Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak a sąsiada pszczoły

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 02 maj 2009 - 13:48

Rzepak a sąsiada pszczoły krolikNH
ja mam takie jedno pytanie czy to forum jest po to zeby błedy poprawiac czy zeby sie wypowiadac i dzielić doswiatczeniami z innymi rolnikami
dostałem pocenty za to ze zrobiłem pare błedów w poscie ale nie jest tu powiedziane ze błedów nie wolno robic a poza tym nie kazdy jest mistrzem z ortografi niektozy maja z nią problemy
inni moderatozy tego forum do niczego sie nie przyczepiaja a ten widze jakis napastliwy jest krolikNH
ciekawe co by zrobił jak by wyszedł na solo zobaczyli bysmy kto silniejszy
mysli ze ma 2tys postów jest moderatorem i mu wszystko wolno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak a sąsiada pszczoły Dzisiaj, 15:28
  •  

#22 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 02 maj 2009 - 14:47

Rzepak a sąsiada pszczoły http://www.agrofoto....boardrules.html

-wielokrotne błędy ort w poście (trzy lub więcej)

1. Miałeś 9. błędów w dwóch postach. Jeszcze coś?
2. Jeżeli nie jesteś mistrzem w ortografii, to zainstaluj sobie Mozillę - ona podkreśli Ci błędy i będziesz mógł je skorygować
3. To, że inni nie dają % (wg Ciebie) to mnie nie obchodzi. Ja postępuję zgodnie z Regulaminem.
4. Chcesz iść na solo? Grozisz mi? :) Śmieszny jesteś, ale ja zawsze biorę na poprawkę to, że władza jaka by nie była jest zła :)

Koniec OT, kolejny post nie na temat = %
Jeżeli masz jeszcze jakieś zastrzeżenia co do mojej pracy na Forum to zapraszam do wymiany zdań na PW bądź gg

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#23 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 maj 2009 - 20:16

Rzepak a sąsiada pszczoły Masz racje ten krolik to rozwala to forum >Gościo albo jest zarozumiały buc albo ma problemy psychologiczne.Pewnie wystarczyło by skopać d..pe.

Post bez uzasadnienia - %

Edytowany przez krolikNH, 02 maj 2009 - 21:40.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:56

Rzepak a sąsiada pszczoły dobra widze ze nie opłaca mi sie pisac tego bo juz zaczyna sie nagonka
nie bede dalej komentował bo nie chce nabijac postów za nic bo zaraz powiedzom ze jest to nie zgodne z prawem stronki zeby odpisywac na kazde ich burknięcia

#25 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:59

krolikNH
ja mam takie jedno pytanie czy to forum jest po to zeby błedy poprawiac czy zeby sie wypowiadac i dzielić doswiatczeniami z innymi rolnikami
dostałem pocenty za to ze zrobiłem pare błedów w poscie ale nie jest tu powiedziane ze błedów nie wolno robic a poza tym nie kazdy jest mistrzem z ortografi niektozy maja z nią problemy
inni moderatozy tego forum do niczego sie nie przyczepiaja a ten widze jakis napastliwy jest krolikNH
ciekawe co by zrobił jak by wyszedł na solo zobaczyli bysmy kto silniejszy
mysli ze ma 2tys postów jest moderatorem i mu wszystko wolno

A ty masz pretensje do moderatora ze wywiązuje się ze swoich obowiązków?? :) Jak by nic nie robił było by źle ze nic nie robi pewno.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#26 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 maj 2009 - 22:46

Rzepak a sąsiada pszczoły Panowie myślę że to nie jest miejsce do obrażania, tylko do informacji i pomocy. A co do pszczół to można im zaszkodzić nawet samym fungicydem (nie mówiąc o zoocydach), a mianowicie opryskana pszczoła na pewno nie padnie lecz będzie miała na sobie inny zapach i wtedy nie zostanie wpuszczona do ula. A więc Panowie proszę o więcej rozwagi dla tych istot jak i szacunek dla ludzi opiekujących się nimi. Opryski powinno wykonywać się wieczorami i tyle dyskusji.
http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

#27 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 maj 2009 - 07:26

Rzepak a sąsiada pszczoły Idz do sąsiada powiedz żeby pozamykał pszczoły i wtedy pryskaj...
Tak przynajmniej u mnie robili

#28 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 maj 2009 - 07:29

Rzepak a sąsiada pszczoły Wczoraj wykonywalismy kolejny zabieg sąsiadowi na rzepak, tym razem mospilanem. Czyli nawet jak na środach pisze ze nie dotyczy pszczół to i tak moze zabużyc ich pracę?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#29 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 03 maj 2009 - 11:20

Rzepak a sąsiada pszczoły ja pryskałem rzepaki mospilanem i zadnych oznak ubytku w pasiece nie było
poza tym ze sasiad latał i straszył ze jesli jednej nie bedzie w pasiece pszczoły to idzie do sądu :)

#30 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 12 grudzień 2009 - 21:34

Rzepak a sąsiada pszczoły do wolf19 Pszczół nie da sie pozamykac na kilka dni w ulu bo sie poduszą.

Jak robicie opryski do róbcie je wieczorem.
Moje pszczoły na waszych rzepakach to dla mnie miód a dla was duzy plon.
Kazdy mądry to wie. :>
My mamy tabliczki w rejonach pasiek z Danymi pszczelarza.
Kazdy jak cos to moze zadzwonic , powiadomic.
A jak pszczelarz udowodni ze oprysk został wykonany nieprawidłowo np. w samo południe to taki rolnik ma przesr.ne, Wystarczy zdjecie traktora z opryskiwaczem i data na zdjęciu. A jak zginą pszczoły bo sie zatruja to duza kara dla rolnika. Wiem cos na ten temat bo prowadze z ojcem pasieke 120 uli i juz nie raz miałem przypadek jak jakis kretyn pryskał od 12 do 14 i ponad 60-70 uli padło..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:17

Rzepak a sąsiada pszczoły Racja matoły każą pszczoły zamykać a nic niewiedzą o nich.. to tak jakby chcieli prowadzić samochód bez prawka a ludzie niech siedzą w domach ... zero pokory wobec natury... "rolnicy"
a co do protestów do królika to rozwiązania fizyczne (siłowe) preferują zwykle ci którym widły albo łopata do łap przyrosła a mózgu używają od święta..

#32 Share cali

cali

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 maj 2011 - 12:34

Rzepak a sąsiada pszczoły Sądzisz, że nie byłbyś w stanie poprowadzić samochodu bez tego śmiesznego kartonika? Jestem pewien, że nie zdałbym teraz egzaminu na prawo jazdy a mam 12-letnią bezwypadkową historię prowadzenia różnych pojazdów ;)

Ostatni zabieg na grzyba w rzepaku Pictorem. 6 maja - parę dni przymrozków było i z tego co mówili niektórzy rzepak mógł bardzo ucierpieć przez te połączenie przymrozków z opryskiem Pictorem - dlatego wstrzymywaliśmy się. Środek zachowuje działanie do 12*C - poniżej nie wiadomo. Szybko się robi chłodno wieczorem, więc nie można sobie pozwolić na pryskanie o zmierzchu. Rzepak ucieka z fazy. Czy można pryskać w pobliżu (500 m) pasiek? Na środku jest napisane okres prewencji dla pszczół NIE DOTYCZY. Przed południem (11-12) nas napadła kontrola z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin - spisali i puścili dalej.
Podjeżdżamy na to pole bliżej pszczół wylatuje pszczelarz i prosi żeby mu nie pryskać - sytuacja patowa. Etykiety nie chce czytać, rezonuje żebym się napił skoro to nieszkodliwe.
Sąsiada z kolei inny pszczelarz (tym samym środkiem pryskał) nagrywał, zawołał policję, spisali. Nie wiadomo jak to się skończy.

Inna rzecz, że mnie się o pozwolenie nie pytał żeby pszczoły postawić w pobliżu a jak pojawia się problem, to on uzurpuje sobie prawo do zakazania mi wykonania koniecznego zabiegu na moim polu i oczywiście żadnych wyjaśnień, że wieczorem się robi za chłodno nie chce słuchać. Tłumaczy z uporem maniaka, że rolnik to sobie może opryskać rano lub wieczorem. No rano też odpada bo rosa.

Jeszcze inna jest kwestia dowodu zamordowania pszczół. Nie sądzę żeby martwe pszczoły w pasiece dowodziły czyjejkolwiek winy. Tym bardziej , że wszyscy w okolicy pryskają aż huczy. Albo martwe pszczoły zebrane na moim polu przez pszczelarza - przecież taki dowód jest wart tyle samo co jego słowo, musiałby zebrać te dowody ktoś niezależny. Ale podejrzewam, że sfeminizowane sądy w temacie pszczółek orzekają raczej lewo niż prawo i taki "dowód" przejdzie bez bólu.

Ostatecznie zrobiliśmy te dalsze pola między 16-18 a w pobliże pszczół pojechaliśmy dopiero po 18. Warto by było jednak wiedzieć na czym się stoi. Normalnie nie robili byśmy problemów - lepiej się dogadać, niż wlec później po sądach ale niestety pogoda nie sprzyjała tym razem polubownym rozwiązaniom.

Edytowany przez cali, 08 maj 2011 - 18:18.

#33 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:17

Rzepak a sąsiada pszczoły Macie jakies dziwne problemy.
Skoro środek ma 90 godzinny czas negatywnego działania na pszczoły to nie nadaje sie do pryskania rzepaku i tyle.
Zastosuj taki środek który ma zabójcze działanei na pszczoły godzin np 6.
Pszczoła lata tak do 20.00 po południu a potem zaczyna bodajże od 6.00 rano.
Więc trzeba pospać w dzień i pryskac rzepak w nocy i wtedy zero problemów z pszczelarzami.
A kara za zamordowanie pszczół jest ponoć dość spora.
Oczywiście pszczelarz musi udowodnić że pszczoły zostały zatrute a takie badanie wykonuje z tego co kiedyś słyszałem tylko jedno laboratorium w kraju.

Pozdrawiam

#34 Share cali

cali

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:10

Rzepak a sąsiada pszczoły Pewnie nie doczytałeś - co jeśli temperatura między godzinami latania pszczół jest zbyt niska na skuteczny oprysk?

#35 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:22

Rzepak a sąsiada pszczoły w sumie jak nie dotyczy to nie dotyczy pokażesz karte zabiegów i etykiety i won z pola. Najgorzej jak jakis baran obok ciebie popryska czymś co zadziała na pszczoły a wina spadnie na Ciebie. Także sytuacja jest ciężka. A jeśli juz wytrujesz to masz ubezpieczenie oc rolnika i odszkodowanie pójdzie z polisy

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#36 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 11 maj 2011 - 19:14

Rzepak a sąsiada pszczoły jak jest mróz to i tak nic nie zadziała a tak poważnie to trzeba kupic taki środek żeby działał nawet jak jest chodniej - zapewnim iz takowe istnieją

#37 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:18

Rzepak a sąsiada pszczoły Panowie ja jestem pszczelarzem i zdziwił mnie ten temat. To jest forum na którym większość jest ludzi młodych więc pewnie już światłych którzy rozumieją ogromne znaczenie pszczelarstwa w rolnictwie oraz rozumieją jakie niebezpieczeństwo niesie stosowanie środ. ochr. roślin . A tu niestety wychodzi ciemnogród i zacofanie. Nie wspomnę o nagannym zachowaniu przez obrażaniu mnie i innych kolegów pszczelarzy. Ja też jestem rolnikiem też stosuje środki ochrony ale bez uszczerbku dla zdrowia pszczół.

#38 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:22

Rzepak a sąsiada pszczoły gorzej jak pszczelarz przypie..la się jak nawet antywylegaczem pryskasz w fazie 1 kolanka. :lol: J pryskam insektycydami od 15godz i tylko takimi co okres prewencji 0godz(nie dotyczy). Tak jak ktoś pisał to trzeba udowodnić że to twój zabieg zaszkodził- koszta bardzo duże badania. A jak nawet to polisa OC. Niestety takie matoły sieją rzepaki i o dziwo próbuja pryskać je takimi środkami że się w pale nie mieści i to tam pszczelarze powinni pilnować a nie rolników co mają po kilkadziesiąt hektarów rzepaku. Po za tym żaden ch.j nawet słoika miodu nie da za to że mu pszczoły pasę na polu. :lol:

#39 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:49

gorzej jak pszczelarz przypie..la się jak nawet antywylegaczem pryskasz w fazie 1 kolanka. :lol: J pryskam insektycydami od 15godz i tylko takimi co okres prewencji 0godz(nie dotyczy). Tak jak ktoś pisał to trzeba udowodnić że to twój zabieg zaszkodził- koszta bardzo duże badania. A jak nawet to polisa OC. Niestety takie matoły sieją rzepaki i o dziwo próbuja pryskać je takimi środkami że się w pale nie mieści i to tam pszczelarze powinni pilnować a nie rolników co mają po kilkadziesiąt hektarów rzepaku. Po za tym żaden ch.j nawet słoika miodu nie da za to że mu pszczoły pasę na polu. :lol:

Zapraszam do mnie. Dam ci miodu ile będziesz chciał. Jak poliżesz trochę to język ci złagodnieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek230

tomek230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:58

Rzepak a sąsiada pszczoły problemem nie są pszczoły w rzepaku tylko niewiedza i nie stosowanie się do zaleceń producenta oprysku