Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warzywa

255 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:57

Warzywa

@Grzegoz 10ha kapusty sadzicie i nie dorobiliście się własnych maszyn ? :P
Poczytaj kilka postów wyżej - pisałem, że mam gdzie sprzedac

nie chodzi o to czy sie dorobilem wlasnych maszyn(bo stac by mnie bylo na ich zakup 1ha=35000szt*3.5kg=ok120t*800zł=ok100tyś) po prostu nam sie nie oplaca inwestowac w maszyny bo sami nie wiemi jak dlugo bedzie oplacalna produkcja kapusty, a poniewaz mamy bardzo dobry uklad z sasiadem ktory pozycza nam maszyny do produkcji kapusty a my gwarantujemy mu sprzedasz kapusty ktorą wyprodukujemy bez jej przechowywania zwozimy ja z pola besposrednio do niego na podworko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warzywa Dzisiaj, 23:56
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:05

Warzywa Grzegorz@ rozumiem..mimo wszystko wolałbym mieć własne maszyny

@Brzozak gdzieś to zdjęcie już widziałem, zastanawiam się jak się ją uprawia :P

#143 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:26

Warzywa Moja I klasa Czarnoziem ;)
A to z Vadera to znane, ciekawe czym oni to zrobili ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:40

Warzywa malkolm jeszcze raz przeczytaj...!!! mój post ;)

#145 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:22

Warzywa Witajcie :)
Czytam od dłuższego czasu to forum i dochodzę do wniosku , że rolnictwo w PL się nie opłaca :(
Miałem w planie zmianę przyzwyczajeń starych rolników i chciałem na swoich polach jakieś warzywka zasiać zamiast zbóż . Myślałem nad : ogórkami,ziemniakami,cebulą,marchwią,selerze nie wiem co z tego najtrafniejsze. Mam 4ha ziemi kl IV , traktor i maszyny uprawowe oraz kopaczkę do ziemniaków więc myślę , że na początek by wystarczyło . Ogólnie miałoby to być dodatkowe zajęcie (dodatkowy grosz) . Co możecie mi powiedzieć o opłacalności ? Może coś innego ?

#146 Share rocknrollnik

rocknrollnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Honda Varadero XL1000, rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:04

Warzywa przyłączam się do pytania.też jestem zainteresowany wejściem w jakieś warzywa(5-10 ha),co najlepiej?myślę na początek ze 2 ha ziemniaków i może jakąś kapustę czy marchew.czy w woj. warm-maz.są jakieś firmy skupujące warzywa w większych ilościach,bo po bazarach nie mam czasu latać.pozdrawiam

#147 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:06

Warzywa Jeśli nie miałeś z tym wcześniej doświadczenia to może być ciężko ale można spróbować np. ziemniak jeszcze nie jest taki trudny ;) Jeśli chodzi o warzywa to chyba jak wszędzie najważniejszy jest zbyt no i cena a z tym jest różnie jednym słowem loteria. Z twoim areałem , to producenci w mojej okolicy handlują na targach z takiego obszaru i nawet nieżle na tym wychodzą, część towaru nawet dokupują i sami sprzedają. Jeśli masz duży potencjał siły roboczej to warto pomyśleć nad warzywami bardziej pracochłonnymi np. ogórek, może jakieś nowalijki( można dobrze trafić z ceną) Życzę wytrwałośći i sukcesów ;)

#148 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:17

Warzywa Jeśli chodzi o mnie to doświadczenie mam bo ogródek co roku uprawiam , powiem więcej jeśli chodzi o ogórki to zbieram zawszę najwięcej z sąsiadów ( jeszcze kilka wiaderek rozdam) i kiszone też zaprawiam w słoiki lub w garnek :)

#149 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:21

Warzywa W twoim przypadku jesli ma to byc dodatkowy grosz co przez to rozumiem ze za duzo czasu na to bys niemial.
Proponuje tylko i wylacznie ziemniaki.
Z kapusta itd. jak przejezdzam przez zaglebie kalafiora, kapusty itd.
To wiecznie Ci ludzie w polu sa jak nie sadzenie to plewienie.
Od rana do switu czasami po nocach.

Edytowany przez kombinator18, 30 styczeń 2011 - 22:22.

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#150 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:23

Warzywa Kolego rocknrollnik warzywa to nie zboze, nie zaczyna sie od 10 ha bo to jakbys chcial od 150ha zboza zaczynac przygode z rolnictwem :)
Tak skromnie liczac to mozna z takiego obszaru zebrac 700t, brak maszyn i przechowalni uniemozliwi Ci ogarniecie czegos takiego.
Ja wiem ze kusi jak w tym roku z 1ha kapusty mozna wyciagnac pod 100k zl ale jak za rok cena bedzie 20gr to Ci sie nie bedzie chcialo schylic po glowke :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:25

Warzywa Kolego ale gdzie mowa o czym kilka wiaderek ogórków ??? Co to jest, wiesz w ogóle ile się zbiera ogórków z 1 ha ??? Chyba nie otóż w zależności od 30-60 t i co z tym zrobisz w słoiki zakisisz, musisz mieć pewne miejsca zbytu, bo tak to wszystko Ci się popsuje, ziemniaków też zbierzesz około 40t z ha to nawet jeżeli będziesz chciał to sprzedawać na jakimś targu czy zieleniaku, to musisz mieć to gdzie przechować do wiosny, tak aby nie zmarzło. Jednym ciągnikiem dasz radę to spokojnie obrobić , kilka osób do pracy. Nie chcę Ciebie tutaj zniechęcać ale chcę, Ci pokazać jakie są realia w Twojej sytuacji, chyba że masz to wszystko zagwarantowane, to możesz spróbować i zobaczyć. Życzę powodzenia :rolleyes:

#152 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 22:52

Warzywa Mam w swoim rejonie skup znanej firmy przetwórczej . Miałem w planie zakisić kilka beczek 120l no i również sprzedaż detaliczna na bazarach bo mam ich w promieniu 30 km kilka i to całkiem dużych . Zdaje sobie sprawę z nakładów tylko niestety z cenami jest tak jak mówicie :( Drugą opcją jest drewno kominkowe i zrębka opałowa z gałęzi i biomas .

#153 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 23:27

Warzywa

Kolego rocknrollnik warzywa to nie zboze, nie zaczyna sie od 10 ha bo to jakbys chcial od 150ha zboza zaczynac przygode z rolnictwem :)
Tak skromnie liczac to mozna z takiego obszaru zebrac 700t, brak maszyn i przechowalni uniemozliwi Ci ogarniecie czegos takiego.
Ja wiem ze kusi jak w tym roku z 1ha kapusty mozna wyciagnac pod 100k zl ale jak za rok cena bedzie 20gr to Ci sie nie bedzie chcialo schylic po glowke :)

20gr to nie opłaca sie schylić? 20 gr to sie jeszcze opłaca a bynajmniej można odzyskać swoje koszty gorzej jak będzie po 7-8 gr :o? i wtedy na prawde można się pociąć tylko :P A to było w tamtym roku o ile dobrze pamiętam lub 2 lata temu :)

#154 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 30 styczeń 2011 - 23:39

Warzywa unas gosciu zaczynal tak jak ty tylko zaznaczam ma wszyskie pola w ekologi z poczatku sadzil ogorki niewiem ile dokladnie ale biznes mu sie rozrosl po 3 latach tak ze w tym roku mial 6 ha samych ogorkow 3 kapusty a reszta to marchew pora itd w sumie ma 14 ha i zboza sial 3 ha w tym roku reszte to wazywa biznes mu kwitnie i to niezle w wakacje ogorki zbieraja mu mlodzi co akorat maja wolne a chca dorobic wiem ze w tym roku chce powiekszyc zasiewy ogorkow i kapusty to co ma w 1 klasie idzie w skrzynki i zabieraja tiry reszte sam kisi w beczki i tak samo idzie na sprzedasz( mowa o ogorkach i kapuscie) wiec jak masz czas troche grosza na poczatek warto sprobowac i jeszcze jedna wazna rzecz czy masz dostemp do wody bo u niego deszczownie chodza nonstop jak jest sucho bez tego moze biznes okazac sie malo oplacalny bo w suche lata moze byc tak ze niebedzie co zbierac. przemysl to dobrze i powodzenia bo moizna na tym robic biznes ;)
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#155 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 00:23

Warzywa oj przyszly rok cos mi sie zdaje zweryfikuje nowicjuszy ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#156 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 07:08

Warzywa Mam rzekę obok pól więc woda jest jak najbardziej :)

#157 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 31 styczeń 2011 - 08:52

Warzywa Na papierze i w wyobraźni wszystko rysuje się w kolorowych barwach. Tylko co będzie jak zainwestujesz kasę w uprawę warzyw a jesienią będziesz zmuszony wysypać do rowu bo nie będzie zbytu albo ceny ?

#158 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 09:15

Warzywa

oj przyszly rok cos mi sie zdaje zweryfikuje nowicjuszy ;) .

Cos mi sie wydaje ze po tych cenach co teraz sa to napalencow nie brakuje :lol:
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#159 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 31 styczeń 2011 - 09:16

Warzywa Już było tak że musiałem towar wyrzucić bo nie było ceny i zbytu.Kilka lat temu kapusta stała w chłodni ok 120ton do maja jak dobrze pamiętam( nie było barsdzo zbytu ,cena groszowa) część się udało sprzedać, reszta poszła dla byków <_<Podobnie z cebulą Tir z Rosji przyjechał cena proponowana 18 gr i to w maju.Ale tak to jest. A koszty uprawy,energia,przechowanie?Uprawiam warzywa już ponad 25 lat i było różnie z opłacaslnośćią( w tym roku super) Ale żeby coś z tego mieć trzeba nieżle główkować,szukać rynków zbytu,śledzić nowinki i zmiany w środkach ochrony roślin. To jest sport dla zawziętych , od wczesnej wiosny do jesieni praca w polu ( najciekawsze ogórki w lato ;) ale pieniądz z tego ładny jest gdy ma się stałego i rzetelnego odbiorcę) a w zimę do końca wiosny przygotowanie towaru z chłodni i tak co rok:) Ale taka jest praca rolnika, wiadomo technika idzied naprzód ale niektórych rzeczy nie da się zmechanizować. Teraz widzę co się dzieje na wsi Ci co mieli wcześniej niewielkie gosp uprawaiali.teraz albo sprzedali,wydzierżawili poszli do pracy i mają pensję co miesiąc i wcale im żele nie jest. A ziemia w dzierżawie, utrzymana w kulturze i cały czas własność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 09:29

Warzywa Tacy zapaleńcy zgasną po jednym roku ważyw na pierwszy rok rok to można sobie po 30 arów posadzić np do zebrania kalafiora z 1ha to trzeba z osiem osób na pełen etat wszystkie opryski tez trzeba na czas. Nie jest to wszystko takie proste jak przy zbożu