Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iotr1    0

jeśli są słabe nic nie poradzisz nie ściągając sprężyn po prostu bal wyjdzie słabo zbity - łańcuch naciągnięty ciągnik ma ciężej wybór należy do ciebie. Moja rada sprawdź spokojnie ogniwa łańcucha czy nie są wyrobione jeśli nie widać luzów łańcuch powinien dać radę większym naprężeniom. Dodatkowo sprawdź łożyska w jakim są stanie bo jak podkręcisz napinanie łańcucha to łożyska mają ciężej i mogą się szybko rozsypać dla mniej wtajemniczonych chodzi mi o łożyska które znajdują sie po bokach tj znajdzie się jedno za kołem napędzanym dwoma paskami drugie jest po przeciwnej stronie. radze sprawdzić również stan rolek podbieraka ( w sumie sześć) oraz łożyska podbieraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

Dzięki za poradę na pewno sprawdzę łożyska bo jedno już poleciało od dolnych łańcuchów to przy zębatce tylko 215zł a łańcuch górny jest nowy więc trochę wytrzyma.Dolne łańcuchy są zjechane i zaraz zaczeły pękać więc wymieniłem 3 i 3 najlepsze zostawiłem ale długo nie pociągną.Naciąg rozgryzłem i przestawiłem na sprężynie o jedną dziurkę i zwija lepiej bo wcześniej to były za miękkie i robiły sie owalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

Wrząca powiat koło województwo wielkopolskie tel 0 603543025 za łańcuch dolny zapłaciłem 480zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0

proponuję wpisywać tutaj wszystkie problemy (objawy) tej prasy i jaki je usunięto (czyli co było przyczyną usterki)!!!!!!!!!! PRZYDA SIĘ NASTĘPNYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Dzięki za poradę na pewno sprawdzę łożyska bo jedno już poleciało od dolnych łańcuchów to przy zębatce tylko 215zł a łańcuch górny jest nowy więc trochę wytrzyma.Dolne łańcuchy są zjechane i zaraz zaczeły pękać więc wymieniłem 3 i 3 najlepsze zostawiłem ale długo nie pociągną.Naciąg rozgryzłem i przestawiłem na sprężynie o jedną dziurkę i zwija lepiej bo wcześniej to były za miękkie i robiły sie owalne.

 

 

gdzie kupiłeś takie łozusko z otworem 6 kątnym??? ja nigdzie nie mogłem znależc i przerobiłemn wałk na nasze łozyska. u mnie pierwszy raz latała z 385 no i wiecej niz pewne ze 60 mocno by ja czuła w sianie 80 tez co jakiś

sie odezwała greubdzym głosem wywalanie balota tak 1500-2000obr/min i wyskakuje bez problemu myslę ze baloty nie są złe i nie takie lekkie bo majorek(zetro 3011)miał co z niektórymi co robić przy załadunku i rozładunku presowałęm na róznych biegach zaczynając od 2terenowej dochodziłem do 2 szosowej jak całego balota jezdziłem na I4 i I1 to taki fes ubity nie był tlatego jak wskaznik był miedzy 2 a 3 kreska to jezdziłęm I2 ładnie dobijała no i owijać trzeba się nauczyc pkoło 1000m poszło na 10 belek(pierwszy raz robiłem balociara wie i pierwszy raz owijałem) nastepne 9 to jakieś 400 metrów tak +/-smile.gif

znajomy robił taka presa kiszonkę z zyta i ładnie szło ale MTz82 poczuł dobijanie naciąg na 2 lub 3 otworze miał ja przy sianie mam na 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jest ktos chętny na taką prase?? spresowałem nia i pokos siano i jecze doszło 2ha zboza ale tam wiecej trawy było niz zboza ii jeśli chce się nią dobrze robić to muszą być dobre łańcuchy bo siano naprawdę mocno trzeba scisnąc zeby sie balot nie rozlatywał i zeby sznurek nie spadywał ten z tej strony co się zaczyna owijać przy tym niby zbozy szło doś ładnie mocno zbite ładnie się owijało sznurkiem ale co z tego jak 3 razy łańcuch mi pękł(napinacz na 3 dziurce na drugiej ti nie robota) i przy balocie +/-1,20m prxzy duzym zbiciu (jak sie za długo jezdziło z balotem w komorze a miał być 1,20m) to mi wom zatrzymywało w 80unsure.gif i było trzeba wywalac balota i od nowa robić... aha i do balotów do ładowania balotów nie bierzcie małego ciągnika te z pola zwoziłem na kupe 385, 60 ani nie dygłem od ziemi i siano tez konczyłem 385ładować bo dla 60 to była katorga. ogólnie fajna prasa ale na sprzedaz i kupuje coś innego ale jeszcze sie zobaczy czy nie bedziemy likwidować gospodarstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

Mam tą prasę 2 lata i niestety ma swoje poważne wady jak słabe łańcuchy ,źle robi balot to znaczy źle układa słomę i później ona mocno nasącza się wodą i dużo słomy gnije,dolne łańcuchy stawiają duży opór co przekłada się na zapotrzebowanie na mocny ciągnik ,jak słabo zbijesz balot to boczne sznurki z suwają się, ma za wąski pobierak co przekłada się na niepotrzebne przejazdy. Poza tym jest ok ,prosta i przejrzysta mam zamiar ją przerobić czyli wyeliminować największe wady jak dolne łańcuchy chce zastąpić walcami i słaby górny łańcuch myślałem o wpleceniu dodatkowych pasów miedzy rury ale to na wiosnę jak coś z tego wypali to wrzucę fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

Zabrałem się za przeróbkę ale potrzebuje górny łańcuch wraz z rurami jeśli ktoś ma takowy na sprzedanie to niech da znać na e-maila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a mo masz z tym łancuchem? stary? ja załozyłem od gardzieli od bizona tyle ze rury sa troche za krótkie o jakieś 2 milimery na otwory nie pasuja a ogólnie łancuch ma ten sam rozstaw no i jedna łapke do przykrecenia rury a nie dwie jak w tym roku sie sprawdzi to zostannie a jak nie to na zamowienie gdzies bedzie trzeba zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Znajomy kupił taką prasę, i ma duży problem, bo łańcuchy bardzo szybko chodzą, ciągnik nie może uciągnąć, a łańcuchy aż skaczą, i wszystki materiał bardzo mielą i wyrzucaja. Jedną przekładnią już rozwalił, i teraz założył inną i dalej to samo. W ciągniku ustawione jest na 540obr. Co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hmmm jak przekładnia jest o takim przełozeniu jak oryginalna i nic nie było przerabiane to nie moze szyko działac a moze jednak nie ma 540obr na wom?jak dorze pamietam to naped jezt przekazywany poprzez pas klinowy wiec mogły by być koła pozamieniane ale wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

zmienione prełozenie moze przekładadnia moze kołą pasowe sa inne bo watpie zeby ktos wpioł inne zebatki bo tam nie ma zbytnio miejsca albo poprostu sie wydaje ze szybko działa a jaki ciegnik jej nie moze uciagnąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

przy duzym zgniocie to mtz moze miec ciezko nie raz znajomy nie mógł jej uciagnac w sianokiszonce z powodu duzego zgnioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

tylko to nie chodzi o zgniot, tylko że łańcuchy tak szybko chodzą że aż skaczą, i wyrzucają siano. Przez te łańcuchy przekładnia się rozwaliła. a tam zboku jest takie pokrętło, i to się przesuwa, do czego ono służy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

pokrętło???? zrób fotke bo jakoś nie kojarze do przestawiania obrotów łancucha tam nic nie ma. prędkoś łancuchowi nadaje przekładnia zębata ( w zaczepie) i pasowa ta z boku i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

No ale patrząc od przodu to z lewej strony prasy jest takie coś do przestawiania, i jest naklejka ze znakiem więcej i mniej, i nie wiadomo do czego to służy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hjednak tego nie kojarze zrob fotke to moze cos wymysle ale tak to nie moze moja tego nie miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal99166    0
Napisano (edytowany)

Witam gdzie w tej prasie jest tabliczka znamionowa? w którym miejscu bo nie moge znalesc.

moze ma ktoś wał ten ktory porusza stołem na sprzedaż ?:>

Edytowano przez michal99166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

Tabliczka ta u mnie np jest przy igle od wiązania sznurkiem.

Co do napędu dołu...będziesz miał troszkę ciężko....najtaniej zapewne jakiś ślusarz tylko....oryginał może kosztować więcej niż warta cała prasa :(

post-14909-0-33049600-1336510290_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal99166    0

Tabliczka ta u mnie np jest przy igle od wiązania sznurkiem.

Co do napędu dołu...będziesz miał troszkę ciężko....najtaniej zapewne jakiś ślusarz tylko....oryginał może kosztować więcej niż warta cała prasa :(

Mógłby Pan podać ze schematu wymiary tego wału? bo u nas był spawany i nie mamy dokładnych, a jest w prasie i chcemy sobie zrobić na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

Niestety, ale schematy[czyli wykaz katalogowy nie zawiera takich informacji]...ja mam jedynie kilka stron[głownie hydraulika].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj