Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25618

Tam gdzie jest go najwięcej to obstawiam że 4b i 5, na 6 też rośnie bo to jak kukurydza rośliną typu c4 i dobrze radzi sobie w suszę i upały. Wiadomo że 4 ton nie odda.

Tylko tam widzę że biały kamień występuje więc nie będzie to kwas.

Prosto późno dojrzewa i wiatry potrafią go potargać, że zbierzesz 0,5t. A z kombajnu i przyczepy wypłynie przez najmniejszą szczelinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Proso to rodzaj męski a faceci lubią w szczeliny wchodzić-to tak dla żartu. Ciekawe jak z pozostałościami na polu w innej uprawie bo może być jako chwast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Zapewne jak zasieje się ozime po nim to powinno przemarznać przez zimę skoro to jare zboże. Owies też ładnie się osypuje na ziemie, że po zniwach łąka od samosiewow a przez zimę wszystko wypada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Zapewne jak zasieje się ozime po nim to powinno przemarznać przez zimę skoro to jare zboże. Owies też ładnie się osypuje na ziemie, że po zniwach łąka od samosiewow a przez zimę wszystko wypada. 

Jaka klasa ziemi ? Jakie ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Skoro w tym roku jest wysoka cena na proso, to raczej bym odpuścił temat. Chyba ze jakieś symboliczne ilości dla testów. Tyle że z takimi symbolicznymi ilościami tym bardziej ciężko będzie co cokolwiek zrobić. Rynek prosa jest pewnie płytki i jak wiele osób go nasieje, to będzie tak jak w ubiegłym roku z grochem jadalnym. Czkawka jest do teraz. A pamiętam że proso nie tak dawno też miało swój kryzys z ceną 400-500 zł/t.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem na początku ubiegłego sezonu 25t w bigbagach po 950 zł/t netto, bo zalegało na magazynie i to była na tamten okres najwyższa cena,

dziś to co mówicie to dla mnie kosmos :D

może w końcu i gryka odbije, kto wie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Wszystko dobrze ale proso z żytem to żaden płodozmian. Zboże po zbożu. 

  • Like 1

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Tutaj sieją na 4-5 klasie. Lepszej gleby nie mają. Co do plonu to niestety nie wiem ile osiągają, musiałbym spróbować jakoś się dowiedzieć. Przed zbiorem dosuszają... Wydaje mi się, że w tym roku cena jeszcze może być, ale jak wiadomo wszystkiego przewidzieć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

przenioslem do odpowiedniego tematu bo sie w łubinie robił bałagan

  • Like 4

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20

Ja bym owies posial albo kukurydze na ziarno. Mam ponad 6 ha takiej ziemi (4b , 5 plus 0.6 ha 6 klasy) to w porównaniu do 3 a i b ktorej mam 95% gospodarstwa nie widze roznicy w plonowaniu kukurydzy. Probowalem pszenice to okolo tona do poltorej mniej . Tylko ph podstawa. Ziemie lekkie duzo gorzej plonuja przy niskim ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Uwielbiam takich klientów. Rozmawiamy o prosie/łubinie a ten zalecenia wprowadza. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
1 godzinę temu, Lukaszwd napisał:

Ja bym owies posial albo kukurydze na ziarno. Mam ponad 6 ha takiej ziemi (4b , 5 plus 0.6 ha 6 klasy) to w porównaniu do 3 a i b ktorej mam 95% gospodarstwa nie widze roznicy w plonowaniu kukurydzy. Probowalem pszenice to okolo tona do poltorej mniej . Tylko ph podstawa. Ziemie lekkie duzo gorzej plonuja przy niskim ph.

Coś oszukana jest ta Twoja 6klasa


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20

Odpowiadalem KlimekPl ktory zastanawia sie co posiac na takiej klasie. Nie od dzis wiadomo ,ze roznie to w kraju jest z klasami. Podatku place nie całe 80 zl za 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Chyba, że to jeszcze w temacie łubinu było to ok. Moim zdaniem kukurydza i rośnie wszędzie tylko trzeba dobrać odmianę. No i pH najważniejsze :)

ja już sobie postanowiłem, że dopóki pH nie będzie zadowalające to znacznie ograniczam N.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20

Tak zanim moderator przeniosł. Prosa jeszcze nie probowalem na takiej ziemi - problem ze zbytem

 

Przy ph okolo 4,5/5 kukurydza u mnie potrafila dac od 6 do 10 t/ha 

Edytowano przez Lukaszwd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Na V urośnie bez problemu. Wg proso ma opinie zboża przyszłości czy jakoś tak


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie bez powodu jest uprawiane od 9-10 tys lat :) a są tacy, którzy uważaja, że znacznie dłużej.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wtedy to akurat była inna sytuacja


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
5 godzin temu, sumek666 napisał:

Z tego co widziałem to susza i czyszcza po zbiorze

czyścić za bardzo nie trzeba a i już dojrzewa bez niczego ewentualnie "spalić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
6 godzin temu, Matey napisał:

przenioslem do odpowiedniego tematu bo sie w łubinie robił bałagan

Bardzo dobrze ;) Miałem nawet pisać, że trochę zboczyliśmy z tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj