Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki TUR do C 360

79 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 11 luty 2015 - 00:21

Jaki TUR do C 360

ja jak bym miał teraz kupić brał bym 2sekcyjny ale po pierwsze kazał zamontować siłowniki do podnoszenia wzmacniane i 2stronne (tak jak w turach 3sekcyjnych) i żeby wyprowadzili węże pod 3sekcje albo przynajmniej rozdzielacz był 3sekcyjny:) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki TUR do C 360 Dzisiaj, 01:46
  •  

#62 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 11 luty 2015 - 07:37

Jaki TUR do C 360

witam mam dylemat zastanawiam sie jakiego kupic tura do c360 na 10h? pomozcie zaraz wiosna a obornik na plycie lezy.xD

Ja na 14 hektarach ładuje obornik ursusem c-330 z turem dwusekcyjnym. Szału nie ma, ale jestem niezależny i kiesdy pasuje to wywoże. Wywoże obornik 3 razy do roku po około 10 rozrzutników 3,5 t. każdorazowo. Mam drugi ciągnik do rozrzutnika tak że nie ma przepinania. Pola nie daleko tak że w dniu jak się spręże to mam wywiezione. Oczywiście jest płyta obornika nic w ziemię nie wkopana. Polecam tura dwusekcyjnego zamiast cyklopa. Jak coś w przyszłości będziesz miał do balotów

Edytowany przez 1210, 11 luty 2015 - 08:33.

#63 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 11 luty 2015 - 14:09

Jaki TUR do C 360

jeżeli chodzi tur na  c330 lub c360 vs Cyklop to nie oszukujmy się nie ma szans Tur;p

ojciec w 3min ładuje rozrzutnik cyklopem:) powodzenia jak ktoś nie ma płyty gnojowej :) mam tura i cyklopa i w życiu bym nie zamienił cyklopa na samego tura :) a mam szerokie opony wzmocnioną pompe oleju i wspomaganie przy c360:)

jedynie funkcjonalnością i mobilnością tur na ciągniku bez przedniego napędu bije cyklopa:)

podstawa to dobra hydraulika w cyklopie :)

Edytowany przez kris14, 11 luty 2015 - 21:33.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#64 Share DawidLeniak

DawidLeniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:24

Jaki TUR do C 360

Ja posiadam zwykłego tura 3 sekcyjnego na jednego tłoka z krokodylem i z łyżką tur jest z blachy 4 mm 
obornik ładuje 5-6 minut  biggrin.png bele siana ładuje az milo podnosi dwie bele bez niczego układa 3 rzędy beli na 4 jak sie chce to tez połozy a przy kiszonce ma trochę cięzko ale podnosi
żwir załaduje łąke podrówna itp smile.png 
rama jest dos solidna ponieważ z przodu są dwie poprzeczki  i jedna na krzyż  
tylko mocowanie jest przez blok i jedni mówią ze moze pęknąć skrzynia wink.png 
i te roboty co wykonuje c360 sobie bardzo dobrze radzi i spomagania nie mam i nie potrzebuje tylko smar wystarcza biggrin.png 

ps ja kupujecie to bierzcie z wzmocnionymi tłokami ;) 

Edytowany przez DawidLeniak, 13 marzec 2015 - 15:58.

#65 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 14:52

Jaki TUR do C 360

Witam koledzy od zimy szukam tura do mojej 60 tki próbowałem z uzywkami ale stan  jakich je znajdowałem pozostawieł wiele do życzenia i teraz zainteresowal mnie taki tur:  http://allegro.pl/ol...5591698333.html          lub taki 2 sekcyjny :  http://olx.pl/oferta...html#3cde050183            czy mógł by mi ktoś podopwiedzieć i ich zaletach badz wadach ? Głownie bedzie mi służył do zwożenia bel słomy i sianokiszonki , ładowania obornika i prac ziemnych może jakies pola porównac jakis kamień przewiesć i chciał bym założyć dodatkowo hydrauliczne sterowanie joystikiem,  i czy do turów 3 sekcyjnych trzeba jakieś więkrze przeróbki przeprowadzic w ciagniku ? Proszę o jakieś podpowiedzi w tym temacie :)

#66 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 17:30

Jaki TUR do C 360

Witam koledzy od zimy szukam tura do mojej 60 tki próbowałem z uzywkami ale stan  jakich je znajdowałem pozostawieł wiele do życzenia i teraz zainteresowal mnie taki tur:  http://allegro.pl/ol...5591698333.html          lub taki 2 sekcyjny :  http://olx.pl/oferta...html#3cde050183            czy mógł by mi ktoś podopwiedzieć i ich zaletach badz wadach ? Głownie bedzie mi służył do zwożenia bel słomy i sianokiszonki , ładowania obornika i prac ziemnych może jakies pola porównac jakis kamień przewiesć i chciał bym założyć dodatkowo hydrauliczne sterowanie joystikiem,  i czy do turów 3 sekcyjnych trzeba jakieś więkrze przeróbki przeprowadzic w ciagniku ? Proszę o jakieś podpowiedzi w tym temacie :)

ten pierwszy ma dłuższe ramie, i jak ładujesz cokolwiek na przyczepe rozrzutnik spokojnie sypiesz za połowę, tym drugim musisz dać maską do burty żeby wysypać cokolniek dalej.. w 1masz wiekszą wysokość podnoszenia jak kupisz z mocnymi siłownikami to 1tone podniesie, bo w standardzie max 500kg no chyba że przerobisz hydraulike w c360, ten 2 pewnie z 700kg podnosi no i ma ramkę chociaż ja mam 1typ po małej przeróbce przy zaworze bezpieczeństwa 700kg nie stanowi żadnego wyzwania brakuje mi 2stronnych siłowników podnoszenia;/ i 2siłownika do poziomowania bo o poziomowaniu sianokiszonki zapomnij

w kwesti modyfikacji hydrauliki pod tura 3sekcyjnego, bez różnicy czy 2-3sekcyjny i tak masz rozdzielacz zewnętrzny, osobiście wolał bym kupić z siłownikami 2stronnymi od podnoszenia jak z dzojstikiem

#67 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 18:43

Jaki TUR do C 360

Dzięki kolego za fachowa ocene teraz wiem jak na to wszystko patrzec, a powiedz mi jeszcze w czym by mi bardziej pomogły siłowniki 2 stronnego działania ? bo jak juz zdecycuje się na jakiegoś tura to może i ja bym od razu zamówił przy kupnie tylko nie bardzo wiem czy mi by one sie przydały :)

#68 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:14

Jaki TUR do C 360

Dzięki kolego za fachowa ocene teraz wiem jak na to wszystko patrzec, a powiedz mi jeszcze w czym by mi bardziej pomogły siłowniki 2 stronnego działania ? bo jak juz zdecycuje się na jakiegoś tura to może i ja bym od razu zamówił przy kupnie tylko nie bardzo wiem czy mi by one sie przydały :)

powiedzmy że szyflą chcesz np rozrównać ziemie cofając do tyłu i jak masz zwykłe pływające 1stronnego działania silowniki to poprostu tur ci idzie po powierzchni terenu i nic nie ściągniesz... przydatna sprawa do rozgarnywania QQ, ja nie mam czasami przydało by sie no ale jest co jest. jeżeli zdecydujesz się na silowniki 2strone musza byc jak najgrubsze!:) nie aj sobie wcisnąć byle czego:) 

osobiście jak jak bym miał kupować kupił bym takiego jak mam tylko z siłownikami o więkzej średnicy żeby nie dusić tak pompy wiekszym ciśnieniem, a za róznicę w cenie zwykły tur a taki bardziej łamany dołożyl wspomaganie, nie słuchaj bajek że smar pomoże xd ja kręce 1paluszkiem, no i obowiązkowo szykuj opony balonówki, o zwykłych 16 zapomnij.

wspomaganie 2,2tys+1tys koła

polecam tura z mojej firmy jest naprawdę z grubych materiałow wykonany cały tur waży blisko 500kg a czasami na allegro trafiaja sie tury 16 które też tyle samo ważą

ja płaciłem 3,5tys za 1sekcje, potem dorobiliśmy 2sekcje plus przewody pod 3koszt 1,1tys czy warto jak kto woli za 4,5z firmy z której brałem mieli gotwe 2sekcyjne, możesz kupić od razu 3sekcyjny na bogato już albo warto poprosić żeby dali za dopłatą 3sekcyjny rozdzielacz różnica w cenie bułgarskich rozdzielaczy 50zł i możesz zaślepić wyjścia i dorobić z czasem przewody pod 3sekcje

#69 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:41

Jaki TUR do C 360

o widzisz tego nie wziołem pod uwage myslełem ze przy równaniu łyżka siłonwniki utrzymaja ciśnienie jak się je troche nawet wysunie ( sory że tak pytam ale u mnie w okolicy nie ma 60tek z turami :( kazdy juz ma duże ciagniki a jednak to nie to samo ) no ja np uważam ze ta euro ramka by mi była zbedna dał sobie rade bez niej a znia cena tura rosnie , na początek potrzebna mi tylko szufla i widły reszte sobie sam  zrobie :)  ogladałem twojego tura  w galeri i cos takiego mysle ze by mi wystarczyło powiedz mi jeszcze kolego jakiej firmy jest twoj tur ? wspomaganie tez sie załozy i o kołach balonowych tez juz mysle:)

#70 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:57

Jaki TUR do C 360

wejdz na YT genius9872 tam jest cały film z przerabiania tura:)    6sekuunda, jest niebo a ziemia ze wspomaganiem, heh powiem ci tak jak masz wąskie opony i tak ci pękną a mozliwe że i felga ci pęknie, jak masz pryczepe na balonówkach kup nowe opony do niej ja tak zrobiłem a z przyczepy średnie już były poszły do ciągnika tam jeszcze pochodzą i tak w przyczepie mam nówki a i w ciagniku lux

Edytowany przez Genius9872, 17 sierpień 2015 - 19:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 20:11

Jaki TUR do C 360

Dzięki wielkie kolego za dobre i porady tezaz juz mniej więcej ogarniam ten temat i coś cobie napewno znajde :) twoja 60 tka pieknie się prezentuje i dobrze sobie rasdzi z podnoszeniem  i widze ze tez masz taka jak moja kabine i nie musiałes nic przerabiać na słupki tura, a bałem się ze przeróbek nie unikne bo wydawało mi sie ze przez mocowanie kabiny do bloku nie zmieszcze tura   :) dzięki jeszcze raz

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2015 - 20:33

Jaki TUR do C 360

zmieniacie pompy hydrauliczne na mocniejsze w Waszych c360 w przypadku tura 3 sekcyjnego ?

jezeli tak to na jakie ?

Edytowany przez odwajler, 22 sierpień 2015 - 23:27.

#73 Share zbori1

zbori1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 21:41

Jaki TUR do C 360

Witam! Planuję na jesień kupić tura do ursus c 360. Chciałbym prosić o jakieś propozycje producentów i ewentualnie polecane tury. Tura używałbym do układania stogów balotów słomy i siana, przewożenie sianokiszonki w balotach,  wybieranie z wiaty obornika, pobieranie kiszonki kukurydzianej z pryzmy. Jeśli chodzi o budżet  - im taniej tym lepiej, oczywiście nie chciałbym kupić sprzętu, którym będę bał się cokolwiek robić. Proszę o propozycję. 

#74 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 22:25

Jaki TUR do C 360

polecam moją firmę tanio solidnie, a pompy obowiązkowo min 32L

#75 Share zbori1

zbori1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 09:46

Jaki TUR do C 360

polecam moją firmę tanio solidnie, a pompy obowiązkowo min 32L

tzn. jaką? masz może jakiś link?

#76 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 21:07

Jaki TUR do C 360

ja mam HYLMET tuchola 32L ale pwnie teraz kupił bym 36 albo 39L :) http://sklepmaniek.p...rzet-p-581.html

#77 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 24 maj 2016 - 10:53

Jaki TUR do C 360

Kupiłem używanego tura do do C-360 ze starym typem mocowania i jest problem przy montażu - sanki (te z ceownika 100mm) opierają się z przodu o poprzeczny drążek pomiędzy kołami. Myślałem, że mam coś kopnięte w osi ale popatrzyłem u sąsiada i drążek jest tak samo. Jak to u was wygląda?

#78 Share Mateusz1900tdi

Mateusz1900tdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 10:04

Jaki TUR do C 360 panowie jak podpiąć tur 3 sekcje z wolmetu ?? chodzi mi o węże od ładowacza który jest do czego na dwóch mam założone tasiemki ??

#79 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 czerwiec 2016 - 10:23

Jaki TUR do C 360

Rozdzielacz na dźwignie masz czy dżojstik? Chodzi Ci o podpięcie rozdzielacza do ciągnika czy siłowników z tura do rozdzielacza?

Edytowany przez romek6340, 28 czerwiec 2016 - 12:17.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Mateusz1900tdi

Mateusz1900tdi

Nowicjusz

• Members