Zaloguj się, aby obserwować  
center

Naciąg tasmy podłogi

Polecane posty

center    11

Witam wszystkich mam rozrzutnik obornika w wieku około 30lat jedno osiowy wąska jeszcze oś z tyłu. Mam problem związany z naciągiem taśmy podłogi tam jest taki prent nagwintowany i nim naciągam zakończony na końcu takim oczkiem któro siedzi na tym wale całym od taśmy i go ciągnie a mi to oczko pękło i zaczyna się rozginać:/ zespawać na miejscu nie da rady podejść jedynie jakoś to wyciagnać:/ ale jak to zdjąć ma ktoś jakiś pomysł? jak by ten wałek może jakoś posunąć w którąś stronę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ale w poprzeg wtedy pójdzie te koła co ciągną wejdą w te ceowniki w ramie ? i wtedy zdejmę te pręty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na kołach jest śruba zabezpieczająca M8 musisz ją odkręcić bądź urwać B) tak żeby mozna było koła przesuwać po wałku...tej zimy też to robiłem B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

acha czyli po przeciwnej stronie od naciągu co mi się urwał odkręcić tą M8 cognać wał cały w połozenie dużego oczka i wtedy wepchnąć wał i wtedy powinno dać się zdjąć to oczko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Nie wiem czy dobrze rozumuję sprawę ale napiszę co myślę.

Końcówkę pręta uciąć (tam gdzie to oczko) aby był dostęp do gwintu.

Następnie nakręcić 2 nakrętki na tego pręta i je dość mocno skontrować.

Ostatnia czynność to oczywiście wykręcanie prętu.

 

Po wykręceniu można by przerobić i zamiast oczka naspawać 1 lub 2 nakrętki dzięki czemu szybciej będzie się odkręcać i przykręcać.

 

Troche kręcenia z tym jest więc polecam do wiartarki założyć "łącznik" do klucza nasadkowego i działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

oj nie teraz to już i ja się pogmatwałem ale już czuje jak to zrobić wielkie dzięki za pomoc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj