Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzeje się c-360

235 odpowiedzi na ten temat

#121 Share krzychusob

krzychusob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 20:50

Grzeje się c-360 Witam. Prosze o rade w moim ursusie 360 grzeje sie woda. Zaznaczam ze nie mam termostatu. Chłodnice wyczysciłem spreżonym Powietrzem. Po przejachaniu kilkunastu kilometrów z agregatem wypycha gorącą wode przez rurke.Ubytek jest w ilosci 2 litrów. Co może być przyczyną,moze chłodnica jest pokryta osadem z kamienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzeje się c-360 Dzisiaj, 21:14
  •  

#122 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 04:35

Grzeje się c-360 Najlepiej to wyjmij filter powietrza i wymyj ją myjką. U mnie był taki syf że pól godziny myłem aż puściło a 2 to uszczelka pod głowicą wydmuchana. Wstaw zamiast korka kawał węża tak z 4cm nad chłodnice niech wystaje i jak nie będzie ubywać to na 100% uszczelka. Ja właśnie wymieniam :D
Mój Wladimirec podbija świat

#123 Share krzychusob

krzychusob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 06:22

Grzeje się c-360 Uszczelka pod głowićą była wymieniana

#124 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 27 wrzesień 2010 - 07:48

Grzeje się c-360 ale to tak cały czas gotuje? czy tylko wywala te dwa litry? bo z tego co słyszałem w 360 jest tak ze bez termostatu wywala ok 2 litrow wody... bo wujek w 362 ma tak samo i nie pozostaje nic innego jak od czasu do czasu dolac...

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#125 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 08:21

Grzeje się c-360 zabrudzona chłodnica najlepiej wykręcic i płukać w wannie w 60 nie ubywa 2 litry wody chyba ,że ma wyciek jeśli jest termostat to wyżuca tylko nadmiar i potem trzyma własciwy poziom
A jeśli ubywa to sprawdź węze i chłodnice
Jeśli masz termostat i mało wody to na bank się będzie grzał

#126 Share krzychusob

krzychusob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 11:39

Grzeje się c-360 Pom przejechaniu kilkunastu metrów wywala gorącą wode.

#127 Share kuba330m

kuba330m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:29

Grzeje się c-360 Tak jak poprzednie wypowiedzi sprawdź najpierw czy chłodnica nie jest zapchana, a i sprawdź naciąg paska klinowego może być luźny i wentylator się ślizga i słabiej powietrze odciąga.

#128 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 październik 2010 - 17:21

Grzeje się c-360 witam przegrzał się silnik przy 3p z braku wody kranik się otwarł i silnik się zagotował. w czasie gdy silnik stawał zostało wciśnięte sprzęgło. co mogło się stać z silnikiem ? po ostygnięciu dało się kręcić silnikiem i odpalił została uzupełniona woda. ile taki silnik pochodzi ? z tego co się orientuję to tłoki spuchły i zatrzymał się silnik pierścienie się pewnie trochę podjechały . po tym jak to się stało ciągnik uprawiał pole ok.1 ha i na razie chodzi. nie dymi jak chodzi na wolnych obrotach ja ma opuszczony agregat trochę da dymka ale przed tym też tak dymił. Co może mi się wydarzyć w najbliższym czasie podczas pracy ciągnikiem

#129 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 październik 2010 - 17:39

Grzeje się c-360 mogły, lecz nie musiały popękać tuleje, pamiętam taki przypadek że po jeździe bez wody pękła tuleja i wyganiało olej miarką, mogła też uszkodzić się głowica

jak nie widzisz dużych zmian to zmierz ciśnienie oleju i jak nie ma negatywnych objawów to chyba możesz dalej jeździć, a jak chcesz być bardziej dociekliwy to możesz zdjąć głowice i zobaczyć w jakim stanie są tłoki i tuleje

#130 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 październik 2010 - 17:48

Grzeje się c-360 wiesz to nie mój ciągnik sąsiada bo go jechałem zaciągnąć na pole jak na razie to chodzi może jakieś objawy pokaże w najbliższym czasie. najlepiej niech opiszą to ci którzy mieli taki przypadek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 22 październik 2010 - 17:52

Grzeje się c-360 u nas kiedyś 255 się przegrzał i na jakiś kanałach się wygioł i uszczelkę wydmuchiwało pod głowicą i trzeba było robić szlif bloku. ogólnie reszta ok.

#132 Share matios34

matios34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 październik 2010 - 18:05

Grzeje się c-360 ja kiedys zapomniałem zalać swojego 3p wodą jak jesienią na pole pojechaliśmy po rzepe było na pole z 500m zajechalem i zgasilem z pol godziny bylismy i powrót do domu jak wróciłem włączylem wałek i zaczołem zrzucać rzepe i wtedy nagle ciągnik zaczoł powoli schodzić z obrotów i słabnąć i gasnąć więc szybko go zgasiłem a puzniej widze nie ma wody gdy ostygł nalaliśmy wody i zapalił i chodzi do dzisiaj w gospodarstwie 27 ha jako ciągnik głowny z t-25. a jak ostatnio wymienialiśmy uszczelke pod głowicą to nic tłoką nie było ani tuleją. więc niech jeździ moim zdaniem jak sie zatrze to się zatrze a jak nie to bedzie jeszcze długo chodził a jak nie stracił nic na mocy ani nie kopci bardziej to nic mu nie bedzie

#133 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 22 październik 2010 - 18:37

Grzeje się c-360 witam tez miałem taki przypadek jesienią 2009r zapomniałem zalać wody do 3p nawoziłem kiszonkę z traw i qq do obory, naładowałem obornik turem i wywoziłem jakieś 500m od gospodarstwa schodził z obrotów
aż padł wtedy przypomniałem sobię o braku wody, ale ostygł zalałem woda i do dziś jeździ ps tylko uszczelkę wydmuchało, i od tamtej pory troszkę bierze oleju i dymi.

#134 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 październik 2010 - 20:30

Grzeje się c-360 zobaczymy co się będzie działo stało się to podczas uprawiania agregatem

#135 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 22 październik 2010 - 20:55

Grzeje się c-360 u mnie zagotowanie 3p równa sie z wymiana uszczelki i planowanie głowicy ;) może u ciebie nic nie będzie albo wyjdzie po jakimś czasie

#136 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 październik 2010 - 21:14

Grzeje się c-360 jak już bym miał robić głowice to oczywiście nowe zawory prowadnice planowanie i nowa uszczelka bo od nowości 1 remont silnika był robiony a ma lekko ponad 9000mth licznik stanął chyba na 6500mth to główny ciągnik na ok. 15ha i do tego pomaga c330

#137 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 22 październik 2010 - 21:51

Grzeje się c-360 jeżli nic się nie dzieje to jeździj dalej , może coś wyskoczy a może nie ,

Opus meum est

#138 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 23 październik 2010 - 19:32

Grzeje się c-360 Ja tak miałem przy swoim 3512 stanęły pierścienie,zaczął chlać olej jak smok.Zmieniłem tłoki,pierścienie,sworznie,tulejki,zrobiłem już z 300 mtg i jest ok.

#139 Share Damianoss123

Damianoss123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Ursus, remonty

Napisany 24 październik 2010 - 16:36

Grzeje się c-360 U mnie było tak: Po prostu nie wlałem wody i pojechałem po kamien do kopalni dojechalem na miejsce nasypałem ijuz prawie byłem koło domu gdy nagle cos strzeliło i zgasł. Zacholowałem do domu gdy przestygł wsiadłem i zapaliłem , zapalił ale zobaczyłem ze nie ma uszczelki pod zaworami i tu zboku na bloku. Na drugi dzien kupiłem te uszczeli załozyłem dolałem oleju i próbowałem zapalic ale nawet nie załapywał. Dymił tak ze cała okolica była w dymie. Pózniej sprawdziłem olej a ty nic nie ma. Tak wiec ciągnik czeka na remont.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 24 październik 2010 - 19:12

Grzeje się c-360 w mojej sytuacji braku wody zgasł samoczynnie pewnie tłoki spuchły i się zatrzymał po ostygnięciu i nalaniu wody ciągnik zapalił skończył robotę na polu i przyjechał do domu do dzisiaj nie odpalany