Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzeje się c-360

235 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Rayman

Rayman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 20:51

Grzeje się c-360

Seweryn zgadzam się, że ględzenie  nie naprawi ale po to jest forum. Zresztą sam wiesz, że powodów może być dużo a trzeba mieć jakieś podejrzenie bo inaczej mogę rozebrać pół ciągnika a okaże się to np. że filtr zapchany. Wolę zacząć od błahostek. Remont tłoków i cylindrów to nie mały wydatek, jeśli to jest przyczyną to się w tym roku wstrzymam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzeje się c-360 Dzisiaj, 06:49
  •  

#222 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 21:02

Grzeje się c-360

Przegrzałeś silnik... jak mocno?  Jeśli mam być szczery miałeś zatrzymać ciągnik i szukać powodów zbyt wysokiej temp. zanim go zajechałeś. 

Teraz jak już chlapie olejem nie uleczysz go zaglądając do filtra czy myjąc chłodnicę. To miałeś zrobić wcześniej.

To jedno a druga sprawa nikt nie mówi że rozbierając zaraz masz silnik remontować. Jeśli w jakiś dziwnych okolicznościach okaże się że wszystko jest ok lub poleciały tylko pierścieni skończy się na kilku uszczelkach i groszowych pierścionkach. Tak ze sam fakt że powinieneś zajrzeć o niczym nie przesądza. To co i jak powie nam to co zobaczysz po wyjęciu tłoków.

Nie obraź się ale powinieneś działać a nie liczyć na pocieszającego posta.

Dodam że grzanie się silnika po takim fakcie świadczy o zatarciu tłoka. Będziesz tak jeździł dalej poleca jeszcze tuleje a znów zatarcie tłoka to zablokowanie pierścieni w rowkach. Typowy objaw który po takim zdarzeniu nie można do niczego innego przypisać. Nie będzie to ani chłodnica ani filtr powietrza. Mogło by być (poza braniem oleju) gdybyś wcześniej nie usmażył silnika.

Edytowany przez seweryn20, 23 lipiec 2015 - 21:06.

KPK Kumurun Team

#223 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 22:14

Grzeje się c-360

Co z tego że na zegarze pokazuje temperaturę jak i tak nikt nie będzie ciągle patrzył na zegar

#224 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 14:06

Grzeje się c-360

Następny inteligent........ Kto ci każe patrzyć non stop? Rzuć okiem raz na 3-5 minut i tyle. Nie jest to męczące, nie zagraża zdrowiu ani życiu. Proste?

KPK Kumurun Team

#225 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 18:18

Grzeje się c-360

masz stu procentowa  racje seweryn u nas jak w obawie przed przegrzaniem to nawet wysiadam i sprawdzam stan wody w chłodnicy 30 sekund ale masz pewnosc ze nic sie nie dzieje i ze portfel nie ucierpi  a jeszcze woze zawsze 5 litrwa banke wody jakby cos wiec zawsze profilaktyka jest

a najlepsze jest ze kolega tez nie dbał o swoja 60 raz mu zabrakło wody ( traktor rozgrzany ) NALAŁ ZIMNEJ WODY TULEJA PIERWSZA POSZŁA :unsure: :ph34r:

Edytowany przez mati8991, 24 lipiec 2015 - 18:20.

#226 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 19:29

Grzeje się c-360

Wiem że mam rację. Drapać się po jajach, zaglądać na d*py i palic fajki w traktorze potrafią a spóścić wzrok raz ni kilka minut na zegary to problem? Bzdura totalna.

Nic silnikowi nie będzie jak go wyłączysz gdy ma setkę, nic mu nie bedzie jak dopiero co puści parę i zgasisz motor, dasz mu ostygnąc i poszukasz przyczyny. Rozsypiue sie jak przecholujesz, zaniedbasz codzienne OC albo bedziesz sypać mądrościami udając że jesteś najmądrzejszy a 60-ka jest nieznisczalna.

faktem jest że mimo wszystkich ostrożności zdarzyć się moze że silnik przegrzejemy.

W każdym razie powiedzieć że "Co z tego że na zegarze pokazuje temperaturę jak i tak nikt nie będzie ciągle patrzył na zegar" jest głupotą największą jaką słyszałem.

KPK Kumurun Team

#227 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 25 lipiec 2015 - 23:59

Grzeje się c-360

Bo to takie podejście jest  Bo co sprawdzać chodzi chodzi aby się koła kręciły.....  Kolego "farmtrac8244" Skąd jesteś?  Pytam tylko z ciekawości bo znam takie rejony u siebie że podejście jest do maszyny nijakie pojedziesz w drugą stronę to maszyny zadbane  ładnie chodzą.

mati8991 No to co że zimnej wody jak sie nie  ma podstawowej wiedzy  to za głupotę się płaci.Jeśli by kolega wiedział to można nalewać zimna wodą pod warunkiem że silnik jest na wolnych obrotach  i lejąc powoli aby nie była nagła zmiana temperatury ale też jest 2 warunek żeby pompa choć trochę była zanurzona w wodzie żeby przemieszała tą wodę jak nie ma pozostaje czekać aż trochę temperatura się obniży.Sam wlewałem zimnej wody do gorącego układu chłodzenia i nigdy nic się nie działo tylko wszystko trzeba z głową robić ale widocznie nie każdemu jest dane robić sprzętem tylko koniem lub własnymi mięśniami 

Edytowany przez Adi96, 26 lipiec 2015 - 00:00.

#228 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 10:19

Grzeje się c-360

W C-360 tuleje są tak grube że wątpię żeby pękła od dolania zimnej wody do ciepłego silnika.

Prawdopodobnie pękła wcześniej z braku wody.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#229 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 12:25

Grzeje się c-360

To żeliwo. A żeliwo źle znosi nagle ochłodzenie mogła pęknąć.  Pewnie nie jeden nalał wody do gorącego silnika i jako tako nic mu się nie stało ale na bank nie jest to bezpieczne dla żeliwa. 

KPK Kumurun Team

#230 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:06

Grzeje się c-360

nie no w chłodnicy miał malutko wody ale to było z dwa lata temu jak sie uczył  obsługiwac maszyne ojciec za granicą a pola kawałek był wiec pospiech i brak wiedzy .Najlepiej zeby do takiego młodociananego kierowcy ciegnika był dołączany fajny wujek ktory umi dosyc duzo przekazac i duzo nauczyc :D :P :lol: ale znowu cos czuje ze bedzie miał z nia kłopoty bo przeszał generalke i ostanio widziałem to ostro ją jezdził  :unsure: nawet nie wiem czy  on ja docierał XD  :unsure: 

#231 Share PiotrKakol

PiotrKakol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 październik 2016 - 18:21

Grzeje się c-360

odgrzeje temat ponieważ zakupiłem c360 od początku gotuje wodę. Głowice wszystkei sprawdzone są szczelne i po szlifie. pompa wody sprawna łopatki całe. chłodnica czyszczona ok wentylator od zetora. Gdy silnik robi się ciepły przy odkreconym korku chlodnicy widac jak by bable powietrza. Jaka może byc przyczyna?

#232 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 październik 2016 - 18:31

Grzeje się c-360

Np. pęknięta tuleja. Były sprawdzane głowice czy tylko uszczelki pod nimi?

KPK Kumurun Team

#233 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 04 październik 2016 - 18:40

Grzeje się c-360

Przy rozgrzewaniu żadna dziwna sprawa.Jedno ale czy masz termostat i czy ubywa wody w układzie.

#234 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 październik 2016 - 18:43

Grzeje się c-360

No właśnie. O co mu się przytrafiło w przeszłości?

KPK Kumurun Team

#235 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 04 październik 2016 - 19:05

Grzeje się c-360

Wygląda na uszczelkę z spod głowicy lub pęknięta tuleja ale niech autor się wypowie dokładniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#236 Share PiotrKakol

PiotrKakol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 październik 2016 - 19:08

Grzeje się c-360

Głowice wszystkie były sprawdzane są szczelne. Termostat był zamontowany ale i tak wodę wyganiało z układu chłodzenia więc termostat wyjąłem ale silnik nadal wchodzi na czerwone pole i się gotuje. Zamontowałem zbiorniczek wyrównawczy pod maską ale też te rozwiązanie się nie sprawdza ciecz chłodząca ucieka z rurki u góry chłodnicy na łączeniu z przewodem. pompę wody też wyciągałem łopatki ma całe jedynie ma luzy już postaram się ją wymienić w najbliższym czasie.

Kupiłem go w zimę potem nie użytkowałem i już przy pierwszej pracy w polu  wiosną wygonił ciecz z układu chłodzącego. Nie znam jego przeszłości. 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.