Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzeje się c-360

235 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:06

Grzeje się c-360 co zrobić żeby nie grzała się 60.panewki główne nowe,korbowodowe nowe,pierścienie nowe,głowice po regeneracji.Czy może być zużyta pompa wody lub zawalona brudem chłodnica proszę pomóżcie bo tu już niedługo sianokosy a ciągniki można powiedzieć niesprawny

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik URSUS C-3102 WYPRZEDAŻ!!! Autoryzowany Dealer AGROWIEC

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 136800.00 PLN
  • 05 wrz 2017
Ciągnik Ursus 11054, 110 KM AGROWIEC Autoryzowny Dealer PROMOCJA!!!

• 147000.00 PLN
  • 25 wrz 2017
C360/c355/4011

• 7000.00 PLN
  • 22 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzeje się c-360 Dzisiaj, 12:41
  •  

#2 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:11

Grzeje się c-360 a moze termostat zepsuty?albo chlodnica zawalona smiecmi i syfem(na zewnatrz) i nie chlodzi tak jak trzeba.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#3 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:12

Grzeje się c-360 termostat wyjąłem dodam ze jak dotknę chłodnicy u dołu to jest ona ciepła a powinna być zimna dlaczego tak jest

#4 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:17

Grzeje się c-360 Jak termostat wyjoles to teraz zapytaj fachowcow AF czy dobrze zrobiles czy nie i czemu sie grzeje???

Jest tez temat na AF. *Czy w 360 i 330 powinien byc termostat czy nie*. W nim poczytaj.

http://www.agrofoto....C360-t3806.html

ps. a po co wyciagnoles ten termostat?????
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#5 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:51

Grzeje się c-360 Termostat włóż do gorącej wody i zobacz czy się otwiera jak nie to nowy.Chłodnicę wymontuj i przepłucz pod ciśnieniem żeberka(tylko z tym ciśnieniem nie przesadzaj). A pompe sprawdzić to odkręć korek od chłodnicy i popatrz czy woda "płynie" (jak w rzece). A jak to nie pomoże to nowa chłodnica. Takie moje zdanie.

#6 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:55

Grzeje się c-360 To jak chlodnice wymontujesz to przelej ja goracym octem, kamien sam odleci,bo znajac zycie ta chlodnica chyba nie miala nigdy PETRYGO albo BORYGO
Ocet zarabi....e rozpuszcza kamien.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#7 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2385 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:03

Grzeje się c-360 Jeszcze mozna sprobowac z soda kaustuczna :D Tylko nie nalezy przasadzic bo przepali. Jak masz kase to wymien na miedziana ja tak zrobiłem- stara chodziła 22 lata ale po remoncie jest nowa :D

#8 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:17

Grzeje się c-360 Jeśli jest kamień wewnątrz chłodnicy, to się nie baw z jakimś voodoo typu ocet, tylko musisz po prostu ją wymienić (czasem nawet Ursusa trzeba doinwestować...). Zakładam, że nie jesteś idiotą (sorry!), więc chłodnica nie jest zapchana z zewnątrz, bo to jest oczywistość i nie wiem dlaczego niektórzy Cię za takiego mają podając Ci taką odpowiedź. Wyjęcie termostatu to na lato wcale niezły pomysł, bo jeśli pompa jest już słaba to zwężka w układzie w postaci termostatu na pewno sprawy nie poprawia (pamiętaj, lepszy silnik przechłodzony niż przegrzany!). Jeśli już tyle w ten silnik zainwestowałeś, to oprócz chłodnicy wymieniłbym jednak pompę wody, bo roboty mało i koszt też (relatywnie) niewielki. Jeżeli wszystkie przewody cieczy chłodzącej i kolektor wodny masz drożne, to pozostaje jeszcze jedna możliwość: kamien w kanałach bloku, który może nawet uniemożliwiac przepływ cieczy...
good God damn and other such phrases...

#9 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:39

Grzeje się c-360 Termostat musisz włożyć obowiązkowo jeszcze przed montażem można w nim wiertłem dziurkę wywiercić robiąc tzw mały obieg wody A grzać się może z powodu chłodnicy zakamienionej płukanie pod ciśnieniem może ją dobić heh i dziura wyleci ja tak miałem mogło ci jeszcze klina na pompie obciąć w co wątpię ale cuda się zdarzają zapal ją bez termostatu i zobacz czy pompa goni wodę widać przez korek jak będziesz miał pompę ok to tylo chłodnia pozostaje i jeszcze zapytam o stan oleju ?
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#10 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:02

Grzeje się c-360 dzisiaj odpaliłem ją po remoncie.Chłodnica była tylko na płynie Borygo.nie wiem jak u poprzedniego właściciela ale u mnie była zawsze na płynie.To powiedzcie mi tak naprawde co mam zrobić.A jak jest zakamieniony blok to da rade coś z nim zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:30

Grzeje się c-360 Ja powiem Ci co my kiedyś robiliśmy, jak był kamień kotłowy w bloku i głowicach, ale to niektórzy mogą uznać za lokalne gusła... Do chłodnicy wlewało się wodę z rozpuszczonym proszkiem do prania i tak zalany jechał do roboty przy której miał obroty, obciążenie i temperaturę, czyli na ogół do kosiarki, a zaraz po skończonej robocie, żeby nie zdążył ostygnąć (łąki mam bliziutko) się tą breję na gorąco spuszczało
Tak ze trzy takie rundy po 3-4 godziny przy kosiarce na proszku praktycznie co roku kiedyś się robiło i pomagało.
Dziś moja sześćdziesiątka jest dwa lata i niecałe 500 mtg po remoncie kapitalnym, nowa jest chłodnica, pompa wody głowice po regeneracji (kanały w bloku były wyczyszczone, w głowicach przy okazji regenaracji też to zrobili, zresztą u Ciebie chyba też...) i nie ma problemów z chłodzeniem. Jeżdżę na wodzie ale już tak często nie spuszczam, bo mam garaż, który nie przemarza tak do -10 i nie robię nią już ciężkich prac więc od remontu nie ma problemów z grzaniem się i osadzaniem się kamienia. I odkąd pamiętam nie mam termostatu, bo przy wodzie zimą nie można, a na Twoim miejscu bym go wyjął póki się nie dotrze po naprawie, bo jak masz 90 stopni cały czas to chwila nieuwagi i już przegrzany, a jak jest 65 stopni na silniku to obciążenie termiczne mniejsze i margines bezpieczeństwa znacznie większy.
A tak poza tym to spróbuj popytać w branżowych sklepach i na stacjach benzynowych czy nie ma jakiegoś preparatu do rozpuszczania kamienia w układzie chłodzenia.
Jednak jeśli jeździsz na płynie to nie podejrzewam żeby aż tak zarosło u ciebie kamieniem, żeby zapchać blok...
A jak miałeś zdjęte głowice to nie widziałeś czasem czy jest on w kanałach wodnych w bloku?

#12 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:48

Grzeje się c-360 A co to znaczy "grzeje" się,płyn się gotuje,wskażnik tak pokazuje czy jakieś inne objawy a przed remontem się nie przegrzewał ?

#13 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 11:34

Grzeje się c-360 przed remontem też sie grzał.a obiawy to to ze wskazówka od chłodzenia pokazuje znaczne wzrost temperatury.termostatu nie mam z 10 lat.czy do tego proszku naprawdę puści kamień z blolu?

#14 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 12:58

Grzeje się c-360 Witam nie wiem czy woda z proszkiem pomoże? ale w agromach bez problemu dostaniesz srodki do czyszczenia układów chłodzenia,kolega stosował taki srodek w mtz który też sie grzał i pomogło do dziś ma spokój .A co do sody kaustycznej zdecydowanie odradzam. :D

#15 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:58

Grzeje się c-360 Nie wiem czy u Ciebie, ale u mnie taka 'prowizorka' z proszkiem kiedyś pomagała (możesz mi wierzyć lub nie...), wtedy nie było jeszcze różnych takich środków chemicznych. Ale dziś gdy są, to ja też radzę Ci użyć coś specjalnie przeznaczonego do tego celu.
Ale powtórze jeszcze raz: jeśli od dawna jeździsz na płynie to nie powinno być z tym kamieniem aż tak źle (ja jeździłem zawsze na wodzie dlatego tak mi 'zarosło' w bloku).
A teraz coś z zupełnie innej beczki: jesteś pewien, że się grzeje? Może po prostu ten tzw 'czujnik', albo zegar masz uszkodzony?

#16 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:23

Grzeje się c-360 dochodzi do zielonego pola nawet na nie nie wejdzie ale tak nie powinno być bo u sąsiada na połowę białego dochodzi i już dalej nie idzie.może przeczyszczę tą chłodnicę tym środkiem i kupie ten zegar podwójny i wtedy może będzie dobrze

#17 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2260 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:28

Grzeje się c-360 jak dochodzi do zielonego to wszystko jest ok tak powinno być ale to z termostatem(jest inny temat o termostacie) a jak dochodzi do zielonego bez niego to musi być coś z chłodnicą i obiegiem wody nie tak

#18 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:30

Grzeje się c-360 na zielonym jest bardzo dobrze jak się grzeje to wchodzi na czerwone

#19 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:32

Grzeje się c-360 ale u sąsiada po takim samym remoncie do zielonego nie dochodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2260 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:34

Grzeje się c-360 sasiad może nie ma termostatu lub ma uszkodzony i ma czystą chłodnice i temu nie dochodzi mu