Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego

203 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 08:16

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Wiesz adam tak się tu rozpisałeś o legendarnej wręcz prostocie i bezawaryjności Belarusa-nie wiem co prawda czy czytałeś już coś na temat T-34 (podałem link)-ale mam tylko jedno pytanie do Ciebie-co zdecydowało w głównej mierze o tym że właśnie ciągnik tej marki kupiłeś-nie była to li tylko i wyłącznie cena ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Dzisiaj, 04:29
  •  

#42 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 08:17

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego chodzi mi czy trzeba przy włączaniu womu wciskać sprzęgło bo szczerze mówiąc nie miałem doczynienia z tymi ciągnikami

#43 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 08:24

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Nie trzeba wciskać sprzęgła B) pracujesz samą dźwignią a ta chodzi lekko

#44 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 08:26

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego o to mi chodziło dzięki wielkie

#45 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 08:44

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Nie tylko cena. @jaro powiem Ci co o tym zdecydowało:

1. prosta obsługa- zarówno w pracy jak i konserwacji
2. tanie i dostępne części- sprawdzałem i porównywałem ceny w składnicach części
3. łatwa naprawa, w zasadzie niewymagająca serwisanta
4. moc i żywotność silnika
5. spalanie, które jest moim zdaniem do przyjęcia

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 08:52

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego No jeżeli traktujesz swoje gospodarstwo jako tylko i wyłącznie przedsiębiorstwo-to wtedy zgoda-rozumiem i podzielam Twój punkt widzenia (chociaż znam inne -bardziej dochodowe formy zarobkowania)-ja z kolei traktuję rolnictwo bardziej jako taki "sposób na życie"-więc staram się kupować maszyny które pozwolą mi pracować z dużą dozą frajdy B).
PS.Maszyn też nie uznaję za formę lokaty kapitału...

#47 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 09:01

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego gdybym traktował tylko i wyłącznie jako przedsiębiorstwo to...eh faktycznie są znacznie lepsze środki inwestycji....tylko, że to się lubi B)

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 09:17

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Możliwe że dobry-ale mam znajomka który rokrocznie przyjeżdża do mnie po słomę po żniwach-ma właśnie Belarusa,przebieg też ma podobny,rocznik też ten sam-a olejem pozalewany że aż żal bierze patrzeć,siedziałem parę razy w środku-jest niesamowicie głośny,wajchy też ma cokolwiek dziwnie poumieszczane-powiem krótko-tylko adam prośba abyś nie odbierał tego jako osobistej wycieczki-ot moje przemyślenia-moim zdaniem jest to tak samo jak ów słynny T-34 sprzęt przeznaczony dla człowieka radzieckiego-a nie dla ludzia B) z rozpieszczonego ,dekadenckiego Zachodu (choćby to i Bliski Zachód B) był)

#49 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 09:38

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego My żyjemy w Europie Środkowej B)

Hmm nie wiem co Ci powiedzieć, myślę, że to kwestia tego jak kto szanuje maszyny.
Ja na swoim nie mam żadnych przecieków.
Dźwignie? B) a ileż ich tam jest? to tak jak z tymi biegami- wydaje się tylko z pozoru trudne a jest w rzeczywistości bardzo praktyczne: biegi, reduktor, załączanie przedniego napędu, WOM, gaz, 3 wajchy obok siebie od hydrauliki... i tyle tego cudu B) ...wszystkie dźwignie są w zasięgu prawej ręki- a to plus....dźwignia reduktora wychodzi spod kierownicy- i to też plus- bo chcąc szybko zwiększyć szybkość sięgam tam i zmieniam a nie szukam między innymi wajchami. Biegi wchodzą dobrze- jedyny zgrzyt może być tylko wtedy gdy ktoś chce wrzucić "9" bo z 8 na 9 jest duży przeskok...wtedy wystarczy dwa razy wysprzęglić i wchodzi płynnie :D

#50 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 kwiecień 2009 - 09:43

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Gdyby Belarus był z lat 60 to byś nie tylko nie wytrzymał w kabinie ale i kilometr od niego B) i nie porónuj samochodu zabytkowego do nowego ciągnika B)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 09:49

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Ja z kolei uwielbiam jak jest cicho-kiedyś gdzieś już tu pisałem że jak dla mnie ciągnik mógłby się charakteryzować zerową emisją decybeli B)

#52 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 09:53

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Eh ja nie proponuję komuś kupna MTZ z lat '60 tylko Belarusa, komfort jest zupełnie inny.
Ile wynosi spalanie w innych ciągnikach klasy około 80 koni? I czym waszym zdaniem powinien charakteryzować się ciągnik do gospodarstwa z bydłem?

#53 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 14:40

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego dzieki za informacje adamlupus, bylem na case demo tour i prawde mowiac odpowiadaja mi ciagniki case`a , sa stosunkowo tanie, mechaniczne, ładne i wejdzie do obory, musze to jeszcze przedyskutować z wujem.

#54 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 17:43

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Za 150tyś brutto to ty raczej nie kupicz valtry, MF ani JD ... Może faktycznie opłacało by sie kupić mtz-a ale no ale wiecie... w mtz-cie nie bd tego samego komfortu co np w NH... Ja polecam NH, na td napewno starczy $$ nawet zostanie... może jeszcze w najlepszym wypadku starczyłoby Ci na serie T... a tak wogóle ze swojego NH jesteś zadowolony??? myśle że lepiej byłoby mieć dwa takie same ciągniki (tej samej marki) niż dwa inne :D

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 18:35

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Pozwole sobie też coś napisać o MTZ belarus, bo czy to nowy czy to stary czy w wydaniu pronara czy orginalny, to każdy chwali ten ciągnik pod niebiosa ale każdy dodaje że ten ciągnik jest "głupi", lub po*ebany i lub inne epitaty ( bez urazy włascicele mtz) poprostu jest to inna konstrukcja ruska, sam mam ruski samochód i wiem czego można się spodziewać po mtz poprostu u ruskich jest zupełnie inny sposób myślenia przy tworzeniu jakich kolwiek mechanizmów, a czy tak naprawde belarus jest taki tani? dobrze wyposarzona wersja belarusa to wydatek około 90 tyś zł
Ktoś tu chwalił wysoko umieszczoną kabine, jesli ciągnik jest tylko do uprawy może to i fajne ale przy chodowli jak miałbym sięnabiegać po tych schodkach to ja dziekuje,
ale gdybym jeszcze raz kupował ciągnik to dłużej zastanowił bym się nad belarusem ze względu tylko na tańszy serwis (tańsze oleje filtry) i tanie części, a nie zdecydowałem się na belarusa bo jakoś nie wierze w tą bezawaryjność belarusa, bo to że w ciągniku wał bokiem nie wyszedł czy kół nie pogubił to znaczy że jest bezawaryjny dla niektórych, bo dla mnie bezawaryjny to nie ma prawa nic nawalić nawet klamka od drzwi się nie zaciąć, a ciągniki w których silnik i główne podzespoły chodzą jak brzytwa a cała reszta jest obszelmiona i ciągle umila prace to ja już miałem

#56 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 18:46

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Panowie... jeżeli mario_08@ zdecydowałby sie na mtz-a lub byłby zainteresowany to zapewne napisze... bez urazy ale robicie OT pisząc o mtz-cie (jak ktoś chce to może do wiki coś napisać o nim :D ) NIE RÓBCIE OT!!! :D

#57 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:04

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Panowie... NIE MA BEZAWARYJNYCH CIĄGNIKÓW :D powiedzmy to sobie jasno a Belarus jest tani w naprawie

zasugerowałem ten ciągnik bo kolega @mario 08 powiedział że potrzebuje standardu do paszowozu, no i czasami do innych prac....a Belarus zrobi każdą robotę, i pali mało

#58 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:18

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego W nr 2 "TOP AGRAR" z 2008 były porównywane:

1. Farmtrac 80 4WD...........................65,5KM.............87 640zł...............1KM/ 1348zł

2. LAMBORGHINI R3 EVO 85 GS..........70,6KM.............ok 130 000zł..........1KM/ 1841zł

3. MF 5435 DYNA-4...........................72,8KM..............136 000zł...............1KM/ 1868zł

4. NH TD80D PLUS...........................63,2KM...............92 500zł.................1KM/ 1463zł

5. ZETOR 8441 PROXIMA..................74,7KM.............93 000zł...................1KM/ 1244zł

.....no a Belarusa nie brali pod uwagę, więc tak: Belarus 820.........81KM..........80 000zł........1KM/ 987zł

#59 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:21

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego Wot radziecka technika... nie ma strat mocy na przekładni :D
trzeba było jeszcze podać wydajność hydrauliki, max udzwig podnośnika, ilość rodzajów WOM, rodzaj sprzęgła, hamulców... wtedy porównanie nie było by tak różowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:31

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego A więc tak (modele jak wyżej):

1. FARMTRAC ....pompa 34l/min, 210bar, 2400kg...predkoc WOM jedna...jedn zuzycie paliwa 292g/kwh..12/12...29,3/1,3 km/h...waga 3670kg

2. Lamb. .......54l/min, 190bar, 3450kg......cztery.....344g/kwh......40/40........38,2/0,3 km/h.......4110kg

3. MF .......57l/min, 200bar, 5000kg......dwie......263g/kwh.....16/16.........39,5/1,8 km/h.....4500kg

4. NH .......52l/min, 190bar, 3565kg....dwie......295g/kwh....12/12.........33,4/2,1 km/h......3845kg

5. Zetor .......50l/min, 180bar, 4150kg.....jedna.....291g/kwh.....12/12...29,8/1,3 km/h....4040kg

6. Belarus 820.....45l/min, 185-200bar, 3100kg (silownik 110)......dwie.....224g/kwh...18/4....ok 36km/h...waga 4500kg :D

Dodaj odpowiedź