Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mały problem z miekkim przodem

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 18:55

Mały problem z miekkim przodem Mam taki problem z miekkim przodem w moim zetorze, otóż prawa strona chodzi-lewa nie, jaka moze byc przyczyna? Wszystko jest nasmarowane itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mały problem z miekkim przodem Dzisiaj, 03:42
  •  

#2 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 25 kwiecień 2009 - 19:04

Mały problem z miekkim przodem hej na pewno padła Ci sprężyna w amortyzatorze około 60zł sprężyna łatwo się to robi dasz rade o ole reszty nie trzeba bedzie robić bo jest strasznie wyrobiona :/ ja to robiłem wiem same części około 800złB) pozdrawiam

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 05 maj 2009 - 13:26

Mały problem z miekkim przodem raczej to na bank bedzie spręzyna ;) ciezko wymienic?

#4 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 maj 2009 - 15:16

Mały problem z miekkim przodem my wymienialismy w swoim 7211 i najpierw zdejmowalismy koła a potem rozbieralismy amortyzator. jezeli nie bedziesz miał duzo syfu to pojdzie łatwo z rozbieraniem. u nas były juz gumy pekniete i z jedym mielismy problem ale jakos poszło. teraz to przyjemnosc jezdzic bo czuc ze pracuja sprezyny.

Edytowany przez wsk125ccm, 13 sierpień 2009 - 22:21.
Cyt. poprzedniego posta.

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 05 maj 2009 - 16:31

Mały problem z miekkim przodem A może jest zablokowany bo z tego co wiem to można zablokować.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 05 maj 2009 - 18:35

Mały problem z miekkim przodem ehh jakby był zablokowany to nie byłoby tematu ;)

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 10:43

Mały problem z miekkim przodem panowie wziołem się za to i podniosłem na lewarku i nie wiem co teraz, sruba górna odkręcona czyli teraz to wszystko powinno pójść w dół tak? u mnie nie idzie w dół, nawet przez "młotek" uderzająć w srube. czekam na rady <_<

z góry dzięki.

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 17:12

Mały problem z miekkim przodem Jeśli zablokował się w niskim położeniu, to pewnie pęknięta sprężyna jakoś zablokowała tą zwrotnicę. Próbuj ruszyć,kręcąc kierownicą, w różnych jej położeniach.

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 17:57

Mały problem z miekkim przodem to wygląda mniej wiecej tak ze całosc jest opadnięta ale mozna to podniesc do góry, jesli sie pusci opadnie, rozkręciłem wszystko co sie dało a to dalej nie schodzi-zaraz wstawie fotke w jakim połozeniu jest zostawione i brak pomysłu na dalsze akcje.
http://www.agrofoto....mage157834.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 19:05

Mały problem z miekkim przodem Tommy-wiem że miałem napisać ale nie wyszło (ciągły brak czasu przeszedł w permamentny brak czasu :rolleyes:)-ale mam jedno króciutkie pytanie-kołki blokujące masz aby wyjęte ?
Edycja-zdjęcie obejrzałem więc moje pytanko było bezzasadne.
Kurczę-parę lat temu to robiłem ale nie pamiętam już jak-starość nie radość :huh:

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 20:13

Mały problem z miekkim przodem to jest ogólnie głupio zrobione, tam juz nie ma co rozkręcac, wydaje mi sie ze mozna cos wybic-ale jak nie wiem-próbowałem, ani do góry ani do dolu.

#12 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:54

Mały problem z miekkim przodem Na samej górze tej zwrotnicy jest głowica która ma dwa zagłębienia (otwory) pokombinuj z jakimś ściągaczem i wykożystej je żeby ją pociągnać do góry.Wspomniana głowica jest osadzona na stożku i klinie + nakrętka z góry.
U mnie w 5211 właśnie tak było a do ściągacza dorobiłem nowe ramiona (z pręta)które w te otwory pasowały i po naprężeniu całości i udeżeniu puściło.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#13 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 20:07

Mały problem z miekkim przodem Rozebrałeś to w końcu?

#14 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 20:39

Mały problem z miekkim przodem tak, udało się :rolleyes: uzyłem sciągacza, lekko nie było ale poszło.
spręzyna jest pęknięta w 2 miejscach-jutro będe mial nową więc zaczne skladanie.

dziękuje wszystkim za pomoc :huh:

#15 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 20:40

Mały problem z miekkim przodem hej panowie jest problemik-załozyłem dzisiaj spręzyne, wszystko poskręcałem i zawsze sprawdzałem czy chodzi miekki przód w taki sposób ze wchodzilem na przedni zaczep i skakałem-zrobilem tak teraz i ta strona co ją robiłem dalej nie chdodzi :rolleyes: nie wiem co to moze byc-obawiam sie ze bede musiał to wszystko drugi raz rozbierac.
w sklepie mówili ze jest 2 typy sprezyn-krótsza i dłuższa-ojciec kupił tą dłuższą-fakt ze jest ona sporo dłuższa od tej starej pękniętej ale ona jest juz wgnieciona i moze dlatego.
macie jakies pomysły? czy moze trzeba trochę pojeżdzic aby ta spręzyna sie "rozruszała"?

#16 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 21:11

Mały problem z miekkim przodem Ja wiem tyle że te dwa typy sprężyn są do dwóch typów osi: z blokowaniem i bez. Ty masz z blokowaniem więc u ciebie idzie ta większa ale na przykład w moim zetku nie ma blokowania i idą te mniejsze. Kiedyś ojciec się pomylił i kupił tą większą tonie dało się jej wsadzić. Ja ostatnio oddawałem do regeneracji całe półosie to po skręceniu i założeniu miałem podobny problem jak u ciebie ale po paru przejazdach po bruku przodek pracuje aż miło. :rolleyes:

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 21:18

Mały problem z miekkim przodem ok jutro pojeżdze po jakiś dołkach :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share marcinn998

marcinn998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 23:54

Mały problem z miekkim przodem Może coś doradzicie z tym miękkim przodem. Rozebrałem cały przód na części pierwsze. Spreżyny były w miarę ok nie popękane ani nic przy składaniu musiałem lekko ścisnąć żeby wkręcić nakrętkę wiec chyba nie są zużyte. Po złożeniu wszystkiego dalej jest twardy jak skała ani myśli drgnąć na dołach. Co może być przyczyną? Dodam że przód też od początku był jakoś nisko. I jeszcze mnie zastanawia fakt ze jak podniosłem go do góry to koła opadły bezwładnie z amoryzatora o jakies 15cm a tak chyba nie powinno byc.