Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzeje się c-360

235 odpowiedzi na ten temat

#141 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 28 listopad 2010 - 16:12

Grzeje się c-360 U mnie kiedyś zebrał się osad to ojciec kupił jakiś płyn wymięszaliśmy z wodą i po robocie spuściliśmy wode z bloku i chłodnicy. Potem już wszystko grało :(
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzeje się c-360 Dzisiaj, 21:36
  •  

#142 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 12:31

Grzeje się c-360 Wiem, że temat jest już stary ale zamiast zakładać nowy chciałbym odświeżyć ten. Otóż mam problem z C-360 a konkretnie się grzeje. Gdy wieje wiaterek albo pada deszcz albo po prostu jest zimno to wskazówka dochodzi do końca zielonego ale tu się utrzymuje a gdy tylko wyjdzie słońce od razu się gotuje. Wody nie ubywa za dużo. Co jakiś tydzień dolewa się ze 100 ml bo trochę wyparuje, wyleci czy coś ale sama nie wylatuje. Dziś po przejechaniu 4x300m z pługiem czyli zaoraniu kawałka pola już się zagotowała. Nie mam termostatu już bardzo długo. W zimę stosuję płyn w lato wodę. W tym roku chłodnica była przemyta pod ciśnieniem w środku i na zewnątrz 2 razy ale to i tak nie pomogło. Dziś nalałem jakiegoś płynu do czyszczenia chłodnic ale z tym płynem w środku jeszcze szybciej się grzeje i nawet nie zdążyłem dobrze jej nim wymyć. Pytani o poradę mechanicy twierdzą, że chłodnica jest stara i aluminiowa czyli gorsza jednak jak zdrapie się z niej farbę to widać iż jest to miedziana chłodnica a te są niby najlepsze. Prosiłbym o szybkie porady bo sam nie wiem co to jest a akurat najwięcej roboty teraz jest dla tego ciągnika. Z góry dzięki za odpowiedzi!

#143 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 12:53

Grzeje się c-360 Sprawdź naciąg paska klinowego , to podstawa.

#144 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 14:12

Grzeje się c-360 Jezeli cały układ chłodzenia wyczyszczony to może być uszkodzony wirnik w pompie wodnej albo pękł lub łopatek już nie ma i przez to nie pompuje dobrze. Miałem raz taki przypadek i różni mechanicy oglądali a nikt na to nie wpadł aby odkręcić pompę i zobaczyć czy jest wszystko ok.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#145 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 17 sierpień 2012 - 19:17

Grzeje się c-360 A masz termostat?Sprawdzałeś go?

#146 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 20:18

Grzeje się c-360 nasza 60-tka też sie grzała i ubywało wody, pomogło dopiero od kamienienie układu chłodzenia i wymycie chłodnicy myjką z brudu, założyliśmy też wentylator i termostat od zetora i teraz trzyma odpowiednią temp. :)

#147 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 sierpień 2012 - 20:56

Grzeje się c-360 Tak jak Radekk pisze pompa, wirnik lubi się obluzować na osi zwykle pomaga lekkie "cyknięcie" migomatem aby nie przegrzać uszczelnień i będzie jeszcze długo śmigać, co do sezonowej zmiany płynu na wodę nie wiem jaki to ma sens poza osadzaniem kamienia. Chłodnica aluminiowa w c 360?

#148 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 21:41

Grzeje się c-360

Sprawdź naciąg paska klinowego , to podstawa.

Pasek naciągnięty wiatrak kręci się szybciej wraz ze wzrostem obrotów silnika, nie ma poślizgu.

Jezeli cały układ chłodzenia wyczyszczony to może być uszkodzony wirnik w pompie wodnej albo pękł lub łopatek już nie ma i przez to nie pompuje dobrze. Miałem raz taki przypadek i różni mechanicy oglądali a nikt na to nie wpadł aby odkręcić pompę i zobaczyć czy jest wszystko ok.

Dużo jest roboty z wyjęciem pompy i zobaczeniem tego wirnika?

A masz termostat?Sprawdzałeś go?

Napisałem, że termostat wyjęty.

nasza 60-tka też sie grzała i ubywało wody, pomogło dopiero od kamienienie układu chłodzenia i wymycie chłodnicy myjką z brudu, założyliśmy też wentylator i termostat od zetora i teraz trzyma odpowiednią temp. :)

Tak jak napisałem wcześniej, nalałem dziś płynu czyszczącego chłodnice i rano mi się zagotował ale gdy ostygł poorałem prawie godzinę i zaczął się grzać to spuściłem wszystko, wypłukałem chłodnicę i potem ponad hektar orania i wskazówka powoli wskakiwała wyżej aż zatrzymała się trochę przed kocem zielonego i tak trzymała. Dla wszelkiego jeszcze raz spuściłem wodę i przemyłem bo tak było w instrukcji. Myślę, że trochę usunęło tych tłuszczy, rdzy i kamienia ze środka i teraz jest lepiej. Dodatkowo wyjąłem korek i zamiast niego przywiązałem szmatkę bo gdy był korek zauważyłem, że przy wyższych temperaturach cieczy zaciskał się wąż od krążenia wody czyli zatykał się obieg. Widocznie chłodnica nie łapała nigdzie powietrza i zasysało to obecne. Teraz przy normalnej temp. silnika ta ściereczka na chłodnicy chodzi powoli w górę i w dół czyli widać, że powietrze jest wypychane i zasysane. Oczywiście chłodnica była zakamieniona bo brudna woda poszła po tym płynie ale myślę, ze wina leżała w braku powietrza w chłodnicy, było ciągłe zasysanie obieg się zamykał poprzez zwężanie rurek gumowych. Mam nadzieję, że już będzie dobrze.

Tak jak Radekk pisze pompa, wirnik lubi się obluzować na osi zwykle pomaga lekkie "cyknięcie" migomatem aby nie przegrzać uszczelnień i będzie jeszcze długo śmigać, co do sezonowej zmiany płynu na wodę nie wiem jaki to ma sens poza osadzaniem kamienia. Chłodnica aluminiowa w c 360?

Tak są aluminiowe chłodnice w c-360 ale ja mam miedzianą. Sens ma taki, że w zimę na wodzie jeździć się nie da a w lato chłodnica nam się zawsze grzała więc wodę wymieniało się kilka razy lub po prostu trochę upuszczało i dolewało świeżej gdybyśmy zastosowali płyn w lato zapewne też by się grzał a wymiana płynu kilka razy w sezonie to dużo większy wydatek niż z wodą.

Odnośnie tego iż powietrze w chłodnicy się zasysało mam takie pytanie czego to jest wina? Czy to wina braku termostatu który doprowadza powietrze do układu czy to nie on się tym zajmuję?

Edytowany przez Kamillo0, 17 sierpień 2012 - 21:43.

#149 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 21:50

Grzeje się c-360 Układ zakamieniony był od ciągle nowej wody. W przypadku wody zaleca sie stosowanie tej samej do ponownego zalania układu. Oczyściłeś, jest lepiej i teraz kup nowy korek. Korek powinien przepuszczać w obie strony, przy podciśnieniu powietrze, a przy nadciśnieniu pary i nadmiar płynu. Płyn chłodzący ma większą zdolność odprowadzenia temperatury i wyższą temperaturę wrzenia. Dlaczego wymiana płynu i to kilka razy w sezonie?

Edytowany przez zorzyk2, 17 sierpień 2012 - 21:57.

#150 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 22:14

Grzeje się c-360

Dużo jest roboty z wyjęciem pompy i zobaczeniem tego wirnika?

Trzeba zdjąć filtr powietrza ,chłodnicę i kilka innych drobiazgów porozkręcać i odkrecamy pompę i wiemy wszystko.
Oczywiście nie wiadomo czy będzie akurat to to tylko takie moje typowanie ,bo skoro układ jest odkamieniony porządnie jak napisałeś to innej opcji nie widzę.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 22:57

Grzeje się c-360 Wrzuć jeszcze termostat to podstawa chłodzenia cieczy.Tylko ten droższy nie te badziewia za parę groszy :) Pozdrawiam

#152 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 13:00

Grzeje się c-360 witam aktualnie nie mam sprawnego wskaźnika temperatury i z pytaniem to wasz jeżeli już taki temat znalazłem jak się by zagotowała woda w ciągniku jakie będą objawy tzn . po czym poznać że się gotuje woda ?

#153 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:14

Grzeje się c-360 Będzie Ci ciągnik stawał i kopcił.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#154 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:29

Grzeje się c-360 Para z pod maski.Wtedy wiadomo że się gotuję. :D Pozdrawiam

#155 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 09:25

Grzeje się c-360

po czym poznać że się gotuje woda ?

Po tym że silnik słabnie a po chwili stanie całkiem i już nim nie obrócisz.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#156 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 12:00

Grzeje się c-360 po zagotowaniu wody tłoki i tuleje będą wyglądać jak ?

#157 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 12:09

Grzeje się c-360 na tłokach bd rysy a nawet jak bardzo przegrzejesz jak to było u nas że aż tłok się rozpuścił i zostały kawałki na tulejach o_O

#158 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 16:26

Grzeje się c-360

Układ zakamieniony był od ciągle nowej wody. W przypadku wody zaleca sie stosowanie tej samej do ponownego zalania układu. Oczyściłeś, jest lepiej i teraz kup nowy korek. Korek powinien przepuszczać w obie strony, przy podciśnieniu powietrze, a przy nadciśnieniu pary i nadmiar płynu. Płyn chłodzący ma większą zdolność odprowadzenia temperatury i wyższą temperaturę wrzenia. Dlaczego wymiana płynu i to kilka razy w sezonie?

Tak tylko jeśli woda się gotuję to nie ma czasu na kompletne jej wystudzenie tylko zlewa się trochę i dolewa nowej. Coś w tym jest, że nowa ma więcej kamienia. Z tych ludzi co znam robią tak samo ze zmianą płynu na wodę bo 60-tka albo się gotuję albo dopiero się będzie gotować więc nie ma sensu tracić całego dnia roboty na studzenie płynu gdy ten pewnie tak samo jak i woda się w końcu zagotuje.

Trzeba zdjąć filtr powietrza ,chłodnicę i kilka innych drobiazgów porozkręcać i odkrecamy pompę i wiemy wszystko.
Oczywiście nie wiadomo czy będzie akurat to to tylko takie moje typowanie ,bo skoro układ jest odkamieniony porządnie jak napisałeś to innej opcji nie widzę.

Raczej nie bo pompuje i gdy nie ma korka jest git więc pompa spełnia swoje zadanie. Mechanik powiedział mi, że były takie lata, ze wirniki dali plastikowe i owszem one siadały ale my mamy na pewno metalowy więc mówił, że jak pęknie to rzadkość.

Po odpaleniu z otwartym układem były widoczne pęcherzyki i mechanik powiedział, ze jakaś uszczelka przepuszcza i dlatego jest złe ciśnienie więc trzeba uszczelki wymienić i powinno być po sprawie.
Ale i tak dzięki za wasze podpowiedzi bo trochę mi to dało na przyszłość. ;)

#159 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 18:24

Grzeje się c-360 Inna rada, założyć wiatrak od zetora.
http://allegro.pl/we...2531961734.html

Edytowany przez zorzyk2, 21 sierpień 2012 - 18:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:46

Grzeje się c-360 A w czym on jest lepszy? I czy przypadkiem nie ma plastikowych łopatek? Domyślam się, że tak a skoro tak to sorry ale 9 na dziesięć przypadków (przynajmniej w okolicy) rozwala się po roku, max po 3 latach.