Skocz do zawartości

Zdjęcie

GPS i program do wyznaczania punktow

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fokmen

fokmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:No raczej chyba jak wiekszosc tych ktorzy sa na tej stronie:):P<br /><br />

Napisany 24 kwiecień 2009 - 19:33

GPS i program do wyznaczania punktow Witam mam GPS-a i poszukuje programu w ktorym moglbym zanaczyc jakis punkt np. odcinek dreny i pozniej aby ten program mnie do niej doprowadzil...
Czy ktos z was posiada taki program lub wie w jaki sposob mozna byloby to zrobic?
Z gory dziekuje za wszystkie wskazowki...B)
Pozdrawiam...
Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.co...os?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GPS i program do wyznaczania punktow Dzisiaj, 03:28
  •  

#2 Share mikeprezesso

mikeprezesso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 19:46

GPS i program do wyznaczania punktow Elo.
Teraz jestem w trakcie testowania Nonigpsplot. Programik dość ciekawy u mnie chodzi na windows ce 5. Myślę że powinien sprostać twoim potrzebom. Pozdro.

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 kwiecień 2009 - 11:36

GPS i program do wyznaczania punktow W Garmin mobile XT masz takie coś jak własne punkty. Można go zaznaczyć na mapie bezpośrednio na komórce (tak jak u mnie na N95-2) lub najlepiej i najdokładniej przy włączonym GPS iść do tego wyznaczonego pkt i tam go oznaczyć na mapie.

#4 Share Przepiorek

Przepiorek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 23:27

GPS i program do wyznaczania punktow Zobacz ten, może Ci podpasuje: ConnectedFarm by Trimble - wybierz czy to na Androida, iPhona czy iPada.

#5 Share wujek1989

wujek1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 10:47

GPS i program do wyznaczania punktow Geoxa, globalmapper ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lolcat

lolcat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 14:20

GPS i program do wyznaczania punktow Witam. Pozwólcie, że odgrzeje wątek, ale potrzebuję podobnej porady jak twórca tematu. Dużo pracuję usługowo (głównie kosiarką bijakową) i potrzebuję sprzętu dzięki któremu miałbym pewność, że jadę po własciwych granicach, nikt mnie nie oszukuje na hektarach itp. O ile hektary sprawdzam sobie w domu za pomocą Geoportalu(przed zleceniem zawsze biorę mapkę z nr działki), to praktycznie co roku dochodzą mi nowe działki, na których nieraz sam własciciel jest w stanie wksazać granice wyłącznie "na oko", bądź granice zagniają się w tylu miejscach, że w końcu można się machnąć i zrobić za dużo, bądź za mało.

Potrzebuję urządzenia dzięki któremu mógłbym np wstukać współrzędne wielu punktów, połączyć je w całośc, a następnie jechać wzdłóż wyznaczonej granicy. W ogóle super by było, gdybym na tak wyznaczonej powierzchi mogł dodatkowo wyznaczyć sobie obszar, którego np nie koszę jeżeli łaka jest na dopłatach rolno-środowiskowych. Jestem pewien, że jest to możliwe tyle, że nie bardzo wiem jakich urządzeń i jakiego oprogramowania mam właściwie szukać.

Na codzień używam nawigacji Lark Freebird 43.2, ale jestem w stanie zainwestowac w bardziej wydajny sprzet. Czy np taka zabawka da radę - http://allegro.pl/gp...3391635526.html ?
Z góry uprzedam, że przestudiowałem podobne tematy, ale większośc z nich była założona kilka lat temu i być może są już dostępne lepsze urządzenia. Dlatego odgrzewam.

Pozdrawiam, Michał.

Edytowany przez lolcat, 23 lipiec 2013 - 14:47.

#7 Share efarmpl

efarmpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:33

GPS i program do wyznaczania punktow

Trochę stare ale odpowiem może komuś to pomoże. Instalujesz program GISowy np bezpłatny Qgis robisz pomiar działki lub wczytujesz jeśli już takowy posiadasz następnie wyznaczasz obszar który ma byś niekoszony i przenosisz to w teren. Możesz też podczytać geoportal przez warstwy WMS.

Druga opcja instalujesz na telefon Geoportal Mobile bierzesz załącznik graficzny i ruszasz w tren, po wyznaczeniu obszaru niekoszonego warto sprawdzić czy to co masz zamiar zostawić mieści się w  wymaganym procentowym przedziale powierzchni zgodnie z programem rolnośrodowiskowym.

efarm.pl

#8 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 08:03

GPS i program do wyznaczania punktow Można też użyć programu TrekBuddy, a mapy ściągać z geoportalu programem Kafelkarz. Na Androida lub Javę. W sytuacji bez zasięgu GSM ma takie rozwiązanie przewagę nad ,geoportalem mobile'. Na fragmentach mapy można wtedy narysować obszary niekoszone.

#9 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 18:06

GPS i program do wyznaczania punktow A czy można tam korzystać z mapy katastralnej z Geoportalu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Maneken

Maneken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 maj 2015 - 10:08