Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzeje się c-360

235 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:47

Grzeje się c-360 Ja bym tak bezgranicznie nie wierzył temu wskażnikowi, najlepiej włóż termometr(z odpowiednią skalą) do chłodnicy to będziesz wiedział co jest grane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzeje się c-360 Dzisiaj, 15:52
  •  

#22 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:50

Grzeje się c-360 K1ROVEZ niedogrzanie silnika jest tak samo niebezpieczne jak przegrzanie 90stopniC to jest dobrze a jak wchodzi tylko na zielone to nie ma się czym przejmować jak nie ma żadnych inych objawów

#23 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 22:43

Grzeje się c-360 dokładnie ma wskazywać przy ciężkiej pracy miedzy białeym a zielonym
optymalna temperatura
stary jest ok
masz wporządku traktorek

Opus meum est

#24 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 23:47

Grzeje się c-360

K1ROVEZ niedogrzanie silnika jest tak samo niebezpieczne jak przegrzanie 90stopniC to jest dobrze a jak wchodzi tylko na zielone to nie ma się czym przejmować jak nie ma żadnych inych objawów

Sorry, ale niby co jest niebezpiecznego w niedogrzaniu? Szybciej się zużywa i więcej pali tak? Znam te bajki (ha, ha, ha... :D ), cały mój sprzęt ma wywalone termostaty i jeździ na wodzie i nie zaobserwowałem ani szybszego zużywania się, ani podwyższonego spalania, tak więc mów co chcesz, ale na takim poziomie technicznego zaawansowania jaki ma sprzęt bloku wschodniego z lat 80-tych brak termostatu spustoszeń nie poczyni.
Odnośnie tej temperatury to 'adasko987' nie jest tak źle z tego co piszesz, jeśli tak Ci pokazuje podczas pracy pod obciążeniem to nie ma co wpadać w panikę.
U mnie też czasem wchodzi na granicę białego pola z zielonym jak go obciążę, a tak normalnie to się trzyma w połowie białego...
good God damn and other such phrases...

#25 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 13:44

Grzeje się c-360 a właśnie mi bez ciężkiej pracy do zielonego dochodzi:sadzenie kartofli nie jest ciężką pracą na 3 biegu.kupie ten środek i przeczyszczę chłodnice i blok.ja nie mam termostatu

#26 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 16:54

Grzeje się c-360 witam koledzy zagotowałem dziś zwykłą c 360 i mam pitanie czy coś sie morze dziać po takim przypadku traktor wywałił wode po przyjechaniu do domu

#27 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 30 kwiecień 2009 - 16:58

Grzeje się c-360 Kolegi ojciec orał pole bez wody, stracił na mocy , kopci jak lokomotywa ale jeszcze daje rade pługiem 3 skibowym, inny kolega po drodze zagotował wode 2 razy i nic się nie stało. Oba przypadki z udziałem C-360. Obaj koledzy z mojej wiochy , dziś się dopytam dokładnie co i jak.
Wieczny kawaler ;)

#28 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 17:37

Grzeje się c-360 Tak na przyszłość: przeczyść chłodnicę, sprawdź drożność chłodnicy i jej stan zabrudzenia w środku. Może też pompa nawala. Wiesz, warto coś takiego zrobić po zagotowaniu, potem nie będzie problemu. Chłodnicę masz od nowości ciągnika taką samą?

#29 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 18:59

Grzeje się c-360 Pewnie chlodnica zapchana. U mnie w lato przy belowaniu tez sie grzal a po zgaszeniu wywalalo wode. Wystarczylo przeczyscic chlodnice i ciagnik dalej smiga.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#30 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:08

Grzeje się c-360 na szczescie nic sie nie stało wywalił max litr wody a przyczyna to delikatnie przysłonieta chłodnica a siły jak nie miał tak niema to napewno niie przyczyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 01 maj 2009 - 06:38

Grzeje się c-360 jak nie ma siły, to remont silnika, jak zgasiłeś go szybko to nic sie nie powinno dziać, po dłuższym chodzeniu mogło wywalić uszczelke pod głowicą albo coś gorszego.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#32 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 01 maj 2009 - 06:48

Grzeje się c-360 Nigdy od razu nie gasi się mocno rozgrzanego silnika!
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#33 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 01 maj 2009 - 12:30

Grzeje się c-360 niby dlaczego?
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#34 Share dawid16

dawid16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 maj 2009 - 12:52

Grzeje się c-360 @jakub16 ma na mysli to ze wlaczony silnik schłodzi sie szybciej

#35 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 maj 2009 - 13:02

Grzeje się c-360 Tylko jak jest zagotowany to lepiej wyłączyć.
Miałem tak w pracy z prasą że wywaliło mi wodę z chłodnicy, przeczyściłem chłodnicę i potem wszystko było ok. U mnie nic się poważnego nie stało przez to że się trochę zagotował, pewnie inaczej jest jeśli się nie ma wcale wody w chłodnicy.
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#36 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 maj 2009 - 16:58

Grzeje się c-360 Jeżeli się woda zagotuje to się nie powinno ogólnie gasić. I to nie tylko 60 jest wyjątkiem. Niech trochę pochodzi to sama temp spadnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#37 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 01 maj 2009 - 20:27

Grzeje się c-360 Ale jak się już zgasiło, to też nic wielkiego się nie stało. Nie można tylko dolewać zimnej wody, a szczególnie, jeśli ciągnik wyrzucił dużo wody, bo mogą popękać pierścienie. Nie wiem jak jest uszczelniona c360, bo c330 ma na tulejach oringi i jeżeli zagrzeje się ją kilka razy wtedy guma twardnieje, może dojść do rozszczelnienia i woda pójdzie do misy z bloku.

#38 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 maj 2009 - 20:48

Grzeje się c-360 Ale ogólnie rzecz biorąc lepiej niech chodzi. Trochę wykroczę poza temat ale znajomy zagotował wodę w Bizonie ZO56, spanikował i zgasił go. Później miał problem z odpaleniem. W silniku nic się złego nie stało, ale lepiej niech chodzi i sam się schłodzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#39 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 maj 2009 - 20:53

Grzeje się c-360 tez kiedys zagotowalem c 360 ale nie gasilem jej, odkrecilem korek i powoli dolewalem wody tak zeby pompa ją mieszala zeby nie uszkodzic nic szybką zmianą temperatury, moment i ją gorączka puscila :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 maj 2009 - 21:26

Grzeje się c-360 Pozwolić żeby ciągnik cały czas chodził kiedy się zagotował i już sam troci obroty???
U mnie w takiej sytuacji zgasiłem ciągnik i odpaliłem go po kilku minutach dopiero.
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto