Zaloguj się, aby obserwować  
mario_08

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego

Polecane posty

Dawid777    0

Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam :D Zetor dużo pali? Miałeś? Jeździłeś? Nie? To nie rozpowiadaj takich rzeczy. Ja mam zetorka 7211, a jak jeszcze go nie miałem to pożyczałem 7341 i nie wciśniecie mi kitu że dużo palą :D Jak pożyczam MTZ'a TSA z prasą rollant 42 w żniwa to albo sie gotuje albo jest coś nie tak :D Na 10godzin pracy spalił cały zbiornik bo się jeszcze zapowietrzył tyle paliwa ściągnął. A jak sąsiad wyjeżdża z domu swoim 1025 belarusem to go u mnie słychac. I już przestań z belarusem że to takie cudo porównywalne do zachodnich marek. Po prostu inna klasa ciągnika jak maluch a np. audi


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Co do porównania Belarusa i Pronara... to ja wolę Belarusa- Ruski wymyślił go, to wiedział jak prawidłowo poskręcać :D

Najtańszy Belarus to pewnie będzie taki na węższych i niższych kołach niż te standardowe, z obciążnikami 200kg i bez kabiny :D tylko z takim "daszkiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Skoro belarus jest taki wsoaniały to dlaczego polscy rolnicy zakpili tylko 645 tych maszyn??

Podczasz gdy zetor 2270?? Jest roznica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Mnie się o to nie pytaj :D popytaj tych co kupowali zetory...

@mickas092 a powiedz skąd masz dane o liczbie zakupionych ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Nie...okazało się że ciągnik nie ma dna w baku- w każdym razie w stosunku do MTZ :D

 

@mickas092 a powiedz skąd masz dane o liczbie zakupionych ciągników? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

liczba sprzedanych ciągników była np. w RPT , Wieściach Rolniczych i pewnie w wielu innych jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Najtańszy Belarus to pewnie będzie taki na węższych i niższych kołach niż te standardowe, z obciążnikami 200kg i bez kabiny tylko z takim "daszkiem"... Janiszewski ze Szczuczyna takie np ma "-kupowałeś może u niego ?-on ma nazwisko Januszewski-a wiesz ile tych Belarusów rozkraczyło się parę kilometrów dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Daniel-ja przecież mieszkam niedaleko Szczuczyna-więc widzi się i słyszy co nieco :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No więc ok ok rozumiem... A co takeigo sie zdaża w tych ciągnikach lub jest jakąs wadą itd??? ja w sumie też nie jestem za mtz-em bo sądze że lepiej kupić coś używanego za te pieniądze, a jeśli ktoś chce koniecznie nowy ciągnik to zetor, farmer, farmtrack, pronar itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Skrzynia przede wszystkim no i pierdółki typu rozwalony przedni most po przejechaniu trzech kilometrów :D-no i jeżeli kolega @adamlupus pisał że nie ma wycieków z hydrauliki to podejrzewam że ma inny ciągnik tyle że z napisem Belarus na masce :D-aha i taka śmiesznostka-kiedyś wsiadłem do Belarusa (ale takiego z wyższej półki-nie pamiętam niestety symbolu)-po wrzuceniu jakiegoś tam biegu wajcha od zmiany biegów przycisnęła mi stopę-a stopa przycisnęła pedał gazu do oporu-jak rozumiem był to zapewne najwyższy bieg-a dźwignia zmiany biegów była tak wyprofilowana aby zapewniać niezapomniane wrażenia z efektem "dopalacza" włącznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

A czy te belarusy nie mają przypadkiem mostów carraro???

No ale jaro@ jak ktoś dba, tak ma... jeżeli ktoś dobrze dba o ciągnik to i wycieków może nie mieć... zresztą zależy na jakiej powierzchni ten ciągnik będzie pracował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No to dlaczego ja mam 7211 i w większości jeżdże c330? Lepszy komfort? Spalanie na pewno, ale po to jest ciągnik główny i pomocniczy :D Wystarczy że pojeździmy dzień belarusem i dzień zetorkiem, a ciągnik wybierzemy sami :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Skrzynia.... :D nie jest tak źle, ja ją obcykałem pierwszego dnia. Jeżdżę już tyle i zgrzytów przy wkładaniu nie ma. Przed wrzuceniem 9 trzeba tylko dwa razy wysprzęglić bo przeskok jest za duży. A co do przedniego mostu, to też nie mam problemów.

 

 

@Kuki19 Belarusy są tańsze bo siła robocza u Ruskich jest tania

 

Belarus jest ekonomiczny nie tylko ze względu na swoją cenę przy zakupie @Kuki19. Ewentualne naprawy są duuuużo tańsze niż w pozostałych ciągnikach. A to jest ważne. Nikt mi nie powie że jakaś marka ciągników nie nawali. To zależy co robi, kto nim robi, i wypadki też się czasami zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie, że bo tani... tylko że brak w nim komfortu, a jeśli jest to na poziomie wymienianego już tu T34, że jakość wykonania jest też na poziomie T34, że "Przed wrzuceniem 9 trzeba tylko dwa razy wysprzęglić bo przeskok jest za duży"

 

Nie musisz czekać na serwisanta jak coś nawali???? A co gwarancji nie dali?? :D :D

 

 

I nie mów mi żę komfort nie jest ważny!!!! Jak siedzę po 10 godzin w ciągniku dziennie to mam siedzieć w smrodzie , hałasie, i upale? To ja już wole później kupić plazmę, a w ciągniku mieć klimatyzacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Zauważyliści dwie podstawowe rzeczy? "Serwis" to nie "gwarancja"...widzisz różnicę @b0gdan? :D Za gwarancją nie płacisz, gwarancji udziela Ci firma. A serwis wykupujesz- w komisach często wmawijąrolnikowi że za gwarancję musi dopłacić. Śmiech. Gwarancji udziela firma bezpłatnie, a serwis wykupujesz na własną rękę. Na zdrowy rozum, jak gwarancja może być płatna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Komfort, komfort.... :D w Belarusie też jest komfortowo- ma dobry nawiew, :D i nie jest wcale głośno...z resztą już pytałem- ile prac latem wykonujesz przy kompletnie zamkniętej kabinie??? Poziom hałasu jest mierzony w szczelnie pozamykanej kabinie. :D jeżeli ja słucham w Belarusie z CD piosenek Groniec, to znaczy, że nie jest tak źle z hałasem w kabinie.

 

Ja 99% czasu pracuje w zamkniętej kabinie, a także wiem co to jest gwarancja, a Ty napisałeś o tym serwisie tak jak by go przy Belarusce wcale nie było bo wszystko sam przy niej robiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Zajżyj do kodeksu cywilnego, jęsli kupuję coś nowego, o ile dobrze pamiętam, to sprzedający jest moim gwarantem, że sprzęt jest sprawny. W takim wypadku serwis jest zbędny. Zwykła rękojmia trwa rok od wydania przez sprzedającego danej rzeczy. :D

 

Serwis możesz wykupić praktycznie w każdym zakładzie mechanicznym, a nie tylko w komisie gdzie kupujesz. Przy Belarusie, moim zdaniem, wykupienie serwisu jest zbędne. Obsługa ciągnika jest na tyle prosta, że przy odrobinie dobrej woli sam mu zmienie ten olej, czy dokonam ewentualnej naprawy. Co innego jak masz JD albo Fenta z cała ich elektroniką, z komputerem, tutaj sam raczej naprawy nie dokonasz, a to się wiąże z kosztami. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może się Bogdan uśmiejesz ale u tego dealera u którego kupował ciągnik adamlupus-ciągnik kupujesz BEZ gwarancji !-jeżeli chcesz to za 2 czy 3 tysiące dokupujesz gwarancję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@jaro Tobie tez proponuję poczytać Kodeks Cywilny. Zgodnie z tym artykułem rocznej rękojmi udziela mi sprzedający. Czy on tego chce czy nie. Poprostu, działa prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kochany kolego adamie-kodeks cywilny i wszelkie terminy znam-ale tego pana też znam :D-teraz rozumiesz moje rozterki ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Chodzi Ci o rozterki związane z tym czy ów Pan "byłby gotów do wypełnienia rękojmi"? :D

 

@jaro ja wiem, co to za facet....ale zaręczam Ci, że są zarówno środki prawne, jaki i te mniej cywilizowane :D wobec, których byłby skłonny postąpić jak dżentelmen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Gwarancja dobrowolne zobowiązanie producenta na rzecz kupującego na okres jaki zdecyduje producent

Renkojmia w 2002 lub 2003 w związku z dostosowaniem prawa do unijnego wprowadzono "niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową". Niezgodność daje więcej praw kupującemu niż wcześniej rękojmia( obecnie nie istnieje takie coś).

W przypadku niezgodności można reklamować towar(z wyjątkiem żywności) do dwóch lat od zakupu, ale awarie trzeba zgłosić w miarę szybko od pojawienia się jej (w ustawie do 2 miesięcy ale w praktyce mniej bo ci postarają się udowodnić ze o wadzie musiałeś wiedzieć wcześniej) . Sprzedawca ma 14 dni do ustosunkowania się do awarii i musi dać uzasadnienie na piśmie jak się zgodzi to albo naprawa, wymiana ew. zwrot sprzętu za zwrot kasy. Jeśli się nie zgodzi to się idzie do powiatowego rzecznika konsumentów lub straszymy inspekcją handlową (z reguły wystarcza) a jeśli to nie pomorze to rzecznik w naszym imieniu wytacza proces w konsumenckim sadzie polubownym (czy jakoś tak) i nie płacimy kosztów procesu. żadnych.

Ważne:

Te przepisy obowiązują jeśli przedmiotem transakcji nie jest towar używany do dalszej produkcji czyli chyba traktor odpada (choć na upartego może i by się dało)

ale w takiej sytuacji istnieją odrębne przepisy sadzę że i tak są podobne ale nie dam sobie o to złamać małego palca u lewej ręki, ale i tak w takiej sytuacji poszedłbym do inspekcji handlowej lub rzecznika konsumentów.

 

kontakt do rzeczników konsumentów:

http://uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/rzecznicy/

jak to ma jakie problemy z nieuczciwymi sprzedawcami nie ma co się bać tylko pamiętajmy o faktórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj