Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Produkcja czarnej porzeczki

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
36 odpowiedzi na ten temat

#1 slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 kwiecień 2007 - 21:49

Produkcja czarnej porzeczki Czy ma ktos z was plantacje czarnej porzeczki??Jeśli tak to jaką zajmuje powierzchnie i jakiego sprzętu używacie na plantacji do zbioru,pielęgnacji itd. :rolleyes:
  • 0

#2 abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 11:52

Produkcja czarnej porzeczki U wujka kiedyś pracowałem to używał zrobionego przez siebie kombajnu na bazie JARKA. Ma ok. 12 ha i jeszcze kosiarko-rozdrabniacz, opryskiwacz, glebogryzarkę itp. Moim zdaniem na takich powierzchniach to nie ma sensu.
  • 0

#3 samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • 5991306
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 14 kwiecień 2007 - 12:47

Produkcja czarnej porzeczki wg mnie jest to interes nieopłacalny. 50 gr za kilo to przecież śmiech :P :wacko:
  • 0

#4 zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • 6747268
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 06 maj 2007 - 16:18

Produkcja czarnej porzeczki jak dla mnie jest dzialalnosc charytatywna na rzecz zakladow przemyslu owocowo warzywnego
  • 0

#5 rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 20:49

Produkcja czarnej porzeczki Z 10 lat temu na malinę były ceny hyba ze 3,50 za kg po czym ceny spadły i ludzie rzucieli się na porzeczkę bo cena była ok. 4zł i wtedy ci co mieli porzeczkę śmiali się z maliniarzy ale minęło parę lat i porzeczka spadła nawet na 40gr. To jest rozbój w biały dzień przecież, brali po 4zł i się im opłacało a za parę lat 40gr. A ZPOW-y pewnie niektóre zostały sprzedane w obce ręce i jeszcze pewnie importują surowiec. No ale w tym roku malina na początku była po 2,50 a teraz jest po 4zł a porzeczka czarna i kolorowa w granicach 2zł. Dobre ceny w końcu teraz nawet ale jakby niepatrzeć zbyt duża zmienność jest, powinna być kontraktacja i zapewniona cena minimalna. Wolny rynek jest ale rolnictwo nigdy nie jest do końca opłacalne i musi być dotowane - najlepiej jakby nie były to zewnętrzne dotacje a pochodzące z pomocniczych działalności w gospodarstwie. Ale dotacje muszą być. Dużo osób krytykowało system socjalistyczny w którym dotacje były powszechne, w tym do PGRów które dostawały dotacje do produkcji pasz, gospodarki meiszkaniowej, z tytułu gospodarowania w niekorzystnych warunkach no i jak wiadomo były zwolnione z podatku dochodowego. No ale UE to co teraz innego robi? Gdyby dotacje niebyły potrzebne to by ich nie przewidziała w swojej polityce. Naprawdę grube miliardy euro na to idą tak więc za komuny wiedzieli co robią dotując PGRy czy pośrednio też całe rolnictwo poprzez dotacje do produkcji nawozów, pasz.

ps. niedawno weszły dodatkowe dopłaty do produkcji do ha na malinę i truskawkę 230 euro ale na porzeczkę już nie, od przyszłego roku będzie to obowiązywać.
  • 0

#6 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:23

Produkcja czarnej porzeczki U mnie czarna porzeczka dzisiaj była po 3,20 zł za kilogram Malina po 4zł a tydzien temu po 4,80 zł
  • 0

#7 rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 09:28

Produkcja czarnej porzeczki A co do zbioru owoców to u nas rwiemy cały dzień malinę i około 17stej odwozimy do skupu i porzeczkę z poprzedniego dnia, potem wychodzi się dopiero w porzeczkę bo może poleżeć 1 dzień a nie ma jak się wyrobić żeby w dzień rwać, rwie się do zmierzchu i następniego dnia do skupu razem z maliną. A poza tym to parę razy widzialem zaczepiane kombajny do porzeczki ale nieprzyglądalem się czy brał cały rząd, czy był to kombajn "połówkowy", jeszcze widziałem kombajn samojezdny na szczudłowej sześćdziesiątce. Są jeszcze takie otrząsacze ręczne (jak wiertarka) z dwoma takimi walcami co się każdą gałazkę po kolei otrząsa na płachty.
  • 0

#8 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 09:54

Produkcja czarnej porzeczki U mnie w okolicy to jeżdżą kombajny do porzeczki.
  • 0

#9 zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • 6747268
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 15 lipiec 2007 - 18:00

Produkcja czarnej porzeczki to tak z porzeczka, zreszta z kazdym owocem jest tak ze wkoncu dochodzi do jego nadproducji, lub tez zaklady ewidentnie zanizaja ceny za porzeczke i w jawny sposob zeruja na plantatorach( gdzie jest polski rzad?)
podam taki dosc prosty przykald: w niemczech co by sie nie dzialo za 1 kg porzeczki rolnicy dostaja 2, 5euro <schock>
i tak pozatym przydaly by sie jakies regulacje co do rynku owocow miekkich i nie tylko, powinny zostac ustalone jakies ceny minimalne, ktore nie zachecaly by do zakladania nowych planatcji ale nie dopuscily by do bankrutctwa plantatora
  • 0

#10 rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 18:28

Produkcja czarnej porzeczki Kontraktcja powinna być to wtedy Ci co już mają porzeczkę, malinę czy inne owoce mieli by podpisane umowy. I wtedy jakby zakład niepotrzebował więcej surowca niepodpisywał by umów z nowymi czy na powiększoną powierzchnię, więc ludzie więcej by niesadzili i wydaje mi się, że wtedy niedochodziło by do nadprodukcji.
  • 0

#11 soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 20:30

Produkcja czarnej porzeczki w mojej okolicy gosc ma ponad 100ha porzeczki i kilka ha agrestu (fajnie to w polach wyglada i mozna czasami pojesc dobrze) z moich obserwacji wynika ze to mu sie oplaca bo w ciagu 5 lat kupil 3 nowe ciagniki dwa kombajny polowkowe przyczepe wystawil niezla hale wraz z garazem i pokupil tam jeszcze kilka innych dupereli takich jak glebogryzarka itp.
  • 0

#12 Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 20:58

Produkcja czarnej porzeczki w ostatnich latach zabardzo sie nie dorobil na porzeczce tyle ze jak ma tyle ha to i duzo ton bedzie mial ale za to w tym roku to odbije sie bo porzeczka byla droga
  • 0

#13 samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • 5991306
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 17 lipiec 2007 - 08:15

Produkcja czarnej porzeczki w tym momęcie u nas jest po 3,80zł
  • 0

#14 Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 21:07

Produkcja czarnej porzeczki ja ostatnio spzredawalem po 3,80 ale teraz moze juz wztrosla bo nie ma porzeczki i chca kupic jak najwiecej. dzisaij liczylem srednia ceny i wyszloo mi 3.3 nawet niezle :o
  • 0

#15 slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 18:32

Produkcja czarnej porzeczki Ja sprzedałem po 1.90 ale i tak jestem zadowolony bo to dużo lepiej niż w tamtym roku,a w dodatku dzień po tym jak umyłem kombajn przyszedł wiatr i deszcz także by pewnie obleciały z krzaków.Wogóle to obawiam się że jeśli na drugi rok będzie się zapowiadał wysoki plon i nie będzie przymrozków to cena znowu spadnie na 50gr :angry: .Co wy o tym myślicie??
  • 0

#16 łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2007 - 18:41

Produkcja czarnej porzeczki muj sąsiad ma 7 ha porzeczki i niewielkie za nią bierze piniądze a pużniej to usunąc to naprawde trzeba tygodni pracy
  • 0

#17 Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 21:18

Produkcja czarnej porzeczki moze ma ekologiczna to za duzo za nia nie wezmie :P a o do ceny to wydaje mi sie ze bedzie duzo nizsza ale tyle az nie spaadnie pamietam kiedys tez byla wysoka cena i co roku stopniowo spadala az do 0,45gr moze i teraz bedzie podobnie. ny raz tez zawiezlismy za 1.80 ale to bylo niecala tona bo mloda szybciej dojrzala, no jak byly te wiatry to troche ubilo te stojace galezie.
  • 0

#18 ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • 6865695

Napisany 18 styczeń 2008 - 16:43

Produkcja czarnej porzeczki My kiedyś mieliśmy trochę ponad hektar, ale jak spadły ceny i coraz słabsze były plony (15 letnie krzaki) to wywaliliśmy wszystko. Zbieraliśmy zazwyczaj kombajnem (przenosił wielopąkowca),a czasami ręcznie.
  • 0

#19 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 17:13

Produkcja czarnej porzeczki Jednego roku porzeczka była po 10gr za kilogram-nikt nie zbierał wszystko opadło.A w 2007 roku stała nawet ponad 3zł.Jednego roku drogie ale za to na drugi sobie odbiją i chcą zeby im za darmo oddać <_<
  • 0

Google AgroFoto Ads Produkcja czarnej porzeczki

• Reklama google
Dzisiaj, 05:22
  •  

#20 funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • 6796445

Napisany 27 styczeń 2008 - 18:56

Produkcja czarnej porzeczki My kiedyś mieliśmy porzeczki i teraz od nowa nasadziliśmy. Młode nasadzenia. Największe zagrożenie to wielkopąkowiec.
  • 0
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s