Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzeje się c-360

235 odpowiedzi na ten temat

#181 Share frycuPL

frycuPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 13:04

Grzeje się c-360 Dzięki za rade napewno je wymienie, a czym można odkamienić chłodnice?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzeje się c-360 Dzisiaj, 17:12
  •  

#182 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 16:41

Grzeje się c-360 termostatu nie usuwaj tylko jak jest popsuty to załóż nowy, do odkamienienia chłodnicy są środki, nie którzy próbują octem lub soda kaustyczna jest skuteczna ale z tym trzeba ostrożnie i musisz mieć zdemontowaną chłodnice bo by ci wypaliło uszczelki w bloku

#183 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7621 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:07

Grzeje się c-360 Uszczelki raczej nie wypali. Bardziej bał bym się o stara chłodnice. jest duża szansa że wylecą dziury. Ogólnie środki do odkamieniania w większości są na bazie sody. Możesz szukać coś delikatnego do aluminiowych lub po prostu ocet, soda czy typowy środek do czajników.
KPK Kumurun Team

#184 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:17

Grzeje się c-360 A jak chcesz raz a porządnie ale najprawdopodobniej z dziurami w chłodnicy to nasyp kreta.U siebie tak zrobiłem i jest ok ale na własną odpowiedzialność ;)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#185 Share frycuPL

frycuPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:23

Grzeje się c-360 Użyłem octu mam nadzieje że nie wypali uszczelek, nie zdemontowałem chłodnicy

#186 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:37

Grzeje się c-360 Nic się po occie nie stanie.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#187 Share frycuPL

frycuPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:47

Grzeje się c-360 Aha, dzięki za odp.

#188 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:07

Grzeje się c-360 A ja polecam dobry i sprawdzony : http://allegro.pl/li...ion=1&mode=desc

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#189 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:24

Grzeje się c-360 A ja tylko zapytam,dlaczego ciągnik nie jest zalany płynem chłodniczym?Jeśli układ jest szczelny,chłodnica w dobrym stanie,to lepiej zalać płynem,szkoda syfić chłodnicę i silnik.Ja już kilkanaście lat jeżdżę na płynie i musiał bym się bardzo starać,żeby przegrzać silnik.

#190 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:37

Grzeje się c-360 Nawet nie musiałbyś się starać o przegranie, wystarczy mieć żeberka pozapychane kurzem i wentylator już niewiele wychłodzi. Reszta układu może być w tym czasie idealna.

Edytowany przez KRISTOFORn, 18 sierpień 2014 - 21:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 19 sierpień 2014 - 12:48

Grzeje się c-360 Przemyj jeszcze dobrze chłodnicę. Zamontuj obowiązkowo termostat, ponieważ bez termostatu czynnik chłodniczy krąży z pominieciem chłodnicy, w tak zwanym krótkim obiegu, tylko przez blok silnika.Termostat otwierając się w wysokiej temp.,powoduje wymuszenie obieg czynnika przez chłodnicę, jednocześnie tamuje krótki obieg. Dzieje się tak, ponieważ otwarty termostat przysłania otwór odpowiedzialny za krótki obieg. Pod warunkiem że jest sprawny.

Edytowany przez wujekk110, 20 sierpień 2014 - 09:16.

#192 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 sierpień 2014 - 23:55

Grzeje się c-360

Nawet nie musiałbyś się starać o przegranie, wystarczy mieć żeberka pozapychane kurzem i wentylator już niewiele wychłodzi. Reszta układu może być w tym czasie idealna.

Dlatego właśnie mam chłodnicę zabezpieczoną gęstą siatką,z której wystarczy tylko otrzepać/zmieść/odmuchać kurz i inne plewy.Nie jestem głupi. <_< Jak się robi przy sianie/słomie,to ładnie się to potrafi zasyfić,chyba nie muszę mówić?No i przy każdej okazji,gdy chłodnica jest odkręcona,to zawsze profilaktycznie ją wymyję i wydmucham,bo coś tam w żeberka wpadnie,nie ma tak idealnie.

#193 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:34

Grzeje się c-360

Przemyj jeszcze dobrze chłodnicę. Zamontuj obowiązkowo termostat, ponieważ bez termostatu czynnik chłodniczy krąży z pominieciem chłodnicy, w tak zwanym krótkim obiegu, tylko przez blok silnika.Termostat otwierając się w wysokiej temp.,powoduje wymuszenie obieg czynnika przez chłodnicę, jednocześnie tamuje krótki obieg. Dzieje się tak, ponieważ otwarty termostat przysłania otwór odpowiedzialny za krótki obieg. Pod warunkiem że jest sprawny.

Wszystko na odwrót.Właśnie jest odwrotnie,jest cały czas duży obieg i silnik się nie dogrzewa,mało tego, na dodatek gotuje się na czwartym cylindrze bo woda sobie tak płynie bo płynie.

Dzisiaj czyściłem chłodnicę z 904.zero zanieczyszczeń typu trawa,liście nic z tych rzeczy ale kurzu to chyba z 5 kilo było,co prawda silnik trzymał temperaturę 70 stopni.Zobaczymy ile teraz będzie.?Na moje to zaciął się termostat.

#194 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 21:14

Grzeje się c-360 @locke masz rację w 100%

#195 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 21 sierpień 2014 - 21:40

Grzeje się c-360

Wszystko na odwrót.Właśnie jest odwrotnie,jest cały czas duży obieg i silnik się nie dogrzewa,mało tego, na dodatek gotuje się na czwartym cylindrze bo woda sobie tak płynie bo płynie.

Dzisiaj czyściłem chłodnicę z 904.zero zanieczyszczeń typu trawa,liście nic z tych rzeczy ale kurzu to chyba z 5 kilo było,co prawda silnik trzymał temperaturę 70 stopni.Zobaczymy ile teraz będzie.?Na moje to zaciął się termostat.

Kolego,z tego co piszesz ,wynika że w Twoim 904 jest niesprawny termostat. Trafnie to sprecyzowałeś"bo woda sobie tak płynie bo płynie", trochę przez chłodnicę, trochę przez blok silnika . Właśnie termostat ma za zadanie, tak sterować przepływem płynu chłodniczego, aby zimny silnik się nagrzewał, a gorący studził. Dlatego wcześniej opisałem, jak to dzieje się przy sprawnym termostacie i bezwzględnie poleciłem zamontować termostat.

#196 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 09:08

Grzeje się c-360 No tak dokładnie tak jak mówisz.Ale jak jest jest zimny silnik to obieg jest mały-woda krąży tylko w bloku z pominięciem chłodnicy.A jak termostat się otworzy to wtedy woda z bloku jest puszczana na chłodnicę.

#197 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 07:45

Grzeje się c-360

Witam

mam do was pytanie bo ostatnio na polu w lekkiej robocie niezauważyłem że pasek klinowy mi się porwał

i silnik zaczął lekko dymić i się zadusił ,woda poszła z chłodnicy

Po ostygnięciu wymieniłem pasek i ciągnik dalej chodzi ,nieczuje żeby osłabł na mocy

Ile według was pochodzi taki silnik 

#198 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 14 wrzesień 2014 - 08:00

Grzeje się c-360

zależy jak bardzo i jak długo był przegrzany, jeśli to kwestia kilku chwil krótkich i delikatnego narażenia na podwyższoną temperaturę to być może nie wpłynęło to mocno na silnik, jak na gorącym będziesz miał problem z odpaleniem to już mały remoncik sie szykuje, tylko mnie bardziej niepokoi że "woda poszła z chłodnicy" - czy to znaczy że wygotowała się (odparowała) czy poszła do oleju?

Edytowany przez daremw, 14 wrzesień 2014 - 08:03.

#199 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 09:53

Grzeje się c-360

woda wyciekała tym przewodem chyba nadmiarowym u dołu a jak uchyliłem korek to wywaliło z chłodnicy buchneło

do oleju chyba się nie dostała

długo to raczej niebył zagrzany tylko chwile ale silnik zgasł sam

Edytowany przez slepy78, 14 wrzesień 2014 - 09:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 14 wrzesień 2014 - 13:22

Grzeje się c-360

bez sprawdzania i diagnozowania to dowiesz się najpewniej jak ruszy w ciężejszą pracę i czy w niej nie będzie tracił mocy