Skocz do zawartości

Zdjęcie

new holland 841

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 22:40

new holland 841 Za mała predkość pracy zestawu :) Mnie w tamtym roku, w skruszałej jeczmieniace gdzie słoma leżała gdzie nie gdzie to biegów w traktorze brakło :)

Zawsze też możesz wyjechać w pole wcześnie rano, gdzie jest jeszcze trochę rosa na słomie, wtedy powinno pójść :)

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
new holland 841 Dzisiaj, 02:08
  •  

#22 Share iotr1

iotr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 21:52

new holland 841 jakieś inne mozliwości niz za sucha słoma

#23 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:01

new holland 841 ja tez posiadam ta prase i tez mam te same problemy co wy a mianowicie uciekajaca sloma z prasy nie wychodzacy balot z prasy a najgorszym problemem jest owijanie siatka gdyby nie to to mozna powiedziec nawet ze jest dobra a mianowicie wlaczam owijanie w niej czekam az spadnie gilotyna i utnie siatke a ona dalej owija i tak zmarnowalem cala rolke siatki na 8 bel :) :cry:
a z wypuszczaniem beli jest ruznie trzeba na duzych obrotach wypyczac a co do uciekajacej slomy to za szybko jedziesz i za malo obrotów juz nigdy nie popelnie takiego błędu dalem za nią 10 tys juz bym wolal kupic nową z warfarmy :) kupujac zachodni zuzyty sprzet czyscimy ich ze zlomu który jeszcze klekocze :)
Wielki fan case jx/new holland td

#24 Share iotr1

iotr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 20:59

new holland 841 spróbuj zamontować dodatkową sprężynę która będzieciągnęła ramię w dół. Mam na myśli ramię które chodzi po gwincie. U mnie jest ona zamontowana i z ucinaniem siatki nie ma problemu. Jęśli chodzi o uciekanie słomy do góry podobno wystarczy trochę napinanie łańcuchów popuścić jeszcze tego nie spraktykowałem. Iloma konikami ciągacie tą prasę?

#25 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 20:39

new holland 841 Mam problem z moją 841 za słabo roluje bele po prostu są za miękkie powiedzcie jak mocno mogę naciągnąć sprężyny żeby łańcuchy nie pękały albo za szybko się nie zużyły.

#26 Share iotr1

iotr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 17:29

new holland 841 jeśli są słabe nic nie poradzisz nie ściągając sprężyn po prostu bal wyjdzie słabo zbity - łańcuch naciągnięty ciągnik ma ciężej wybór należy do ciebie. Moja rada sprawdź spokojnie ogniwa łańcucha czy nie są wyrobione jeśli nie widać luzów łańcuch powinien dać radę większym naprężeniom. Dodatkowo sprawdź łożyska w jakim są stanie bo jak podkręcisz napinanie łańcucha to łożyska mają ciężej i mogą się szybko rozsypać dla mniej wtajemniczonych chodzi mi o łożyska które znajdują sie po bokach tj znajdzie się jedno za kołem napędzanym dwoma paskami drugie jest po przeciwnej stronie. radze sprawdzić również stan rolek podbieraka ( w sumie sześć) oraz łożyska podbieraka.

#27 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 23:36

new holland 841 Dzięki za poradę na pewno sprawdzę łożyska bo jedno już poleciało od dolnych łańcuchów to przy zębatce tylko 215zł a łańcuch górny jest nowy więc trochę wytrzyma.Dolne łańcuchy są zjechane i zaraz zaczeły pękać więc wymieniłem 3 i 3 najlepsze zostawiłem ale długo nie pociągną.Naciąg rozgryzłem i przestawiłem na sprężynie o jedną dziurkę i zwija lepiej bo wcześniej to były za miękkie i robiły sie owalne.

#28 Share iotr1

iotr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:08

new holland 841 gdzie kupiłeś w takiej cenie?

#29 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:50

new holland 841 Wrząca powiat koło województwo wielkopolskie tel 0 603543025 za łańcuch dolny zapłaciłem 480zł.

#30 Share iotr1

iotr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 21:08

new holland 841 proponuję wpisywać tutaj wszystkie problemy (objawy) tej prasy i jaki je usunięto (czyli co było przyczyną usterki)!!!!!!!!!! PRZYDA SIĘ NASTĘPNYM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 13 czerwiec 2010 - 08:05

new holland 841 Panowie a czy ta prasa uciągnie sianokiszonkę czy ma za słabe łańcuchy? Krone ma 2x grubsze. :)

#32 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 13 czerwiec 2010 - 12:38

new holland 841

Dzięki za poradę na pewno sprawdzę łożyska bo jedno już poleciało od dolnych łańcuchów to przy zębatce tylko 215zł a łańcuch górny jest nowy więc trochę wytrzyma.Dolne łańcuchy są zjechane i zaraz zaczeły pękać więc wymieniłem 3 i 3 najlepsze zostawiłem ale długo nie pociągną.Naciąg rozgryzłem i przestawiłem na sprężynie o jedną dziurkę i zwija lepiej bo wcześniej to były za miękkie i robiły sie owalne.

gdzie kupiłeś takie łozusko z otworem 6 kątnym??? ja nigdzie nie mogłem znależc i przerobiłemn wałk na nasze łozyska. u mnie pierwszy raz latała z 385 no i wiecej niz pewne ze 60 mocno by ja czuła w sianie 80 tez co jakiś
sie odezwała greubdzym głosem wywalanie balota tak 1500-2000obr/min i wyskakuje bez problemu myslę ze baloty nie są złe i nie takie lekkie bo majorek(zetro 3011)miał co z niektórymi co robić przy załadunku i rozładunku presowałęm na róznych biegach zaczynając od 2terenowej dochodziłem do 2 szosowej jak całego balota jezdziłem na I4 i I1 to taki fes ubity nie był tlatego jak wskaznik był miedzy 2 a 3 kreska to jezdziłęm I2 ładnie dobijała no i owijać trzeba się nauczyc pkoło 1000m poszło na 10 belek(pierwszy raz robiłem balociara wie i pierwszy raz owijałem) nastepne 9 to jakieś 400 metrów tak +/-Dodany obrazek
znajomy robił taka presa kiszonkę z zyta i ładnie szło ale MTz82 poczuł dobijanie naciąg na 2 lub 3 otworze miał ja przy sianie mam na 3

#33 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:22

new holland 841 jest ktos chętny na taką prase?? spresowałem nia i pokos siano i jecze doszło 2ha zboza ale tam wiecej trawy było niz zboza ii jeśli chce się nią dobrze robić to muszą być dobre łańcuchy bo siano naprawdę mocno trzeba scisnąc zeby sie balot nie rozlatywał i zeby sznurek nie spadywał ten z tej strony co się zaczyna owijać przy tym niby zbozy szło doś ładnie mocno zbite ładnie się owijało sznurkiem ale co z tego jak 3 razy łańcuch mi pękł(napinacz na 3 dziurce na drugiej ti nie robota) i przy balocie +/-1,20m prxzy duzym zbiciu (jak sie za długo jezdziło z balotem w komorze a miał być 1,20m) to mi wom zatrzymywało w 80Dodany obrazek i było trzeba wywalac balota i od nowa robić... aha i do balotów do ładowania balotów nie bierzcie małego ciągnika te z pola zwoziłem na kupe 385, 60 ani nie dygłem od ziemi i siano tez konczyłem 385ładować bo dla 60 to była katorga. ogólnie fajna prasa ale na sprzedaz i kupuje coś innego ale jeszcze sie zobaczy czy nie bedziemy likwidować gospodarstwa...

#34 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 09:04

new holland 841 Mam tą prasę 2 lata i niestety ma swoje poważne wady jak słabe łańcuchy ,źle robi balot to znaczy źle układa słomę i później ona mocno nasącza się wodą i dużo słomy gnije,dolne łańcuchy stawiają duży opór co przekłada się na zapotrzebowanie na mocny ciągnik ,jak słabo zbijesz balot to boczne sznurki z suwają się, ma za wąski pobierak co przekłada się na niepotrzebne przejazdy. Poza tym jest ok ,prosta i przejrzysta mam zamiar ją przerobić czyli wyeliminować największe wady jak dolne łańcuchy chce zastąpić walcami i słaby górny łańcuch myślałem o wpleceniu dodatkowych pasów miedzy rury ale to na wiosnę jak coś z tego wypali to wrzucę fotki.

#35 Share tomek1974

tomek1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:46

new holland 841 Zabrałem się za przeróbkę ale potrzebuje górny łańcuch wraz z rurami jeśli ktoś ma takowy na sprzedanie to niech da znać na e-maila .

#36 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 06 maj 2011 - 20:19

new holland 841 a mo masz z tym łancuchem? stary? ja załozyłem od gardzieli od bizona tyle ze rury sa troche za krótkie o jakieś 2 milimery na otwory nie pasuja a ogólnie łancuch ma ten sam rozstaw no i jedna łapke do przykrecenia rury a nie dwie jak w tym roku sie sprawdzi to zostannie a jak nie to na zamowienie gdzies bedzie trzeba zrobić

#37 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 19 sierpień 2011 - 20:25

new holland 841 Znajomy kupił taką prasę, i ma duży problem, bo łańcuchy bardzo szybko chodzą, ciągnik nie może uciągnąć, a łańcuchy aż skaczą, i wszystki materiał bardzo mielą i wyrzucaja. Jedną przekładnią już rozwalił, i teraz założył inną i dalej to samo. W ciągniku ustawione jest na 540obr. Co może być przyczyną.

#38 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 08:58

new holland 841 hmmm jak przekładnia jest o takim przełozeniu jak oryginalna i nic nie było przerabiane to nie moze szyko działac a moze jednak nie ma 540obr na wom?jak dorze pamietam to naped jezt przekazywany poprzez pas klinowy wiec mogły by być koła pozamieniane ale wątpie

#39 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 sierpień 2011 - 20:22

new holland 841 napewno 540, była nawet podczepiana do innego ciągnika i dalej to samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 20 sierpień 2011 - 22:20

new holland 841 zmienione prełozenie moze przekładadnia moze kołą pasowe sa inne bo watpie zeby ktos wpioł inne zebatki bo tam nie ma zbytnio miejsca albo poprostu sie wydaje ze szybko działa a jaki ciegnik jej nie moze uciagnąć??