan józek będzie w opałach.

tak wogóle to chyba wszystkie drzewa starsze niż 5 lat podlegają pod konserwatora przyrody, poza drzewkami owocowymi i lasami :D

#55 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:13

Jak "otruć" drzewo? wiesz, zapuszczony krzakami przez 10 lat teren to ja doprowadzę do użytku bez papierków - piła w dłoń i już, i niech mi tam walą kary, ja się będę tłumaczył że przywracam grunt to takiej użyteczności jaka jest w rejestrze gruntów :D
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#56 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 09:47

Jak "otruć" drzewo? Siemka a jak ja mam taki nieużytek podmokły i tam rosną olsza i wierzba. Jest tego trochę mają grubość ok 15-20 cm średnicy. I czy mogę je wyrwać bez żadnych zezwoleń?
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#57 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 12:29

Jak "otruć" drzewo? Urząd Gminy i tam podpytaj.
Ja wierzbę ciełem bez żadnych zgłoszeń lub zezwoleń, to drugie to nie wiem.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#58 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 15:25

Jak "otruć" drzewo? Pewnie że możesz je wyciąć bez zezwolenia pod warunkiem że nie masz uprzejmych sąsiadów „uprzejmie donoszę” Bo jak mówi stare porzekadło „nie ma skarżyciela to i nie ma sądziciela” A tak na poważnie to proponuje udać się na gminę złożyć wniosek poczekać na decyzje powinna być pozytywna i wyciąć drzewa. Złożenie wniosku nic nie kosztuje a przynajmniej po wycięciu będzie można spać spokojnie że nikt nie podkablował.
Bez zezwolenia można jedynie wycinać drzewa owocowe. Z tego co się orientuje to kara za wycięcie drzewa wynosi 1000zł za 1cm obwodu, więc lepiej złożyć wniosek i być spokojnym.

#59 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 28 kwiecień 2009 - 15:58

Jak "otruć" drzewo? ja miałem taki przypadek że tylko zdążyłem wjechać na podwórko z lasu a ścieliśmy uschniętą sosnę(oczywiście na swojej działce :D) i to nas uratowało!!zaraz pod bramą był radiowóz popatrzyli że uschnięte zapytali czy z sąsiadami dobrze żyjemy i pojechali.lepiej nie ryzykować i zawsze łatwić sobie pozwolenia!! co do tych sposobów to ON na pewno nie pomoże!!
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members