Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego

203 odpowiedzi na ten temat

#161 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 maj 2009 - 10:38

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego @brzozak2 nie zrozumiałeś mnie- ja mówię że Belarus zrobi swoją pracę tak jak każdy inny ciągnik o tej samej mocy, a żaden ciągnik nie jest, powtarzam- NIE JEST- inwestycją przynoszącą pieniądze- na ciągniku z roku na rok się traci...ja w skarpetę nie ładuję kasy, od tego giełda i domy maklerskie ;)

Jak mi powiesz że nowy Fendt pali mniej niż Belarus...la la la :P
@Ferdek07 po co mi 5 Belarusów? :) czytajcie uważnie... @Ferdek ja twierdzę że za 220ty. bedzie lepszy Belarus 1523.3 + tur zamiast Fendta 90koni- o tym mówię, więc jeżeli jeździcie tak po cenach ciągników- że droższy waszym zdaniem to lepszy- to bierzcie ciągnik danej marki o podobnej cenie...
...bo jeżeli ktoś mi porównuje Belarusa za 80tys. z ciągnikiem za 130-220tys., i mówi że w tych drozszych to komfort, to elektronika....to jest nieracjonalne...

Proponuję więc porównać Belarusa z jakimkolwiek innym o tej samej cenie :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Dzisiaj, 22:28
  •  

#162 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 maj 2009 - 10:39

nie wiem czy ktoś z Was liczył tutaj odsetki, i bierze pod uwagę fakt, że ma kredyt

Jaki kredyt? :)

Można obyć sie też bez kredytu, zależy kto jakie ma pokłady gotówki i jak stoi ekonomicznie w chwili transakcji. Kupić traktor i sie wyzerować to conajmniej nierozsądne ;)

Na pusto to chyba większość ciągników potrafi ruszyć z każdego biegu, i co z tego jak pracując w polu Belarusem pod obciążeniem nie można ich zmienić bez zatrzymiania. Nawet stara 30-letnia "osiemdziesiątka" ma wzmacniacz momentu :)

Chcesz powiedzieć że w Belarusie masz klimatyzacje i jak pracujesz w upale to nie otwierasz kabiny?

Chyba pisałeś że masz Navare, dlaczego nie kupiłeś Żuka? Przecierz ma większą ładowność za mniejsze pieniądze :P Można było kupić też Kamaza, tylko po co Kamaz? Po co mi Belarus 150KM jak potrzebuje ciągnika 90KM? :)

#163 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 maj 2009 - 10:58

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Co do kredytów i jak to ująłeś "wyzerowania"- z którym sie zgodze, ludzie kupują ciągniki często na raty zeby sie nie "wyzerowac". Ale to juz odmienna bajka.

Moim zdaniem nie można porównywać ciągników w których róznica cen wynosi 60-140tys.. Ty tego nie dostrzegasz?
Więc porównaj ciągniki o podobnej cenie.

#164 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 06 maj 2009 - 11:00

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Ale jak na belarusie stracisz połowe w ciągu 7lat to na innym stracisz o wiele mniej. A ja na belarusa nawet bym się nie zamieniał na swojego 20 letniego zetora ;) Jak będe kupował to kupie 8540 za 60tys a nie nowego belarusa :P I raczej większośc uważa tak samo jak ja, a po drugie belarus poszedł ostro w góre :) http://www.allegro.p...zetor_9540.html
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#165 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 maj 2009 - 11:00

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego @Adamplus ostatnie pytanie bo chyba no wspólnych wniosków nie dojdziemy, dlaczego ni eużywasz belarusa do lżejszych prac?

Co do ciągnikaz a te same pieniądze 20 lat temu jak ojciec kupił mf 255 znajomy wzioł mtz 82 (podobne gospodarstwa podobna produkcja) i nie był zadowolony z mtz, ma go do dzisiaj i pomimo wszystkich zalet które wymieniłeś tzn moc silnika i dzielność w polu zawsze miał jakieś ale do tego ciągnika, a to co roku ukręcony napęd a to spalanie w lekkich pracach, i silnik wiecznie biorący olej, o komforcie nie wspominając

#166 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 maj 2009 - 11:22

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego @Ferdek07 Nie ma ciągników nieawaryjnych- to czy coś nawali zależy od egzemplarza.

#167 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 maj 2009 - 11:34

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Dobre porównanie massey 255 i mtz82 ;) . Ja powiem tak, 18 lat temu ojciec kupił mtz z skr ,tam chodził tylko w transporcie. Przez te 18 lat ciągnik robił wszystko w polu-orka, brony,kultywator itp na powierzchni średnio ok 40ha. Owszem psuł się,psuje i dalej będzie, ale za tą kasę i za te koszty napraw to nie ma lepszego ciągnika w pole. Mówię od razu nie nadaje się on do kosiarki, siewnika itp bo jest mało zwrotny, komfort każdy wie jak to ciągnik z początku lat 80, ale do uprawy pola polecam. Gdybym teraz miał kupować używany ciągnik o podobnej mocy znowu byłby to mtz, ale jak bym miał brać nowy ze zwrotem z unii to rozejrzałbym się za czymś zachodnim,

#168 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 maj 2009 - 11:35

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Dalej będziemy się spierać o sprawy ekonomi, bo utrzymujesz 2 ciagniki i gdyby tak do ceny belarusa dołożyć jeszcze cene małego ciągnika np. taki agroplus 87 dt ma gabaryty c 360 a moc belarusa i z powodzeniem zastąpi i duży ciągnik i moge się z tobą założyć ze w lekkich pracach spali mniej niż w tych samych pracach c 360 mamy jeden ciągnik a więc jedno ubespieczenie jeden przegląd itd jeden garaż ;) i komfort zarówno w lekkich jak i w cieżkich pracach, coś w tym jest że przy belarusie czy mtz musi być jakiś mniejszy ciągnik :P

#169 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 maj 2009 - 11:40

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Ferdek07, ale jeśli ja mam hodowlę to jeden ciągnik mały czy duży nigdy nie dałby sobie rady.Np sianokosy jeden kosi drugi przetrząsa, albo jeden prasuje , drugi zgrabia i jeszcze jeden by się przydał do wożenia bel. Poza tym nie widzę sensu aby ciągnik o mocy ok 90 km zaprzęgać do przetrząsarki czy zgrabiarki.

#170 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 maj 2009 - 11:45

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego @sydney ma rację

Potrzebny jest i mały i duży ciągnik- większa moc=większe spalanie..a nie każda praca wymaga siły Belarusa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 06 maj 2009 - 12:00

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Jak my robimy w roku 300mth to jest śmiech i dla tego zgodze się z @adamplus, ponieważ raz na rok trzeba olej i filtry wymienic ;)
A dlaczego wybrałbym zetora 8540?
1. kabina 2 osobowa
2. skrzynia 40km/h
3. moc, a wiem jakie zetory są mocne w polu
4.komfort
5. stan zetora po 20tys mtg polecam lekture rpt :P
6. hydraulika zero przecieków
7. opony w standardzie 18 i 16 i duże z przodu
:)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#172 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 maj 2009 - 12:31

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego http://www.allegro.p..._najtaniej.html

;)

#173 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 maj 2009 - 12:51

@brzozak2 nie zrozumiałeś mnie- ja mówię że Belarus zrobi swoją pracę tak jak każdy inny ciągnik o tej samej mocy, a żaden ciągnik nie jest, powtarzam- NIE JEST- inwestycją przynoszącą pieniądze- na ciągniku z roku na rok się traci...ja w skarpetę nie ładuję kasy, od tego giełda i domy maklerskie ;)

jak ciągnik nie jest inwestycją przynoszącą pieniądze to nasuwa się pytanie poco go kupować, chyba nie po to aby przynosił straty

#174 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 maj 2009 - 13:05

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego @gazi ciagnik poprostu traci na wartości, nie jest istotne jakiej marki. Złotych jajek to on nie znosi ;)
A kupujesz go do pracy, czyz nie? :P Jest maszyną, trzeba go wliczyć w koszty produkcji- a raczej jego amortyzację.

#175 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 maj 2009 - 13:07

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego tak do pracy a praca ci nie przynosi Ci pieniędzy bo mi tak

#176 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 maj 2009 - 13:08

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego trudno aby sam ciągnik przynosił pieniądze, od tego są uprawy, zwierzęta, maszyny polepszające technologie, ale sam ciągnik może być najtańszy bez komfortu, z kiepskim wyposażeniem np taki BELARUS, albo stary 30 letni URSUS o odpowiedniej mocy. Nowy ciągnik pozwoli nam zwiększyć komfort pracy i zapewnić więcej wolnego czasu. Owszem nowszy przynosi oszczędności na remontach ma większą wydajność, ale ważniejsze będą moim zdaniem maszyny... jeśli się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu ;)

#177 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 maj 2009 - 13:22

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego @b0gdan co do ważności maszyn to zgadzam się z Tobą

Natomiast jeśli porównasz Belarusa za 80tys. z MF bądż innym ciągnikiem za 80 tys- to stracisz na mocy ciągnika, czyli na jego wydajności, co chyba jest istotniejsze niż lepiej wymodelowane siedzenie czy bardziej opływowo wyprofilowana deska rozdzielcza :P

Nie czepiaj się Belarusa bo jest z innego przedziału cenowego- jeśli bierzesz ciągnik o wartości 130-220tys. i mocy 80-90 to porównuj go z Belarusem o mocy 120-155koni- pieniądze te same, natomiast komfort związany z wydajnością pracy jest znacznie większy- na korzyść Belarusa rzecz jasna ;)

#178 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 maj 2009 - 13:30

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego nie do końca bo np w moim przypadku belarus o mocy 150 kM miałby mniejszą wydajność i byłby znacznie droższy w utrzymaniu jak taki 80-90 konny ciągnik, a komfort to nie tylko wydajność pracy

#179 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 maj 2009 - 13:41

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego @gazi ale fakt faktem- należy porównywać ciągniki, których cena nie jet tak zróżnicowana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 maj 2009 - 13:47

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego tak zgadzam się z tobą, ale należy porównywać ciągniki których moc też jest zbliżona

Dodaj odpowiedź